Mi a szívhang?Vagy miről szól?(új abortusztörvény,kérdés)

Figyelt kérdés

Mivel sok vita van a abortuszal szemben,kérdés a következő:

Miről szól a egész?

Miért vannak ennyire kiakadva?

Mivel még sose voltam ilyen helyzetben,szóval ne oltasok le :D

18/f



#abortusz,baba,elvetéles,mi hazánk
2022. szept. 16. 12:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom 8-as te hova jártál, hogy külön kérni kellett, de nekem mind a kórházban, mind a magánorvosok alapból kihangosították a szívhangot.

Sőt, még nagyon korai terhességnél is alapból belehallgatott, mikor még nem lehetett semmit hallani, csak látszott a monitoron, akkor is kihangosította.

Manapság ez már alap.

2022. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez csak arra jó hogy a már így is a döntését nehezen meghozó, bűntudatban levő nőkbe belerúgjanak. Vagy ami számukra mégjobb, meggondolják magukat.

Viszont az hogy dobog a szíve sok mindent nem jelent. Igen él, de agyi funkciók hiányában a szívdobogás ebben a korban nem több egy reflexszerű izomösszehúzódásnál. Mint egy vegetáló beteg akinek csak a gépek miatt dobog a szíve. Humánusosabb ebben az öntudatlan korban elhajtani, mint mikor már kezdi észlelni a külvilágot, és ahogy a vallásosok mondják a "lelke" lesz és ténylegesen öntudatra ébred. Bár ez a folyamat hosszú és befejezése kitolódik bőven a születés utánra.

2022. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl nem mutatott a nőgyógyász soha szívhangot (Szent Kristóf). Először a 12 hetes uh-n hallottam, utána meg a védőnőnél mikor már elég nagy volt a szívhangfigyelőhöz. De amúgy mikor én mentem nőgyógyaszhoz, magától az volt az első kérdése a 12. hétig mindig, hogy megtartom-e.

Kérdező, semmi extra amúgy. Gyors pulzálást hallasz. Az orvos mindig megnézi, hogy van-e, de ő ez látja anélkül is, hogy kihangosítaná neked. Eddig ez nem volt kötelező, mint az én esetem is mutatja, sokszor azoknak a kismamáknak sem mutatják meg, akik megtartják. Erre most valami barom kitalálta, hogy az abortuszosknak kötelező legyen. Igazából gyakorlati hátránya nincs, csak megalázó. Mintha az abortuszt kérő nő valami rossz kisgyerek lenne, akit a felnőtt doktor bácsinak szembesítenie kell a tettei következményével.

2022. szept. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
0%

12-es

A magzatnak a fogantatás pillanatától van lelke.


És igen, legyenek tisztában tetteik súlyával. A legelítélendőbb dolog olyan embert megölni, aki nem tudja megvédeni magát. Így legalább van esélye valamilyen formában a magzatnak kommunikálni az anyja felé, hogy ő igenis él.

2022. szept. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"A magzatnak a fogantatás pillanatától van lelke."


Akkor aki spirállal védekezik minden hónapban megöl egy lelket?😅 Csak mert ott létrejön a fogantatás, csak beágyazódni nem tud.

2022. szept. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%
Az embernek nincs ilyen szerve, hogy lélek. Az egy dolog, hogy valaki spiri, és hisz ilyenekben, de a magánügye. Másra ne erőltesse a vallását, hitét.
2022. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
16 Én inkább öntudatnak nevezném, de ez nem olyan dolog amit az ember egyszer megkap és van, hanem ez hosszú évek folyamata. Bár az újszülött is érzékel dolgokat a világból, az idegrendszere még túl éretlen hogy ezeket felfogja rendesen. Bár mondom itt nem az öntudat mértéke a fontos, hanem az hogy elkezdődött nála a tanulási folyamat. Tizenegy-két hetesen még semmit nem érzékel, addig csak kb. vegetál és nől.
2022. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

8. Vagyok


Megyei kórházban

Helyi sztk-ban


Ezen felül magánban is jártam ( ott volt, hog megkérdezték bekapcsolják-e)

2022. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!