Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az abortuszról?...

Mit gondoltok az abortuszról? Szerintetek gyilkosság, vagy (ahogy az ''úgynevezett'' liberálisok hangoztatják) egy fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 22:16
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/232 anonim ***** válasza:
70%

De arra sincs garancia, hogy jó helyre kerülne a gyerek. Nekem ez elég, ez a lényeg.

Tökmindegy te mit gondolsz, a lőtéri kutyát se érdekli. Ha akarnám annyi abortuszom lehetne amennyi csak kell, hogy ne legyen gyerekem. De persze védekezni egyszerűbb és olcsóbb is. Eddig szerencsére nem is volt probléma.

A te beteges nézeteidet szerencsére a törvényeink sem támogatják, meg úgy általában a normális gondolkodású emberek sem. Hisztizhetsz továbbra is, mint egy óvodás, mert nem szülnek kényszerből a nők, de attól még ez van:)

2022. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/232 anonim ***** válasza:
66%

Te turkálsz minden jog nélkül mások méhében és még én vagyok önző😂😂😂vicces.

Mire itt lengyel minta lehetne, ha lesz egyáltalán, addigra én már túl leszek a sterilizációs műtéten és nem lesz semmi gondom bugriska. Bár nem valószínű, ha akarták volna, már változtattak volna a szabályozáson 12 év alatt.

Addig pedig amúgy is megoldjuk ketten a kényszerű védekezést ahogy eddig.

És idővel talán felébrednek az emberek és a mostani undormány kormány eltűnik a süllyesztőben, te meg sirathatod a rothadó narancsot, nyald csak a seggüket..🤮🤮🤮

Hisztigép

2022. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/232 anonim ***** válasza:
61%
Még mindig nem indokoltad meg kérdező, hogy ebben mi az önzőség...
2022. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/232 anonim ***** válasza:
70%

Szerinte azért önzőség mert úgy gondolja, egy pár hetes magzatnak több joga van az anya testében kifejlődni, majd megszületni, mint egy már élő, létező, megszületett embernek eldönteni, hogy a saját testében ki akarja e hordani, és meg akarja e szülni a magzatát vagy sem.

Továbbá azért mert nem vele ért egyet mindenki. Ennyi.

2022. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/232 anonim ***** válasza:
29%

#96 Abba lehet hagyni ezt az agyatlan szövegelést, mert csak az egyre világosabb, hogy egy 2 éves szintjén vagytok megrekedve.

Azt válaszold meg akkor nekem, hogy az a 2 hetes magzat hogyan is került oda a nő méhébe!

Segítek kicsit, mert ilyen kis aggyal nehéz lehet a biológia: szex. Az a nő bizony szexuális aktust létesített egy férfival. nem meglepte a szentlélek, nem álmában beporozták a virágok, hanem konkrétan, tudatosan lefeküdt egy pasival.

Nem a magzat mászott bele a nő méhébe, hogy szegény ártatlan nőnek tönkretegye a testét, hanem az a nő volt az aki azt a magzatot létrehozta. Nem álmában, hanem teljesen tudatosan.

Márpedig innentől ő a felelős érte, mert létrehozta ezt az életet. Erről már döntött akkor amikor úgy feküdt le valakivel, hogy nem gondoskodott a megfelelő védekezésről, miközben ma már fel sem lehet sorolni annyiféle módja van annak, hogy el lehessen KERÜLNI a terhességet. A nők döntő része az életét abortusz nélkül éli le, nincs nem kívánt gyereke és senki nem is kényszerítette rá, hogy a gyerekét megszülje. Szimplán gondolkodott és védekezett.

Az abortuszt mentegeted ahelyett hogy beismernéd nem is vagy hajlandó megelőzni a terhességet.

2022. máj. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/232 anonim ***** válasza:
69%

"Erről már döntött akkor amikor úgy feküdt le valakivel, hogy nem gondoskodott a megfelelő védekezésről, miközben ma már fel sem lehet sorolni annyiféle módja van annak, hogy el lehessen KERÜLNI a terhességet"


Jelenleg a világon nincs olyan módszer, amivel 100%-osan el lehet kerülni a terhességet. Pontosabban de, egy van: a hiszterektómia. Szerinted az a helyes megoldás, hogy minden nőnek távolítsuk el a belső nemi szerveit, ha anélkül szeretne nemi életet élni, hogy becsússzon egy baba?

2022. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/232 anonim ***** válasza:
73%

Teljes mértékig egyetértek a 67-essel, szó szerint mindenben! Abszolút nem tekintem gyilkosságnak az abortuszt, főleg hogy 8-9-10 hetesen - amikor végzik a döntő többséget a műtétnek) az az embrió/magzat még egy fejletlen kis.. kvázi sejthalmaz, semmilyen testrésze nincsen az életben maradáshoz szükséges mértékben kifejlődve, nincs kifejlett szíve, se tüdeje, ergo nem tud lélegezni önállóan, márpedig az bizony életfeltétel. Az idegrendszere sincs kifejlődve, nem érez fájdalmat (tévhittel ellentétben, mert ugye szeretik a kedves magzatfanatikusok híresztelni, hogy szegény “baba” szenved meg mennyire fáj neki, miközben ez szimpla hazugság, orvosilag bizonyítottan nem érez sem fájdalmat, sem mást az a néhány hetes magzat, hisz az idegrendszere messze nincs azon a szinten).

