Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A világ legundorítóbb embere...

A világ legundorítóbb embere vagyok. Hogyan lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Pár hónapja terhes lettem egy férfitól, aki az elején még mondta, hogy tartsuk meg a babát, de aztán mondta, hogy nem lehet, nincs rá pénz, majd idővel. Nem ragozom, végül abortusz lett, azóta sírva kelek, sírva fekszem. Mikor meghallottam a szívhangját tudtam, hogy nem akarom megölni, de azt mondta az akkori párom, hogy majd mikor készülünkrá. Nem szépítem magam megvolt a műtét, majd kiderült, hogy az akkori párom amiatt gondolta meg magát, mert összeismerkedett valakivel, és így már nem kellettünk.

Undorodom magamtól, életem legnagyobb hibájának tartom, még akkor is, ha tudom, hogy egyedül nem tudtam volna felnevelni. Sírva kelek, sírva fekszem, legszívesebben felkötném magam.

Tudom, hogy nagyon sok negatívat kapok emiatt a lépésem miatt, de van erre valami esély, hogy túllépjek ezen, vagy örökre ezzel a bűntudattal kell élnem?


2021. jún. 4. 20:20
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
71%

Nagyon felelősségteljes döntést hoztál! Kifejezetten jól csináltad! Egy babát nem szabad a bizonytalanságra szülni. Gondolj bele, hogy milyen nehéz lett volna! Nem lett volna jó sem neked, sem a babának. Túllépsz rajta! Nyilván elfelejteni nem tudod, és ne is várd el magadtól, de idővel szépen megemészted és felfogod, hogy tökéletes döntést hoztál!


Megtalálod álmaid párját, akivel stabil körülmények között tudtok majd gyermeket vállalni. Nézz előre! Nehéz és fájadalmas döntés volt, de helyesen döntöttél! Büszke lehetsz magadra. Sokan nem olyan erősek, mint te, és tönkreteszik inkább mind a saját, mind mások életét. Te erős vagy, és jól tetted, hogy az abortusz mellett döntöttél!


Javaslom, járj el pszichológushoz, aki segít neked feldolgozni. (És pszichológushoz nem csak a bolondok járnak, hanem olyanok is, akiknek a tiedhez hasonló traumáik voltak, viszont normális emberek. Szóval ne érezd gáznak/ kellemetlennek, mert nem az! Nagyon is jó dolog pszichológushoz járni és nagyon sokat segít!)


Sok szerencsét neked! És tartsd észben: nagyon nagyon jó döntést hoztál és hihetetlenül erős vagy! Le a kalappal előtted

2021. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
51%
Szeretettel ajánlom Neked a Ráhel Szőlőskertje és a Ne félj, nem ítéllek el hétvégéit, amelyeken igazi segítséget nyújtanak szakemberek az abortusz feldolgozásában.
2022. jún. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!