Abortusz? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tudom csúnya dolog ez magzat életét elvenni... nade ez nem magánügy? Nem bántok ezzel senkit, se nem ártok másoknak. A pap és a vallás csak magyarázza stb... de aki nincs olyan anyagi helyzetben? Vagy van 2 gyereke és a harmadikat nem tudja eltartani? Talán majd a papok eltartják? Adnak neki enni s inni? Ruházzák... ezt nem értem a vallásos emberek de könnyen beszélnek... de viszont NEM old meg se pap se senki helyettem semmit nem ad enni inni gyerekemnek se nekem akkor mit bíráskodnának.... szerintem ha van ISTEN megérti ki miért veteti el a gyerekét nem ilyen kökemeny ahogy a papok allitjak meg a fanatikusak
2021. júl. 20. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem ítélem el azt, aki megteszi, de én képtelen lennék rá.
2021. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

"Nem bántok ezzel senkit" - azért khmm... valljuk be, de igen.

"ISTEN megérti ki miért veteti el a gyerekét" - ok, ne legyünk abortuszellenesek (én sem vagyok az), de ennyire ne vessük már el a sulykot!


Amúgy igazad van, magánügy.


Ami engem illet, az abortusz a szememben egy szükséges vészmegoldás bizonyos vészhelyzetekre: pl. ha a gyerek beteg lenne vagy anya élete veszélyben lenne meg hasonlók.

Minden másra "anyagi ok", "csak egy kicsit dugta be", "megszakítással védekeztünk", "csak 3 szemet felejtettem el bevenni", "a pasim nem hajlandó gumit húzni" stb. van egy csomó megoldási lehetőség akár az önmegtartóztatástól a gumin keresztül a fogamzásgátló tabletták soráig + az esemény utáni tabletta is.

Azokat ítélem el, akik az abortuszt a védekezés HELYETT "használják", mert mégiscsak lehetséges emberek életével játszanak orosz rulettet.

2021. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Én megmondtam a férjemnek is, ha besikerül bármikor én nem megyek abortuszra, de mindenki eldönti, hogy mit tesz. A papokat meg hagyjuk ismerjük a történelmet, és mostanába is sok vaj van a fülük mögött.

Nekem egyedül beteg baba miatt volt abortuszom, szerintem az a fura, ha valaki szenvedni szüli meg a gyerekét, mert hogy élet, na köszi én ha lehetne az eutanáziát is beválalnám csak ne lássanak szenvedni a szeretteim. Az állatoknak is megadatik, hogy ha nagy kínban sinylődnek elaltatják, én ezt mért nem kérhetem?

2021. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Én ellenzem az abortuszt, de ennél sokkal jobban támogatom hogy mindenkinek lehetősége legyen szabadon dönteni a nemkívánt gyereke sorsáról. Tehát én mindent megteszek hogy ne kerüljek ilyen helyzetbe, és baromi fontosnak tartom a szexuális felvilágosítást meg az ingyenes és elérhető fogamzásgátlást, a recept nélküli esemény utáni tablettát is, de soha senkit nem ítélek el azért mert az abortuszt választotta. Az ő élete, az ő teste, joga van dönteni, akkor is ha nekem nem tetszik a döntése. Ugyanis nincsen hozzá semmi közöm.
2021. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Úgysem fog segíteni senki a bajban, mindenkinek csak a szája nagy. Ezt kell szem előtt tartani. Mindig lehet olyan helyzet, hogy ez a legjobb megoldás sajnos.
2021. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Kit érdekel, hogy mit gondol pár vénember?

De amúgy nem az van, hogyha meggyónod a bűnöd isten megbocsát? Elmész abortuszra, meggyónod Sanyi atyának, aztán az élet megy tovább.

2021. júl. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért kell bárki orrára kötni ha volt abortuszod? Nekem is volt. Vallásos családból jöttem és senki nem tudta. Jó pár évvel később gyóntam meg egy papnak. Nem kéynszerből, hanem mert úgy éreztem, nekem erre szükségem van a feldolgozáshoz. És érdekes, a pap nem kiáltott sátánt, nem üldözött ki a templomból és nem átkozott meg. Az hogy a magánvéleménye mi volt, a magánügye, de felém nem mutatott semmi ellenszenvet, annak ellenére sem, hogy a hivatásából fakadóan ő az élet pártján áll. Elbeszélgetett velem, mit miért tettem és kész. Kitartást kívánt, nagyon jólesett. Szóval ez azért nem annyire fekete-fehér, a vallásosak közül se mindenki elvakult.
2021. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

"Talán majd a papok eltartják? Adnak neki enni s inni? Ruházzák"

Több egyházi intézményt tudok, akik ilyen nem kívánt gyerekek eltartásával, illetve ami még fontosabb gyermektelen párok felé történő közvetítéssel foglalkozik. Egy közeli barátnőm (egyébként szerzetesnő) is ilyen helyen dolgozik.

Szóval ne írd le azt, amit nem ismersz...

Persze, több ilyen intézményre lenne szükség, mert még így is sok az abortusz.


Amúgy az abortusz mögött elég komoly sorsok vannak és minden eset egyedi. Attól még, hogy ez egy hitünk szerint helytelen tett, még nem ok arra, hogy egyből ítélkezzünk. Pl. akit megerőszakolnak ott érthető, hogy támogatás ellenére sem vállalja. Nekem sem biztos, hogy lenne hozzá lelki erőm.

2021. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Talán a papok nem álltak ott és az ő hibájuk, hogy nem került fel az a koton, ugye. Én nem vagyok vallásos. Élettel összeegyeztethetetlen betegséggel, vagy erőszakból fogant gyereket nem is elvárható, hogy tartsanak meg. De azért megölni valakit, mert két kretén nem tud védekezni... Az nálam, hangsúlyozom, hogy nálam, nem fér bele. Főleg akkor kell odafigyelni, ha nyomorba születne.
2021. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk 100%-os védekezés továbbra sem létezik, tehát ritkán ugyan, de előfordulhat, hogy valaki védekezés ellenére is terhes marad. Én személy szerint megfelelően szedett fogamzásgátló mellett lettem terhes és annak ellenére, hogy elvileg adott lett volna minden egy gyerekhez (stabil kapcsolat, saját ház, félretett pénz) abortuszra mentem, mert a hideg ráz a gyerekvállalás puszta gondolatától is. Némelyek szerint viszont ilyenkor is meg kellene tartani, hisz “minden adott”, az már lényegtelen, hogy amúgy védekezés mellett fogant (nem véletlen védekezett az ember lánya) és az adott nő nem akarja, tartsa csak meg, mert “az úgy jó”.


Legjobb barátnőm meg pl spirál mellett maradt terhes. De nem ő az egyetlen, mostanság elég sok spirál melletti terhesség van. Sőt, legjobb barátnőméknél 7 év óvszer használat után egyetlen egyszer elszakadt a gumi, ment is ügyeletre eseményutániért, de már késő volt, pozitív lett nem sokkal utána a tesztje. Márpedig ilyenkor nem az az elsődleges es fő szempont, hogy meg vannak a szükséges körülmények, hanem hogy az adott pár, vagyis inkább nő, akar-e gyereket vagy sem! Minden más csak ezután jön.

2021. júl. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!