Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha kiderülne a magzatotokról,...

Ha kiderülne a magzatotokról, hogy enyhe fogyatékkal születne, el szeretnétek vetetni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 8. 15:16
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
73%

Igen, tudom, hogy sokan élnek egy vesével.

Csak gondolom, akik itt írnak, azok egészségesek. Az apám lebénult mikor 3 éves voltam, én pedig szklerózisban szenvedek már egy ideje, plusz alapból tompalátó vagyok a bal szememre. Kezdeni ezzel nincs mit,csak annyit mondott az orvos, hogy nagyon vigyázzak a jobb szememre, mert ha az is tönkre megy...

Szóval nem rosszindulatból írtam, amit írtam. Megértem, hogy vannak, akik ellenzik az abortuszt, csak mindig a lényeg-jelen esetben a gyerek- veszik el ilyen helyzetben, mert a szülők sem élnek örökké, plusz mondjuk egy végtagprotézissel élő embernek mennyi esélye van mondjuk a párkeresésben?

2021. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
75%
Biztos mindenki magából indul ki. Engem cseppet sem zavar a végtag protézis és hálisten olyan környezetben élek hogy a körülöttem lévők hasonlóan gondolkodnak.
2021. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
43%
12. És a gyereked apja mit szólna hozzá, és majd a gyereknek milyen élete lenne egy protézissel egész életében mozgás sérültként. Téged nem zavar ELVILEG, de a gyakorlatban már más lenne.
2021. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
44%

És mi van azokkal, akiket ez zavar? És mi van, ha azt is zavarja, aki kénytelen így élni?

Azt próbálom meg elmagyarázni, hogy tovább kell látni annál, minthogy megszületik az aranyos kisbaba. De nem szeretnék parttalan vitába keveredni, mert nem ez a célja a kérdezőnek. Ő megkérdezte ezt: "Ha kiderülne a magzatotokról, hogy enyhe fogyatékkal születne, el szeretnétek vetetni?" Én meg leírtam az én véleményem.

Ennyi a történet.

2021. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
95%
Kisebb testi fogyatékossággal nem lenne gondom, de ha tudtam volna, hogy a gyerekem értelmi fogyatékos, akkor elvetettem volna. Meg lehet kövezni, nagyon aranyos tud lenni, de szívás mellette az élet. 30 évesen kb már 60-nak érezzük magunkat. Az egész életünket, terveinket húzhatjuk le a WC-n,úgyhogy ha bármilyen tesztből kimutatható lett volna, akkor én biztos elvetettem volna.
2021. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
70%

4!


Tehát ha szülés közben mondjuk oxigen hiányos lesz, akkor marad a kórházban?

2021. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
95%
16. Lehet itt beszélni elviekben arról, hogy egy fogyatékos gyereket is el kell/lehet fogadni. De akik ezzel a valóságban szembesülnek, azoknak szinte biztos, hogy tönkremegy az életük. Nők küszködnek egyedül, mert a férjek többsége lelép ilyenkor. Az igaz, hogy nem lehet senki biztos abban, hogy egészséges gyereke lesz, de ahol már előre tudni lehet, hogy beteg a gyerek, ott érthető, ha nem tartják meg. Igazuk van.
2021. júl. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. júl. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
68%
A ferjem 36 évesen tudta meg, hogy egy veseje van. 🤷🏼‍♀️
2021. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!