Abortusz vagy sem?

Figyelt kérdés

Évek óta vágytunk közös babára a férjemmel,most hogy sikerült,úgy érzem mégsem akarom igazán.Nekem van egy 7 éves fiam,a férjemnek nincs gyereke.Rettentően vágyik rá!

El akarom vetetni,de tudom erre rá megy a házasságunk.

Nem értem mi változott meg bennem 3 hét alatt amióta tudjuk hogy terhes lettem.

Tudnátok tanácsot adni? Mit tegyek? Volt így már valaki?



2022. febr. 2. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ne vetesd el !ez csak pánik. Ha minden jó otthon a baba jó helyre születik.

Én nagyon szerettem volna még egy babát amikor terhes lettem én is pánikoltam ,h mi lesz ha beteg,mi lesz ha......

A vége az lett h nem fejlődött rendesen. És most h lassan vége a vetélésnek újra mindennél jobban vágyom rá!

2022. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Hormonok. Ha eddig vágytál rá, ne vezesd el, megbánod.
2022. febr. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Gondold végig szépen, akár írj egy listát is arról, hogy miért nem szeretnéd
2022. febr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Mi az hogy egyszer akarod, aztán mégsem. Ez nem egy plüssmaci, amit megveszel aztán mégse tetszik. Nem értem ezt a kérdést. Van még érved azon kívül, hogy "mégsem akarom igazán"? Mert ez elég gyenge...
2022. febr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

1. nekem ez kicsit múló szeszélynek tűnik.

2. a férjed gyereke is, szóval ha a beleegyezése nélkül elvetetnéd azt szerintem komoly árulás lenne vele szemben, nem csodálnám, hogy otthagyna emiatt

3. szerintem a jelenlegi gyereked érdeke is az, hogy legyen egy testvére, és mindkettőtöké, hogy a férjed mellettetek maradjon és ne szingli anyagként kelljen felnevelned a másik gyereket.

2022. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Huh, általában amellett harcolok, hogy a nők teste, legyen övék a döntés. Viszont itt a férjednek végig azt mondtad, hogy vágysz babára, ő eszerint kezelte a védekezést, nagyon gerinctelen ezután elvetetni.
2022. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez csak a kezdeti "pánik".

Mi 5 évig próbálkoztunk mire összejött a gyerek. A pozitív teszt után kb. 1 héttel én is úgy éreztem, mint most te. Még az abortuszon is gondolkodtam, de kb 1 hét után elmúlt és tudtam újra örülni a babának.

2022. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Csak a hormonok. Ne vetesd el.
2022. febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ne vetesd el. Most csak megijedtél. Gondold át, mit kockáztatsz. Nemcsak a házasságodat, és akkor a nagyobb gyerekednek megint át kell élnie egy család szétbomlását, hanem a lelki egészséged is a kukában landol. Tudom, nem mindenkit visel meg az abortusz, engem sem viselt meg, de én nem vágytam gyerekre és közös döntés volt a megszakítás. Nálatok nem ez a helyzet. Ha elveteted és 3 hét múlva megbánod, iszonyúan össze fogsz omlani. Ha otthon minden rendben, a férjed vágyik rá, rendes, készen áll hogy segítsen, támogasson és kivegye a részét a gyereknevelésből akkor nem fosztanám meg attól a lehetőségtől hogy apa legyen.
2022. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Feltétlenül beszélj egy pszichológussal, hogy van-e valami mélyebb ok a háttérben, vagy tényleg csak a pánik.
2022. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!