Vannak magyar pro choice csoportok?

Figyelt kérdés
Engem érdekelne, hogy valakik releváns információkat ossza Ak meg úgy, hogy nem szélsőségesen abortusz ellenes kamu dolgokat mondanak, Isten nevében hazdoznak vagy a kereszténységgel takaróznak

2022. okt. 9. 12:20
1 2 3 4
 21/36 NTBS ***** válasza:
100%
Én nem tudok róla.
2022. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
37%
Az olyanok, mint kürasszír, óbégatnának legjobban, ha nekik kéne felnevelniük az összes gyereket, akit amúgy abortáltak volna. Pedig én ezt remek megoldásnak tartom. Akik nyilvánosan ajvékolnak az abortusz ellen, azokkal neveltetném fel az összeset, törvény által :) A pénzügyeket oldják meg ők, hisz minden gyermek áldás, nem? :)
2023. máj. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 kürasszír ***** válasza:
19%

# 22


Akkor gondolom Te sem csak a 12. hétig, hanem a születésig támogatod az abortuszt.


Mert ha nem támogatod a születésig tartó abortuszt, a Te logikád alapján Neked kellene felnevelni a 12. hetet túllépett magyar nők nem kívánt gyerekeit.

2023. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
23 vegyed már észre magad....rohadt unalmas vagy, és hülye is....ez a kettő nem jó párosítás....
2023. máj. 9. 09:03
 25/36 anonim ***** válasza:
21%
22es, oké, de ugyan azzal a rendelettel hozzák azt is be, hogy aki abortuszra megy azt azonnal tegyék művileg meddővé, hiszen ha védekezni nem tud akkor tenni kell ellene ugyebár:-)
2023. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

25

Nem minden abortuszra kényszerülő nő nem szeretne gyereket.

Nagyon sokan vannak, akik igen, csak valami miatt nem engedhetik meg maguknak ott és akkor.


Művi meddőség érintse akkor már inkább a férfiakat, mert azok annyiszor köttethetik el, meg vissza magukat, ahányszor csak akarják, a nőknél viszont ez egy komoly, bonyolult műtét, amely végleg meddővé tesz, nem lehet vissza csinálni.

2023. máj. 9. 16:15
 27/36 anonim ***** válasza:
28%

Kürasszír és 25ös! Teljesen igazatok van.

Egyébként lehet a Kürasszírt pontozgatni, de több forrást is megjelölt, mi kell ennél több? Ők a pro choice mozgalom éllovasai. Meg lehet nézni amikor az amerikai felvonuláson megkérdezték a férfiakat és a nőket, hogy mit gondolnak a témáról, hát gyomorforgató volt ugyanis hasonló dolgokat fogalmaztak meg mint ezek az emberek akiket Kürasszír írt.


- A pro choice mozgalom tagjai sokszor a nemi erőszakra hivatkoznak. Na de azért nem 10ből 1 nőt erőszakolnak meg, hanem jó ha talán 1000ből 1et itt magyarországon, és nyilvánvaló, hogy erkölcsi megrendülést okoz egy ilyen esemény. Ilyen esetben senki nem tiltja az abortuszt, hanem csak támogatják a megszülést, hiszen várná egy gyermektelen pár.

2023. aug. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

27 még mindig.... MAGYAR pro choice csoportot keresek MAGYAR pro choice tagokkal, akik a MAGYAR helyzettel foglalkoznak, nem pedig külföldiekkel, tehát részben ezért sem relevánsak Kürasszír válaszai.


A pro choice csoport tagjai nem csak a nemi erőszakra hitatkoznak, hivatkozunk, hanem bármily nemű erőszakra, bántalmazó kapcsolatra, és ami azehyik legfontosabb, az az önrendelkezési jog, amibe ugyebár beletartozik a biztonságos körülmények közt elvégzett abortusz is.

Az önrendelkezési jogunkat csorbítani pedig nem éppen egy humánus dolog, zgyabus az az alapvető emberi jogok egyike.


Sajnos nagyon nem ezerből egy eset az, ami nemi erőszak, még a bizonyított erőszakok száma is magasabb, és ugye odáig eljutni.... Nem könnyű, már csak azért sem, mert a bűncselekmény elkövetője elhiteti a nővel, hogy az ő hibája volt az erőszak, erre ugye a rendőrség is ráerősít, az ehhez hasonló kérdésekkel:

-Biztos nem az aktus közben gondoltad meg magad? (ami amúgy szintén erőszaknak számít)

-Miért mentél oda?

-Milyen ruha volt rajtad?

-Biztos nem provokáltad?



Tehát az áldozatot hibáztatják a segítség nyújtás helyett....


"Ilyen esetben senki nem tiltja az abortuszt, hanem csak támogatják a megszülést, hiszen várná egy gyermektelen pár."



Semmilyen esetben sem kéne tiltani, nem szabadna a nők életével jatszadozni, csak, azért, mert pár magát igen okosnak gondoló személy egy embriót felsőbbrendűnek tart a nővel szemben.


A szülést nem kell támogatniuk, amennyiben a nő nem akarja megszülni, ilyen egyszerű....

