Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Aki abortuszra ment, miért...

Aki abortuszra ment, miért nem szülte meg, és adta örökbe inkább a babát?

Figyelt kérdés
2021. márc. 22. 02:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha ezt a kérdést feltettem, azt gondolom meg soha nem szultel és nem voltál terhes. SOHA nem csinálnám végig másnak, kizárólag a magam kedvéért. 14 hónapos a kisfiam meg mindig kivizsgalasokra járok annyi a szövődményem a terhesseg és szules után/miatt. Na tudod mikor.
2021. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
20%
Aki abortuszra ment az egy itt nagyon divatos szóhasználattal élve, csak "sejtcsomónak" tekinti a saját gyermekét, azért mert még pici és életképtelen a méh nélkül. Ezért semmiféle felelősséget nem is vállal a sorsa miatt, és az egyszerűbb megoldást választja, nem fog 9 hónapig szenvedni miatt.
2021. márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%

Én vagyok a sejtcsomós, és soha nem estem teherbe ha, nem akartam, de nem is vetetném el, de mindenki szive joga eldönteni mit kezd az életével.

Most volt missed em, ezt mind úgy mondom, hogy nagyon szeretnék gyereket.

2021. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

Nem is értem milyen kérdés ez. Elég egyértelmű és nyilvánvaló okokból nem veti alá magát a nagy többség 9 hónapnyi terhességnek, iszonyat fájdalmas szülésnek, nem kockáztatja a testi és lelki épségét + nincs szüksége a környezete megvetésére, ez pedig nem más, mint hogy NEM akar/t gyereket. Mintha egy terhesség-szülés könnyed kis semmiség lenne, közben meg még azt is sokszor iszonyat megviseli, aki önszántából vállalta be az egészet. Csak neki ott van a végén a gyerek, akit akart, aki kárpótolja a szenvedésért és fajdalomért. Na és aki a háta közepére nem kívánt egy gyereket?? Azt semmi nem kárpótolja és teljesen érthető, hogy senki nem fogja direktbe magát szívatni egy ekkora horderejű dologgal, ha csak nem önként vágyik rá.


Nekem volt abortuszom, mert sikerült spirál mellett teherbe esni és mivel soha nem akarok gyereket így egyből tudtam, hogy abortuszra megyek, egy pillanatra nem fordult meg a fejemben, hogy megszívassam magam egy terhesség-szülés kombóval, annál sokkal fontosabb a saját életem, na meg annál jobban féltem magam és a testem is.


Ja és még valami: egy terhesség során messze nem csak a szülés minősül felelősségvállalásnak, szóval le lehetne akadni arról, hogy mindenkire odabökjük, aki nem tartotta meg a terhességét, hogy nem vállalt felelősséget. DE, vállalt, a saját maga módján, ennyi.

2021. márc. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%
Azért bírom, hogy egy olyan országban, ahol az emberek nagy része vért adni b'szik elmenni, milyen könnyen dobálóznak azzal, hogy "hát hordd ki, csak 9 hónap, plusz egy rakás komplikáció és egy kitágult lyuk vagy egy hasi seb a vége".
2021. márc. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
30%
Úristen, mennyi terhességellenes fiatal.... elakadt a szavam... Én már elég öreg vagyok, volt két szülésem, volt két elhalt terhességem és volt egy terhességmegszakításom is, tehát elég tapasztatom lehet.. Imádtam a terhesség és a szoptatás minden pillanatát, pedig a második kisfiamnál 1 hónapot kórházban fektettek, nyitott méhszájjal, és igen a szoptatás után kellett 1-2 év, hogy a mellem életre keljen. És nem várt császárral fejeződött be az első szülésem és akkor úgy éreztem, hogy doha többet... de aztán még kétszer is nagyon vágytam rá... csak egyszer sikerült... aztán már kiöregedtem a lehetőségből... a mi időnkben is voltak, akik megszenvedtek a szüléssel, de azért ennyire nem volt tragikus... És igen, egy lehetetlen módon és helyzetben összejött terhességet elvetettem és nem okozott lelki törést, traumát a “sejtcsomó” elvetetése, sőt a a két elhalt terhességem után se azon vetyengtem, hogy meggyászoljam az elvesztett magzatot...inkább készültem a következő lehetőségre. Tulajdonképpen nem is ahhoz akarok én hozzászólni, hogy miért vetetik el, miért nem adják örökbe, mert azzal kapcsolatban kb. én is úgy gondolkodom, mint az előttem szólók, én csak a ledöbbenésemnek akartam hangot adni.
2021. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
80%
Miért döbbensz le, ha te magad sem érezted traumának? Ne ítélkezz, mások sem ítélkeztek.
2021. márc. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
79%

Miért vagy ledöbbenve, ha ugyanazt gondolod, mint az előtted szólók...??


Mi abban a terhességellenesség, ha valaki nem áldozza be potyára 9 hónapját, nem vállal felesleges komplikációkat, se lelki-testi elváltozásokat, se az irgalmatlanul fájdalmas szülést, csak hogy másnak jobb legyen?! Ezt az ember kizárólag saját maga miatt vállalja be, mert Ő akarja, mert Ő erre vágyik, ennyi.


A terhesség-szülés pedig bárki, bármit mond, irdatlanul igénybe veszi a testet, rengeteg komplikáció merülhet fel (mint ahogy egyre többeknél fel is merül), de erősen benne van a pakliban, hogy olyan szövődmény alakul ki, amivel örök életre együtt kell élni.Hány és hány nő küzd inkontinenciával, hónapokig sajgó gátsebbel, szétnyílt hasizommal, problémás szexualitás élettel és még lehetne sorolni, elég hosszú a lista. A terhesség pedig egyáltalán nem biztos, hogy leányálom lesz, az ismerősi körben mindenki alaposan megszenvedte, egyrészt hogy az egyre növekvő has sokszor okozott hát/derékfájást, de ez még hagyján, a többség heteken, volt aki hónapokon át hányt naponta többször, émelyegtek, rosszul voltak, állandóan fáradtak voltak stb. Alig várták, hogy végre véget érjen az egész. Pusztán attól, mert személy szerint te élvezted, nem jelenti, hogy más is élvezné. Abszolút érhető, hogy az emberek ezt kizárólag akkor vállalják be, mikor ők maguk akarnak gyereket és nem fogják kitenni magukat ennek egy idegen kedvéért.

2021. márc. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Hát én nem imádtam a terhességem minden pillanatát. Sőt, egyetlen pillanatot sem imádtam belőle, életem legnehezebb 9 hónapja volt. Tulajdonképpen ezért is nem vállaltam egy második gyereket. Nem, nem kívántam újra végigélni ezt az időszakot.


El nem tudom képzelni, hogy valaki végigcsinálja azért, hogy valaki másnak legyen a végén gyereke.


Az már csak hab a tortán, hogy ismerek örökbe fogadó szülőket, és azok gyerekeit. Hát, mit mondjak? egyik sem egy siker történet. Én magam egyikük helyében sem szeretnék lenni. És amit nem kívánnák magamnak, miért is kívánnám másoknak?

2021. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
18%
Gondolkodni hogy mi legyen előtte kellene.
2021. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!