Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A kórházban az ápolók/orvosok...

A kórházban az ápolók/orvosok kibeszélik, lenézik azokat akik abortuszra mennek?

Figyelt kérdés

Főleg azt akinek nem az első??

Aki volt már abortuszon, esetleg nem is az elsőn, érzett valamiféle megvetést felőlük??


2022. jan. 21. 13:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%

Ki mondta, hogy itt bárki is ab párti?!

De ha már ilyen helyzet adódott, az esetek elsöprő többségében sokkal jobban jár az illető gyerek is, ha nem születik meg. Milyen élete lenne, ha nem is akarták?

Vagy jöjjön még egy ott hagyott, kertben a budiban megszült, vagy buszmegállóban hagyott csecsemő, esetleg ha van olyan szerencséje, hogy inkubátorba teszik, akkor nyer magában 18 évet egy árvaházban, ami után ha lány, nagy eséllyel kerül futtatók meg ember kereskedők hálójába. Szép kilátások!


Meg sok esetben nem az illető tehet róla, hogy ilyennel pl nincs tisztában, hogy mikor kell kiegészítő védekezés, jobb lenne erről tartanának felvilágosítást a rosszindulatú pletykák helyett.


Ne ítélj, hogy ne ítéltess!

Rohadt nagy igazság!

2022. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem foggal-körömmel az abortusz ellen vagy, akkor máris “abortuszpárti” vagy, jelentsen ez bármit is. Érdekes még soha nem láttam olyat, hogy valaki bement volna a terhesség topikba és el kezdte volna ostromolni a terhes nőket, hogy igen is menjenek inkább abortuszra, ellenben itt rendszeresen megjelennek (szinte kivétel nélkül) a nagy fanatikusok, akik kéretlenül odaböfögik minden abortuszra készülő nőnek (akik leírják világosan, hogy nem fogják megtartani, mert nem akarják/nincs anyagi háttér stb), hogy “fúj gyilkos” meg “tartsd meg, nem fogod megbánni”….. Hagyjuk már, de tényleg.


Én speciel döntéspárti vagyok, mindenki nőnek jogában van eldönteni, hogy megakarja-e tartani az adott terhességet vagy sem, ennyi.


Egyébként meg emberek vagyunk, hibázhatunk (hibázunk is) és ez igaz a védekezésre is. Nyilvánvalóan az az ideális, ha mindig védekezik az ember (ha nem akar gyereket), de előfordulhat, hogy a pillanat hevében pl egy átmulatott éjszaka megfeledkezik valaki a védekezésről vagy éppen nincsen tisztában azzal, hogy bizonyos antibiotikum mellett kell kiegészítő védekezés és máris megvan a probléma. Egyáltalán nem gondolnám, hogy az ilyen embereket egyből le kell írni es elhordani mindennek! Nem arról van szó, aki úgy jár abortuszra, mint más a boltba, de csak azért elítélni valakit, mert élete során volt egy abortusza, az khmm..”vicces”.


A nőgyógyásznak ez is a szakmája része amúgy, tehát akinek ez problémát okoz, annak nem kötelező ám ezt a pályát választani. Nem utasíthatja el mindenki az abortusz elvégzését, mert akkor seperc alatt találnak a helyedre olyat, akinek ez semmiféle gondot nem fog okozni. 🤷🏻‍♀️ Ja és nem, semmiféle megalázását NEM KELL eltűrnie senkinek, csak mert abortuszra megy!! Az orvosoknak, ápolóknak ez a dolguk, ezért kapják a fizetésüket, hogy emberi, normális módon ellássák a pácienseket! A véleményükre senki nem kíváncsi, azt majd munkaidő után meg lehet vitatni, de semmiképp nem a páciensek előtt. Az amelyik bunkózik és alázza az embert, úgy ki kell osztani, hogy csak na, aztán jelenteni a felettesénél a botrányos viselkedését!

2022. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek 22-essel.


Nyilván ha valaki fogamzásgátlásként használja az abortuszt, az komoly értelmi vagy taníttatás beli elmaradottságra utal.


