Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az abortuszról?...

Mit gondoltok az abortuszról? Szerintetek gyilkosság, vagy (ahogy az ''úgynevezett'' liberálisok hangoztatják) egy fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 22:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/232 A kérdező kommentje:
#69 Nem erőltetem rá, hogy felnevelje, joga van meddő pároknak adni, de nincs joga, vagyis nem kéne, hogy joga legyen megölni.
2022. máj. 4. 22:17
 72/232 anonim ***** válasza:
74%

😂😂 Nem az én döntésem volt, hogy megszülessek, innentől irreleváns, és ostobaság ezzel jönni. Arról sem tehetek, hogy az én szüleim akartak engem, az az ő döntésük volt, és sejthalmazból végül gyerek, majd felnőtt lettem. Nem tartozik ide.

Mint írtam, sem terhességet, sem szülèst nem vállalok mások kedvéért. Az, ha valakinek nem lehet gyereke, hát biztos rossz érzés lehet neki, de ez nem az én problémám, és nem az én dolgom orvosolni. Még pénzért sem vállalnék annyi kellemetlenséget, szenvedést és fájdalmat mint amivel egy gyerek kihordása, megszülése jár. Egy szülésbe bele is lehet halni tudtad? Mi a garancia hogy én nem halok bele, nem hagyom itt a férjemet, a családomat? Vagy hogy nem lesz valami maradandó károsodás a testemben? Semmi. Szóval köszi nem.

Számtalan gyerek van árvaházban, akinek annyira gyerek kell...az nem válogat, ne legyenek álszentek.

Az én életemet úgy élem ahogy én akarom, ebben nincs semmi gonoszság, vagy önzés. Teljesen logikus dolog, hogy mindenki úgy éli az egyetlen életét, ahogy neki jó.

De ilyen kötözködésre hajlamos, begyepesedett, szűklátókörű, buta- és ezért ítélkező emberekkel nem nyitok vitát:)

Teljesen mások a nézeteink, hozzáállásunk, én nem tudok a tieiddel azonosulni, te meg az enyéimmel, szóval felesleges.

2022. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/232 anonim ***** válasza:
61%

71-es: ebben egyetértek veled. Az anyának nincs joga megölni a magzatot. De a magzatnak sincs joga arra, hogy az anya testének terhére életben maradjon. Te amellett kardoskodsz, hogy egy magzat túlléphessen az emberi jogain az anya terhére.


Képzeld el az alábbi szituációt: szülsz egy gyereket, és 30 év múlva kiderül, hogy a veséje már nem bírja, veseátültetésre van szükség. Ebben az esetben téged SENKI nem kényszeríthet arra, hogy odaadd neki a vesédet. Természetesen odaadhatod, hogy ha te ebbe beleegyezel. Most ha a te logikádat alkalmazzuk, azzal, hogy te lefeküdtél valakivel, azt is vállalod, hogy ha a gyerekednek egy vesére lesz szüksége, akkor te azt feltétlenül odaadod neki, hiszen őt megilleti az élethez való jog. Nem teljesen abszurd dolog ez?

2022. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/232 A kérdező kommentje:
#73 Amiről te beszélsz az egy merőben más dolog, én itt azt veszem alapul, hogy egy kiszolgáltatott (egyébként, egészséges) életnek joga van világra jönni, a vesés példa ott bukik meg, hogy akinek új vese kell az nem egészséges, szóval, ha csúnya szóval akarom mondani, nem kellően életképes, hogy a saját veséjével megmaradjon, a baba meg igen. (jobb esetben)
2022. máj. 4. 22:33
 75/232 anonim ***** válasza:
77%

74.

Joga lehet világra jönni, ha a nő, akiből 9 hónapig táplálkozik, fejlődik úgy dönt! 12. betöltött hétig a nőnek joga van úgy dönteni, hogy nem kívánja kihordani a magzatot. Pont!

Látod kérdező, az igazi önzés annál a dolognál kezdődik amit te csinálsz. Kézzel lábbal, foggal körömmel akarod ráerőszakolni a saját nézeteidet másokra. Ha valaki nem veled ért egyet, arra kèptelen vagy intelligens módon reagálni, tiszteletben tartani. Belekötsz, ítèlkezel.

Fogd fel, hogy a te hozzáállásodat nem kötelező mindenkinek követni. És jogod sincs követelni.

2022. máj. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/232 A kérdező kommentje:
#75 Nem kötelezek én senkit semmire, hmm ''Joga lehet világra jönni, ha a nő, akiből 9 hónapig táplálkozik, fejlődik úgy dönt!'' Ahaa, szóval az anya egy kegyelmet gyakorol a magzattal? Na és az apa? Ebben a helyzetben az apának is lenne joga, hogy beleszóljon ebbe, elvégre, az ő farkából csattant ki az a magzat.
2022. máj. 4. 22:52
 77/232 anonim ***** válasza:
72%

Nem kötelezel senkit semmire mert nincsenek eszközeid megtenni, de mindenkibe belekötsz akinek reálisabb a gondolkodásmódja.

Ha úgy tetszik, igen, a nő döntése. Ennyi.

Az apa akarata valójában másodlagos, és értelmes férfi ezzel tisztában is van.

Ha a nő nem akarja megtartani, el fogja vetetni a magzatot, még ha az apajelölt szeretné is megtartani, mert a nő testében van a magzat. Lehet reklamálni a biológiának emiatt. Ha akarja akkor pedig megtarthatja, az apajelölt akarata ellenére is, aztán meg pofátlan módon még gyerektartást is követelhet tőle.

Majd ha a férfi lesz a kihordó fél, akkor ők dönthetnek. Addig nem. Ez van.

2022. máj. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/232 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező hagyd a fenébe. Nem értik meg úgy sem! Annak a sejthalmaznak például 8 hetes korára már konkrétan szívverése van. Az o2-ben, és tápanyagban dús vért az anyjától kapja a placentán keresztül. Anyagcseréje is van, amit az amnionüregbe végez. Mi ez, ha nem egy élő szervezet?


Akár meg is fordítható a képlet. Mi a halál? A légzés és a keringés végleges leállása. Egy nyolc hetes magzatnál már régen mindkettő megvan, tehát él. Eleinte egy sejthalmaz valóban, amiből ember lesz!


Ha van olyan a jogban, hogy súlyos testisértés bűncselekménynek a kísérlete. Akkor a magzatnak miért nem járhat ugyanúgy ez a védelem? Hát ő ott bent nem egy kísérleti fázisban van, dehogynem! Csak kényelmi okok miatt, mert valaki fogyatékos debil és 16 évesen fűvel-fával együtt van! Utána meg rájön, hogy még magát sem tudja eltartani ezért inkább elvetetik! Na pontosan az ilyet kéne betiltani. 67-es voltam!

2022. máj. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/232 anonim ***** válasza:
29%
F*szom ebbe a szarba!!!! 66 voltam na!
2022. máj. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/232 anonim ***** válasza:
93%
Miért önző aki nem akar gyereket? Egy többször hallottam már de nem értem. Ennyi erővel miért nem önző az is, aki akar?
2022. máj. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!