Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki abortuszra ment, miért...

Aki abortuszra ment, miért nem szülte meg, és adta örökbe inkább a babát?

Figyelt kérdés
2021. márc. 22. 02:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Nyilvánvaló okokból. Pl mert nem akarta végig kínlódni a terhességet, a fájdalmas, kockázatos szülést, esetleges maradandó következményeket ,majd pedig nem akart magyarázkodni a magánéletet nem tisztelő, bunkó kérdezősködő ítélkező embereket.

Ezen felül azért mert a műtét egy jó megoldás az adott problémára, a lehető legkevesebb nehézséget okozza, és ennek a döntésnek a meghozatalához minden nőnek joga van!

2021. márc. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
80%
Vagy azért nem, mert a gyereknek nem biztos, hogy jobb lett volna egy árvaházban, vagy úgy felnőni nevelőszülőknél, hogy fogalma sincs, ki az igazi anyja.
2021. márc. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%
Manapsag nem lehet eldugni a terhes anyakat 7-8honapra ugy mint regen, ha felnott dolgozo no, kollegai, rokonok latjak, ha csaladanya, gyermekei is latjak a novekvo hasat, gondolom varjak a babat. Tul sok embernek kellene magyarazkodni, fajdalmat okozni egy 9honapos "vetelessel", tul sok ember venne a szajara, sajnalna amiert elment a baba. Szerintem ez eleg nagy visszatarto ero. Tavaly viszont marciustol oktoberig en homeofficeban vartam babat, csak boltba, jatszoterre mentem le, rokonok nem jottek, mi nem mentunk, sokan nem is tudjak h kihordtam egy babat (itt szuszog mellettem, eszem agaban nem volt elvetetni.) De joval konnyebb igy eltitkolni.
2021. márc. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Mert nem lenne értelme. A terhesség eléggé igénybe veszi a szervezetet, akkor van értelme végigcsinálni, ha akarod a gyereket, különben minek?

(Nem volt abortuszom, de én is inkább választanám, mint az örökbe adást.)

2021. márc. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Még a főiskola alatt olvastam egy kutatást, 2500 nőt kérdeztek meg, mind örökbe adtak.

Kivétel nélkül a 20. hét után történt valami, ami miatt is döntöttek, és mind azt válaszolta, ha ez korábban történik meg, elvetetik

2021. márc. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Mert egy nem kívánt terhességről van szó. Épeszű ember nem akarja azt a kilenc hónapot vegigszenvedni a semmiert.
2021. márc. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Derjaderja ***** válasza:
83%

Még a legkönnyebb terhesség és szülés is nyomot hagy a testen.

Nekem volt 2 császárom (nem örökbeadásra), a hasfalam sose lesz a régi, kötényhasam van, striás a bőröm (ezt nem lehet biztosan elkerülni), a szülések után súlyosbodott a pajzsmirigy betegségem (értsd: addig gyógyszer se kellett rá), kéztő-alagút szindrómam lett, pl a 2 évvel ezelőtti szülés óta nem tudok jól varrni és nem érzem jól az ujjaimmal a hőmérsékletet, műteni kell majd. A második terhességnél cukorbeteg voltam. A szülések után hónapokig ízületi fájdalmaim voltak/vannak, reggelente csak kapaszkodva tudok járni. Az egyik csípőm úgy általában sem az igazi. A fogaim és a látásom is romlottak a terhesség alatt, igaz egyik sem jelentősen.


Hüvelyi szülés után ismerek olyat, akinek hólyagsérve lett, olyat aki 10 éve inkontinens. Olyat akinek évekig fáj a szex. Van, akinek császár után összenövései lesznek, súlyos kismedencei fájdalmat okozva vagy akár bélelzáródást.

Van, ha ritka is, gyerekágyi anyai halálozás.


És úgy mellesleg mi van, ha sérült lesz a baba vagy más okból meggondolja magát az örökbefogadó?


Még "melleslegebb" egy olyan világban, amit jelenleg a túlnépesedés visz katasztrófába, a nemkívánt gyerek az utolsó, amire szükség van.

2021. márc. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Sokan azért mennek abortuszra, mert nem is tudnák megtartani a babát, mert túl fiatalok, vagy anyagilag nem fér bele. Ők nem engedhetik meg, hogy hónapokra kiessenek az iskolából, munkából.
2021. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem ezeket akik ezt kérdezik. Hogy lehet egy sejtcsomót egy lapon emlegetni azzal akit 9 hónapután a kezedben tartasz. Én nem mentem abortuszra, de ha valaha úgy adódott volna, megtettem volna.
2021. márc. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Az örökbeadás nem garancia arra, hogy annak az esetlegesen megszületett gyereknek boldog élete, szerető családja lesz.

Van örökbefogadott ismerősöm. Sokszor kívánta, hogy bár meg se született volna. Az örökbefogadó " apja" egész gyerekkorában verte, ( az " anyja" pedig semmit sem csinált, hogy megakadályozza). Mindkettő alkoholista volt.

18 évesen elment otthonról, most 35, és szóba sem áll velük azóta sem.

2021. márc. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!