Amúgy meg nincs ingyen egy ilyen műtét, hacsak nem eü alapon indokolt! Tehát nem terhelnek semmit vele, maximum az államot majd később, ha állami gondozott lesz szerencsétlen gyerek.

Már aznap haza is lehet menni.


Arról sem feltétlen az illető tehet, hogy ilyen közegből jön, ahol nincs felvilágosítás meg olyan személy, akitől tanácsot kaphatna.


És nem, nem vagyunk pártiak, de van az az élethelyzet.


Egyébként úgy vettem észre, hogy az eü egy következmények nélküli munkahely, lehet bármit, lehet bárhogy viselkedni, műhibákat elkövetni, következmények nélkül, amik után pl Nyugaton meg Amerikában a kórház közelébe se mehetne az illető...


Mikir éjjel tátott szájjal alszanak a nővérek is, és úgy kell őket szólongatni, hogy keljenek már fel, mert vérzik a kismama... Holott életek vannak rájuk bízva. Az Aldiban sem alszanak műszak közben...

Bánom is, hogy nem fotóztam le őket és küldtem a kórház igazgatónak meg a főnővérnek.


De azért észt osztani tudnak.


Igaz a mondás, nem azt kell nézni mit mondanak, hanem hogy ki mondja...

2022. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 1Léna ***** válasza:
48%

Jó esetben nem.

De ne hagyjuk figyelmen kívűl, hogy ők is emberek akiknek vannak érzéseik.

Aki szülészet-nőgyógyászatot választja életpályának, azt nagy eséllyel inkább a születés csodája vonz erre.

Nagyon sok spontán vetéléssel találkoznak, és sok meddő párral is akik szeretnének de nem sikerül áldott állapotba kerülniük.

A munkájuknak bizonyára nem annyira szeretett része, hogy akik abortuszra érkeznek abban is segíteniük kell.

Csak az itélje el őket a szavaikért, aki a nem szeretett munka elvégzése kapcsán még sohasem háborgott.

Igen vannak már olyan egészségügyi dolgozók akik valóban otthagyták a szülészetet azért mert nem bírták tovább ezt a kettősséget. Aki az élet szolgálatára szegődött annak fájdalmas az abortuszban segédkezni.

Fontos tudni, hogy azokat a babákat akiket inkubátorban helyeznek el, azokat egy rövid idő után, (Ha jól tudom 60 nap, amig jelentkezhet az anya ha mégis megtartaná.) örökbeadhatóak.

Sok gyermek azért nem kerülhet örökbeadásra, mert a szülei nem adnak erre felhatalmazást.

Van már lehetőség nyilt örökbeadásra is amikor a szülő kapcsolatot tarthat örökbeadott gyermekével, láthatja felnevelkedését.

2022. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Én semmi megaláztatás nem tapasztaltam, pont olyan kedvesek voltak velem mint akinek misseb abja vagy egészségügyi kaparàsa volt
2022. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ettől nagyon féltem, de ilyen téren nem volt negatív tapasztalatom.

A szakorvos tényszerűen tájékoztatott, a kórházban pedig pontosan ugyanúgy álltak hozzám, mint bárki máshoz. Kedvesek voltak, segítőkészek, nem beszéltek arról, hogy “na xy ezért van itt”.

Egyébként (bár biztos előfordul ellenpélda) orvosként a munkájukat kockáztatnák azzal, ha nem bánnának valakivel professzionálisan, megjegyzéseket tennének, stb. A nővérek, vagy aki műteni fog nem is tudják a pontos okot, és valószínűleg nem is érdekli őket a miértje. A munkájukat végzik, ez egy napi szinten elvégzett rutinműtét.

2022. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem 1 volt, de első nap pl az orvos is bunkó volt velem, mikor a tágítót helyezték fel... lelkileg egyébként is rosszabbul éreztem magam, nem hiányzott...kórházat inkább nem nevezném meg.
2022. máj. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!