Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit gondoltok az abortuszról?...

Mit gondoltok az abortuszról? Szerintetek gyilkosság, vagy (ahogy az ''úgynevezett'' liberálisok hangoztatják) egy fogamzásgátlási módszer?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 28. 22:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/232 anonim ***** válasza:
14%

#60 Igen, aljas dolog amit csinálsz, hiszen ahogy az abortusz kérdésében a magzat életét nem tekinted életnek, csak hogy könnyebb legyen megindokolnod az abortuszt, úgy most az ellenvéleményt leviszed szimpla anyagi kérdéssé. Mintha te is csak olyan dologgal érthetnél egyet, te is csak olyat tarthatnál alapvetésnek, fontosnak, amihez konkrétan pénzzel is hozzájárulsz, vagy önkéntesként a munkáddal.

A szélsőségbe akarod vinni a kérdést, miközben az abortuszok döntő többsége egyszerűen kényelmi abortusz. vagy előtte nem volt hajlandó az illető gondoskodni a megfelelő fogamzásgátlásról vagy utána nem akarja vállalni a gyereke felnevelését, vagy akár csak a megszülését.

Normálisan előadott érvekre is a puszta szélsőséggel válaszolsz. Az az aljasság, hogy megpróbálod magát a véleményt alkotót kizárni a véleményt formálók köréből ahelyett, hogy vitáznál vele. Mert tudod, hogy a vitában vesztenél.

2022. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/232 anonim ***** válasza:
75%

Egyvalamiben tévedsz. Nem érzem úgy, hogy a vitát elveszteném. Ez nem egy olyan vita, amit megnyer bárki. Szilárd elveim vannak és emiatt nem tudom végignézni ahogy sokan azt hiszik, hogy az abortusz csak egy fogamzásgátló módszer. Az hogy számodra az érveim nem logikusak vagy rosszul érvelek az csakis a te problémád. Én nem hiszem hogy nem valós dolgokat állítanék, főleg hogy tényeket közöltem. Tényeket közöltem arról hogy milyen traumát él át az akin abortusz végeznek és az is akit köteleznek a gyereknek tartásra. Tényeket közöltem a jelenlegi árvaházak állapotáról, illetve a kismamákat segítő központokról. Természetes hogy ez nemcsak anyagi kérdés, de attól nagyon is függ. Tudom hogy sokan érvelnek arról hogy milyen szegénységben nöttek fel régebb, de erről én is tudnék mesélni, az én apám is tudna mesélni, az én nagyanyám is tudna mesélni. Ennyi pedig pont elég ahhoz hogy ne minimálbéres körülmények között szülessen gyerek az én nézeteimnél. És tudod mit? nem vittem el a kérdést, de most el fogom. Ha tényleg azt hiszed, hogy az abortusz kényelmi döntés manapság, mond te mit teszel a megelőzéséért? Beszélgetsz tinikkel fogamzásgátlásról? Arra a partra szavaztál amelyik ezt tiltja? Követsz nőket támogató oldalakat instán vagy Facebookon? Kommentelsz? Megosztod őket? Te személyesen mit teszel azért hogy az elveid érvényesüljenek?

Mert itt már nem az a vita hogy az abortusz gyilkosság-e. Hanem hogy teszünk e a megelőzése érdekében. Az egyik legismertebb magyar tartalomgyártó aki nagyon sokat edukálta a fiatalokat szexualitásról és fogamzásgátlásról egyaránt, Hormonmentes Janka néven ismeretes. Szoktad őt ajánlani? Szoktad megosztani a tartalmait? Vagy te is a felbőszült szülök táborában vagy aki folyton jelentgeti a videóit és folyton letiltja a YouTubeon?

Egy szülői közösség tagja vagy? Más szülőknek osztod a nézeteidet? Megbeszélitek közösen, hogy kéne a szexualitásról beszélni a fiataloknak? Te mit teszel a társadalomért amivel az elveidet tudod szolgálni?

2022. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/232 anonim ***** válasza:
100%
Szükség van arra, hogy legyen megegyezés ebben a kérdésben?, és egy álláspontra kerüljön mindneki?
2022. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/232 anonim ***** válasza:
8%

Amit írtál az teljes mértékben irreleváns! Ezek csak feltételezések bszki! Nehogy már ezek a feltételezések jogos jogosítsanak fel bárkit is arra, hogy például egy 8 hetes magzatot elvetessen! Pontosan az ilyen hozzállást, kényelmi abortuszt kellene nagyon durván büntetni! Írtam már fentebb is, azért simán büntetnek ha Te például hirtelen haragból valakire kést rántasz, de nem ölöd meg. Emberölési kísérletet a nyakadba varrják, itt meg konkrétan egy konkrtét cselekvést, egy visszafordíthatatlan eseményt nem büntentek!


