Erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mai napon a tiktokot böngésztem és azt láttam hogy egy kedves úriember az abortusztól mondja el a véleményét. Röviden ez volt benne: "Szerintem az abortusznak illegálisnak kellene lennie,kivéve ha a várandós nő élete veszélyben van baba miatt,vagy megerőszakolták és úgy esett teherbe." Mind Nők és Férfiak véleménye érdekel a témában hogy szerintük ez így jó lenne,vagy hogy így miért nem lenne jó,és hogyan lehet jobb.
2022. szept. 14. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Gumicsont.
2022. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 ?
2022. szept. 14. 15:56
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Mai huszadik ugyanilyen temájú kerdés, csak provokáció, veszekedés..
2022. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindig is igy volt es lesz is.


Mindig vannak, akik ellenzik es mindig vannak, akik meg nem, ennyi a sztori.

De igy volt ez mar 30 eves is.

2022. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 Nem tudom hogy vagy vele de rákerestem gyakorin arra hogy abortusz kb 200 kérdést átnéztem és EGY darab ilyen kérdés volt mint az enyém.
2022. szept. 14. 16:12
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Én személy szerint támogatom az abortuszt, sokkal több tényező is állhat mögöttes okként, hogy valaki miért szakítja meg a terhességet, mint azt gondolnánk. De pontosan emiatt is gondolom magánügynek, amibe nem kéne beleszólnia senkinek. Lehet lefogtok pontozni, de ez számomra olyan, hogy ha akarsz háziállatot akarsz, ha nem, akkor nem. Ha akarsz tetoválni akarsz, ha nem, akkor nem. Mindenki maga tudja.

Különben kinézem a társadalomból, hogy majd 30 év múlva már szinte kötelező lesz tetováltatni, mert miért ne. Sokszor azt se tudjuk mibe kössünk bele, de ez most annyira nem témához illő.

Számomra az a magzat akkor sem teljen ember. Tudom, nem én vagyok az első aki ezt mondja. De ez is egy olyan téma,ami megosztó, szerintem ez még 200 év múlva se lesz "egyértelmű"

2022. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekel. Nekem 1 terhességből volt 1 szülés,és ennyi.


Mutatja a mostani társadalom minőségét,hogy a doki első blikkre el se akarta hinni...mármint hogy nem volt abortuszom missed abom meg mittudonénmim.

2022. szept. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kvázi betiltaná, és annyival lenne enyhébb az általa megálmodott törvény lengyelnél, hogy ő az erőszakban fogantat el engedné vetetni.

Én mondjuk, ha módom lenne megkérdezni tőle, megtenném: miért épp az erőszakból fogantat lehet elvetetni, ellenben - mivel nem említette kivételként - a fogyatékos, talán életképtelen magzat miért kell, hogy mindenképp megszülessen? (Vagy halva szülessen a terhesség későbbi szakaszában.) Ha már a magzat életére hivatkozva szigorítana, ez tök logikátlan: az erőszakból fogant embrió nagy eséllyel egészséges lenne, mégis ki lehet kaparni. Gondolom a nő érzései miatt volt ilyen engedékeny a nagyokos tiktok fiatalember.

Ellenben akkor nem számít a nő érzése, ha pl. olyan magzatot kell kihordania, akiről már 12. heti genetikain megállapítják, hogy életképtelen lesz. Esetleg egész életében magatehetetlen lesz, segítségre szorul, amivel egyébként lehetetlenné teszi azt, ami az elvetetésével még megtörténhetett volna: a szülők vállalnak újból gyereket, akár többet is. Egy súlyosan fogyatékos mellé nyilván nem fognak.

2022. szept. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mióta foglalkoznak ennyit ezzel a témával, mikor és honnan kerültek elő ezek az agresszív magzatvédők? A sokat szidott abortuszbizottság legfeljebb a férjezett nőket kérdezte meg, miért nem akarják megtartani. Nem ajánlgatták senkinek, hogy adja örökbe. Nem tudom, mi lesz ebből, de rosszat sejtek.
2022. szept. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!