Én sem (mi sem) akarunk gyereket és mindent meg is teszünk azért, hogy ne legyen, tehát védekezünk, de mint köztudott NINCS 100%-os védelem, ebből következik, hogyha neadjisten teherbe esnék akaratom ellenére, gondolkodás nélkül mennék abortuszra és a legcsekélyebb mértékig sem érdekel ki mit gondol erről. Az én testem, az én életem, az én döntésem, pont. Nem létezik senki és semmi ami miatt én csak úgy “puszira” kihordanék és megszülnék egy gyereket. Soha nem tenném ki a testem 9 hónapnyi terhességnek, plusz egy brutálisan fájdalmas szülésnek, vállalva minden testi elváltozást, kockázatot, szövődményt stb-t, azért főleg nem, mert másnak nem lehet. És?? Ez miért az én bajom kéne legyen? Pláne miért én kéne megoldjam ezt? Sajnálatos, de nem vagyok két lábon járó inkubátor. Egy terhesség-szülés rengeteg testi és lelki változással jár (általában negatívval, csak hogy ismerősi körből soroljak párat: hetekig sajgó gátseb, fájdalmas szex, inkontinencia, hónapokig tartó szülés utáni depresszió, brutál hajhullás, van akinek pl a foga ment tropára terhesség alatt, sebes, vérző mellbimbók, sorolhatnám még). Arról ne is beszéljünk, hogy én lennék az, aki hetekre vagy akár hónapokra kiesne a munkából. Kockáztassam a megélhetésemet, az állásomat vadidegen emberek kedvéért? Köszi, de nem. A megvetést, amit pedig örökbeadás után kapna az ember ne is részletezzük. Nincs ebben semmi önzőség, mindenkinek egy élete van és mindenki úgy éli, ahogy az elsősorban neki megfelel, nem pedig ahogy mások elvárnák tőle vagy ahogy mások szerint jó lenne. Ezen az alapon az is pont annyira önző, aki gyereket akar, hisz miért szül? Mert Ő akar, mert Ő vágyik rá, mert NEKI kell egy “mini hasonmás” belőle és a párjából, aztán vannak akiknek érv az is, hogy legyen aki időskorában gondoskodik róla stb stb. Talán ez nem önzőség?? Dehogynem! Így is annyian vagyunk már a földön, mint a fene, a bolygónk nyög alattunk, de kell még és még és még. Legyen, rendben, hisz mindenkinek a magánügye a gyerekvállalás, de akkor ne bszogassunk már embereket azért, mert ők nem akarnak és nem is tartanának meg nem kívánt terhességet! Én se prédikálok senkinek, hogy minek (még egy) gyerek, ahogy a totálisan inkompetens “szülőknek” sem osztom az észt, hogy idegbeteg roncsként minek vállal gyereket, hogy aztán őt is tönkre tegye. Vagy hogy a nyomorba minek szül, vagy hogy miért tartja lelki/testi terrorban a gyerekét blabla. De nyilván az az önző, aki elvetetné a nem kívánt terhességét.

Az pedig teljesen alap és így van rendjén, hogy egy már megszületett, kifejlett, érző, tervekkel és álmokkal rendelkező ember önrendelkezési joga előrébb való és fontosabb, mint egy fejletlen sejthalmazé! Azért ne vicceljünk már.. Jó hogy már nem egy tudat nélküli embrió/magzat nem létező akarata fog az enyém fölött, az én káromra érvényesülni. Ez nem így működik, a nő testében van az az embrió, ő általa képes egyáltalán létezni és életben maradni, teljesen egyértelműen a nőé a döntés, ha tetszik ez egyeseknek, ha nem. És mondom: ez így van jól.

2022. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/232 A kérdező kommentje:
#98 Kérdés, ha az ókorban valaki tartott egy rabszolgát, annak az élete teljesen az úrtól függőt, ergo, egy rabszolga öncélű meggyilkolása az úr által nem elítélendő most sem, igaz? Hisz az az ember az úr tulajdona, az úr akarata érvényesül felette, pont mint az anyáé a magzaton, vagyis, akkor egy rabszolgatartónak ugyanannyi joga van meggyilkolni a rabszolgáját, mint egy anyának elvetetni a magzatát, igaz kedves libernyákjaim?
2022. máj. 5. 22:07
 99/232 A kérdező kommentje:
#96 Abszolút egyetértek veled, igazad van, én is hasonlóan fogom fel, a gyermek elkerülését az ágyban kell eldönteni, nem a műtőasztalon.
2022. máj. 5. 22:14
 100/232 anonim ***** válasza:
73%

99, ez egy jó buta, demagóg hasonlat volt.

De amúgy miért akarsz ide még egy Ratkó korszakot?

Vagy.. ha annyira jó ez a rendszer, miért zártkák le pár év alatt a Ratkó törvényt?

2022. máj. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!