Mi lesz az árvaházba adott gyerekekkel? Nem kap mindenki szerető családot.


Mi lesz a traumát átélt megerőszakolt nővel?


Mi lesz a fogyatékos gyerekkel, ha az anya nem vállalja és árvaházba kerül? Senki se veszi ki...


Azt pedig senkitől SE SZABAD elvárni, hogy egész életében egy életképtelen embert ápoljon, akivel ki tudja mi lesz ha meghal minden közeli családtagja - erre pont láttam az elmúlt időszakban egy példát.


Mi lesz ha egy nő pont szökni akar a bántalmazó párja mellől, de kiderül, hogy terhes? Szerintetek az apa nem fogja verni a gyerekét majd? Szerintetek a nő olyan könnyen le tud lépni kismamaotthonba? Szerintetek eléggé van támogatva a Patent Egyesület vagy a NANE?

2022. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/232 anonim ***** válasza:
0%

Mi lenne ha a komment elejére odaírnátok azt is hogy KINEK szól az amit leírtok?

Qrvára nem mindegy ám, hogy ennek vagy annak az illetőnek címzitek a választ.

Ha már belefektettek ennyi energiát a megírásába, minimálisan arra figyeljetek már hogy legyen egyértelmű címzettje is annak amit írtok!

2022. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/232 anonim ***** válasza:
21%
A 60-as válaszolónak írtam, amit írtam. Látom, hogy teljesen felesleges volt, mert nulla ponton vagyok csak azért mert leírtam hogy három esetet kivéve én személy szerint nem tudtom támogatni. A vitális ok, fejlődési rendellenesség, és az erőszak általi teherbeesés esetén lehet létjogosultsága az abortusznak. A válsághelyzeti indikáció viszont szerintem nem ok rá! Ha valaki ennyire hülye, hogy ezt nem érti meg akkor az nem az én intelligencia szintemet tükrözi.
2022. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/232 anonim ***** válasza:
91%

Én 100%- ig támogatom, és egyáltalán nem gondolom gyilkosságnak. Amíg elvetethető törvényileg (12hét), addig csak egy méhen kívül teljesen életképtelen, fejletlen sejthalmaz, nem több. Még messze van attól, hogy életképes kisbaba legyen.

Az abortuszt az utolsó lehetőségnek gondolom, egy műtét azért, hogy megszabaduljon az ember egy nem kívánt tehertől ami tönkretenné az életét.

Én 36 éves vagyok, házasságban élek, 12 éve vagyunk együtt, nem volt még abortuszom, mindig vigyáztunk, de ha hiba csúszna be és teherbe esnék, a védekezés ellenére, azonnal elvetetnèm mert nem akarok gyereket , soha.

Nekem ez bőven elég indok a műtéthez, más véleménye pedig hidegen hagy, mert senkinek semmi köze hozzá, nem nekik kellene felnevelni azt a nem kívánt magzatot, hanem nekem, nekünk, amit NEM fogunk megtenni mások kedvéért, ahogy a terhességet/ szülést sem vállalnám senki kedvéért.

Ez az én testem, elsősorban az én életem, és az én döntésem. Pont!

2022. máj. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/232 A kérdező kommentje:
#67 Elég önző a gondolkodásod, de ha tényleg ezt gondolod, és ne adj isten becsúszna egy baba és nem akarod, akkor lehetnél annyira szolidáris, hogy megszülöd és örökbe adod olyannak akinek természetes úton nem lehet gyerek, amit te most leírtál, az az embertelen önzés és kimondom: gonoszság tankönyvi példája, mert ennyi erővel te is lehettél volna egy sejthalmaz, egy nem kívánt probléma, de nem, te megszülettél és itt vagy, gondolkodj kérlek mielőtt ilyen embertelen dolgokat írsz le.
2022. máj. 4. 21:50
 69/232 anonim ***** válasza:
85%
Vicces mikor azok dobálóznak önzőséggel, akik foggal-körömmel rá akarják erőltetni másokra a saját akaratukat és véleményüket :D
2022. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/232 anonim ***** válasza:
16%
69, te a halált erőlteted másra, az mennyivel jobb?
2022. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!