Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy szülés vagy egy abortusz...

Egy szülés vagy egy abortusz fájdalmasabb? Melyikből lassabb a felépülés?

Figyelt kérdés
2021. júl. 23. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván testileg a szülés fáj jobban. Kitágulsz, repedhetsz, szakadhatsz, vághatnak. A vajúdás sem piskóta...a császár sem az...tapasztalat. Abortuszt műszerrel csinálják. Gondolom semmit nem érzel belőle. Nekem nem volt még úgyhogy nem tudom.Testileg a szülés után lassabb a felépülés. Lelkileg az abortuszból (ha akartad a gyereket de valamiért nem maradt meg)
2021. júl. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem gondolom, hogy össze lehet hasonlítani, de válaszolok. (Mind a 2ben volt részem.)

Testileg a szülés, lelkileg az abortusz.

Míg az előbbi egy fejlett csecsemő jön világra, akinek hely kell odalent, vajúdás, szakadás, vágás, lehetséges szövődmények, addig az utóbbit egyrészt altatásban végzik, magát a folyamatot nem érzed, nem is kell 10cm-s tágulás.

Lelkileg viszont... Hát nekem úgy 1,5 évembe telt elfogadnom. Nem feldolgozni, hanem elfogadni! Azóta eltelt 12 év, 2 gyermeket szültem de még most sem érzem úgy, hogy teljesen feldolgoztam.

2021. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg az nem mindegy, testilegy vagy lelkileg.

Testileg a szülés az a legfájdalmasabb dolog a világon. Volt vesegörcsöm, nyilt törésem, egsiket sem tudom hozzá hasoítani.

A 6 hét felépülés nem véletlen 6 hét. Mondjuk nekem 1 hét volt a nehéz.


Abortuszom nem volt, hanem elhalt a babám, azt műtötték. A műtét ugyan az.

A műtét alatt altattak, 1 hétig vérezgettem, ennyi. Semmivel nem volt másabb mint eg, mensi.


Lelkileg a szülés nem hiszem, hogy olyan megterhelő. Míg az abortusz lehet az.

2021. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek a fentiekkel. Nekm is volt már mindkettő, a szülés nagyon fájt, de teljesen pozitív, csodálatos emlékem.


Bár van egy egészséges gyerekem, sajnos éppen mostanában gondolkodtam arról, hogy most érettségizne az a gyerek, akit nem tudtam/akartam vállalni. Máig nagyon fáj, és nem vagyok benne biztos, hogy a legjobb döntést hoztam az abortusszal.

2021. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12%
Off, de elvileg a szülés a 3. vagy 4. legfájdalmasabb dolgo a világon. A zöldhályog roham pl előtte van.
2021. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Az abortuszból semmit nem lehet érezni, mert altatásban csinálják.

A felépülési idő is nagyon gyors, a szex az, amitől tartózkodni kell 6 hétig.

Lelkileg... van akit egy életre megvisel, van akinek nem több egy nőgyógyászati műtétnél (ahogy pl. a méhen kívüli terhesség után is van aki gyászol, van akinek meg csak egy sima műtét).

2021. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván a szülés. Az abortusznál el vagy kábítva, nem érzel semmit és fizikailag nem különösebben fáj a felépülés, kis görcsök, de ennyi. A lelki része nyilván más. A szülésnél pedig szakadás, repedés, jöhet minden, de már maga a tágulás is fájdalmas. A szülés felépülési ideje épp ezért hosszabb is, míg minden visszarendeződik a normális kerékvágásba. Abortusznál is megvan a felépülés idő, hiszen a méhnek ott is regenerálódni kell, de kevésbé kellemetlen. Mindkettőre igaz, hogy szex nincs legalább 6 hétig.
2021. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Az abortusz fizikai értelemben semmi. Nekem elhalt terhesség miatt volt missed ab, az ugyanaz az eljárás. Altatnak, semmit sem érzel, utána vérzel meg max ilyen mensisen fáj a hasad, nincs extra fájdalom. Lelki részéről nem tudok nyilatkozni, mert ugye nekem nem élő baba volt és nem saját döntés, de gondolom mindenki másképp éli meg.

A szülés nekem császár volt 2x, hát, az fáj utána rohadtul. De simán megéri, ráadásul ott a baba, rohadtul nem érdekelt a saját nyomorom, a picire figyeltem.

2021. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
Lelkileg az abortusz. Egy életen át is lelki szenvedést okozhat.
2021. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen a szülés.


Az abortusz egy altatásos, rutinműtét. Pár napig még esetleg görcsök és ennyi.


Szüléskor meg csomó vajúdás, kitágulsz, ha valamit elszúrnak, akkor szétszakadsz a szex még simán fájhat hónapokig, stb.

2021. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!