A meddő pár meg szépen majd elsétál egy árvaházba és ha annyira nagyon akarnak gyereket, akkor ne válogassanak, hogy nekik márpedig csak a szőke hajú, kék szemű, maximum egy éves baba kell, hanem ha úgy van, akkor fogadják szépen örökbe a 8 éves roma kisgyereket, egy nő sem egy bioinkubátor a terméketlen nők számára.

2023. aug. 27. 10:52
 29/36 anonim ***** válasza:
47%

Szerencsére még nem hallottam magyar pro choice csoportokról.

Az egyetlen baj a pro choice mozgalomban csak az, hogy a szélsőségekig mennek az abortusz elvégzésével kapcsolatban.

2023. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

29. ez szomorú, én sajnálom, hogy nem találtam, ahogyan azt is, hogy teljesen félreértelmezed a pro choice mozgalom gondolatait.


Igen, vannak szélsőséges nézeteket valló egyének, de melyik téren nincsenek?

Vannak radikalizálódott "feminista" csoportok, hímsoviniszták és lehetne napestig folytatni.


Van olyan, magát pro choice-nak valló személy, aki egészen a szülés pillanatáig engedélyezné az abortuszt, de szerencsére messze nem ilyen a többség.

Én például addig tartom elfogadhatónak az abortuszt, amíg a magzat idegrendszere nem fejlődik ki annyira, hogy képes legyen érzékelni, és ez a pont legtöbb a témával foglalkozó szakirodalom szerint általában a második trimeszter közepe-végefelé érkezik el.

Ezt a határidőt ugye abban az esetben a jelenlegi törvények szerint is túl lehet lépni, ha a magzatnak jól láthatóan nincsenek meg bizonyos testrészei, vagy vizsgálatok kimutatják, hogy súlyos beteg lenne élete végéig.


Más esetben kis hazánkban a 12. hétig lehet elvetetni. Úgy gondolom, ez elég idő lenne annak, aki abortuszt akar, amennyiben kicsit jobb lenne a magyar egészségügy és nem kéne 1 hónapot várni arra, hogy időpontot kapj arra, hogy megbeszélhess az orvossal egy időpontot, amikor még tud vizsgálni.



Azt veszem észre jópár beszámoló alapján, hogy kis hazánkban nagyon elítélik az abortuszt választó nőket és azt akarják, hogy "fussanak ki" az időből. Ha ez nem jön össze, akkor azon a bizonyos 2 beszélgetésen porig alázzák és egy normálisan gondolkozni , önrendelkezési jogával élni nem képes egyénnek állítják be a hölgyet. Az orvos direkt úgy csinálja a vizsgálatokat, hogy az fájjon, s nem egy példa volt arra is, hogy a doktor megunta a műtétet, ezért az embrió/magzat egy részét benne hagyja a nőbe, ami miatt a műtött félnek csak újabb problémái lesznek a későbbiekben.



És természetesen ott vannak az abortusz ellenesek, akik valamiért minden véleménnyilvánításra alkalmas felületen ítélkeznek. Nekik már a zigóta is egy kifejlett, mindenre is képes ember, viszont az abortuszra kényszerülő nő meg nem....logikátlan "érvekkel" jönnek, miközben nem tisztelnek senkit és semmit. Ha valaki intelligens vitába száll velük, durva dolgokat írnak. Én is kaptam párat. ( 19, nemsokára 20 éves nemi életet nem élő, nem bulizó, alkoholt és egyéb más tudatmódosító szereket nem fogyasztó lány vagyok, ami a facebook profilomból is elég jól kivehető, a profilképemen a 15 éves énem van, aki kb egy kicsit érettebb 12 évesnek néz ki. Ezeket azért írom le, hogy értsd, milyen embernek írták a kommenteket.)


Tudod, hogy miket tartalmaztak az írások?


-hogy babagy!lkos vagyok, akinek meg kéne d0glenie.

-Egy döntésképtelen idióta vagyok, és jobb lett volna, ha anyám megszül, és utána meg0l.


De tudod melyik volt a legdurvább? egy 70 körüli nagymama hozzászólása, aki 4 lányunokával rendelkezik. A napokban, kaptam meg... Idézném (kicsit cenzúrázott szavakkal) ...:


"Egy undorító kis csitri vagy, akit a szülei nem neveltek jóra. Remélem, hogy egyszer a felelőtlen szexualitásod miatt egy buliba bedrogoznak, jól mdger0szakolnak és ott hagynak. Juss hozzá az abortuszhoz, amit annyira éltetsz és imádsz, 0ld meg a gyermekedet, válj meddővé, és a saját gyereked megölése miatt kialakult depresszió végett 0ld meg magadat is. "



Nah és akkor térjünk vissza arra, hogy a profilképemen hogyan is nézek ki....kisgyereknek....tehát sokan azt is hihetik, hogy kiskamasz vagyok.... Egy a gyerekeket állítólag szerető ember ír ilyet egy általa max 13-14 év körüli gyereknek?


Szerencsére mivel idősebb vagyok, és nem egy túl érzelmes fajta, nem vettem magamra egyik hasonló megjegyzést sem....és akkor még a pro-choice-osok szélsőségesek?

Hiszen az ilyen nagyikák, meg nagypapák hemzsegnek az abortusz ellenes csoportokban, és a művi terhességmegszakítással kapcsolatos cikkek alatt is....

2023. aug. 27. 17:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!