Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Beteg baba megtartása?(oxigén...

Beteg baba megtartása?(oxigén hiányos állapot miatt pl értelmi fogyatékosságot kaphatunk), tehát értelmi fogyatékos gyerek megtartása? Enyhe fokú értelmi, középsúlyos, nagyon súlyos

Figyelt kérdés
Mindenki véleményét várom, de normálisan

#abortusz #fogyatékosság #beteg baba #Felnevelni, gondozni #86 alatti IQ #Anya apa és gyerek kapcsolat
2021. okt. 13. 00:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
92%

Én közép és súlyosan sérült gyerekekkel dolgoztam, most pedig enyhe és középsúlyos felnőttekkel.


Ha kiderülne, hogy beteg a baba, akkor én nem szeretném megtartani.

Egyrészt, mert milyen élete lenne, ha én már nem lennék?

Másrészt, ez keményen 0-24, főleg, ha súlyosan sérült. Erre általában rá megy a család, apuka lelécel.

Az intézetek, meg olyanok amilyenek. Általában sok a lakó, gondozó meg kevés van. Az alapszükséglet ki van elegítve, mint etetés, itatás, fürdetés. És akkor így kb ennyi. Foglalkoztatás vagy van, vagy nincs. De ha van, akkor sem elegendő.

2021. okt. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos egy enyhe fokú fogyatékossággal sem élhet teljes életet


De élhet.

2021. okt. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
64%

Az én gyermekem nem értelmi fogyatékos, de autista, és nem tudott volna ilyen szépen összeszedett kérdést kiírni.

Az értelmi fogyatékosság többnyire nem derül ki a szülés előtt, ezért nincs viszont sok értelme a kérdésnek. A szülés alatt kialakuló oxigénhiányos állapot okozhat ilyet, de inkább részképesség zavarokban, diszlexiában, diszkalkúliában nyilvánul meg.

Amúgy az autista gyerekemet sem cserélném el soha senkire. Jelenleg kisegító iskolába járunk, mert hiába ép értelmű, csak ott van autista specifikus osztály. A szülők olyan mosolyogva, szeretettel szokták várni a gyerekeiket a kapunál. Szerintem ugyanúgy szeretik őket, mintha minden rendben lenne velük. Ez nem azt jelenti, hogy ne kívánnák néha, bárcsak másképp alakult volna, hiszen a gyereknek is könnyebb lenne....de ugyanúgy szereteik.

2021. okt. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
88%

Nem!!!

Sok onzo szulo van aki meg egy masikat is azert szul utana, hogy ha ok meghalnak majd o foglalkozik a beteg gyermekkel...

Ha szuletese elott kiderul, hogy beteg akkor semmikepp se tartanam meg. Hiaba szeretem es hiaba rokkanok bele, akkor se tudna boldog es teljes eletet elni. Azert szuljem meg, hogy szenvedjen, bantsak? Kozbe tonkre menjek a 0-24ben? Hogy dolgoznek? Etetni is kell valamibol.... Mi lesz vele ha meghalok?

2021. okt. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
27%
21, sose láttál te értelmi fogyatékost. Egy enyhe teljesen önálló életre képes, nélküled is. Rengeteg felnőtt éfo van, dolgoznak, gyereket nevelnek, háztartást vezetnek.
2021. okt. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
100%

Az oxigén hiányos állapotot, és az esetleges értelmi sérültség mértékét nem lehet előre felmérni.

A korai fejlesztésekkel, ha mindenki számára elérhetőek lennének, lehetne sokat javítani a helyzeten.

Nem ítélek el egy szülőt sem, ha bármi miatt úgy dönt, hogy lemond a kórházban a babáról, fel tudja mérni a lehetőségeit.


Apuka meg később is leléphet, ha az előtte egészséges gyerek megbetegszik, baleset éri, vagy valami hülye TikTok trend maradandó károsodást okoz neki.

2021. okt. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
98%
Az egészségesnek is nehéz az élet. Nem tartanám meg.
2021. okt. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
80%
28as nem kell ekkora parasztnak lenni. A kerdezo maga serult, azt irta fokent mozgasban. Lehet nem jol fogalmazta neg, de akkor sem kell igy irni neki.
2021. okt. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
100%
Az éfo határa 70. Mi bajod a 86-tal? Nem a legélesebb kés a fiókban, de nem éfo.
2021. okt. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
37%
Enyhe értelmi fogyatékosként a kérdező nem írna tökéletes helyesírással.
2021. okt. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!