Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egészséges marad-e a baba,ha...

Egészséges marad-e a baba,ha terhesen adták be Fogamzásgátló injekciót? Kérlek olvasd végig.

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!

Nem kövezést kérek,hanem tapasztalatot és olyanoknak a tanácsát akik,szintén így jártak vagy megfelelő szakértelemmel rendelkeznek.

Nemrégiben úgy döntöttünk párommal,hogy fogamzásgátló inekcióval fogunk védekezni,amit kiis írt a doktor,megis vizsgált mielőtt kiírta.

Azt mondta menstruáció első 5 napjában kell beadatni.

Nemsokkal ezután jelentkezett némi vérzés és be is adatuk az inekciót,viszont már akkor gyanús volt hogy csak 3 napig tartott,de rá fogtuk az inelcióra.

Viszont hetekkel később jöttek a rosszul létek,és kiderült,hogy terhes vagyok,már 10 hetes.

Így nem sok időm maradt,eldönteni,hogy megtartsuk vagy nem,nem szívesen vetetném el,szívesen megtartanám,viszont egy beteg gyermeket sem szeretnék,már van egy egeszséges gyermekem.

Kérlek segítsetek ebben,mert az orvosok közt is elosztlik ezzel kapcsolatban a vélemények.


2022. okt. 25. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Nekem anyukám járt így. Ő már a 3.inekcióra ment, meg is kapta. Rá nemsokra derült ki, hogy terhes lett a 2.inekció végén.


Neki 2 orvos is azt mondta nagy a kockázat. És mivel alapból nem akart már babát (én 17 tesóm 19voltunk, anya is 40), elvetette. Nagyot nyomott a döntésen a 2 doki válasza.

2022. okt. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes...Az injekciót azért adják a menstruáció elso 5 napjában, mert akkor biztos, hogy nem vagy terhes, hiszen menstualsz. Mondjuk nálunk -nem Magyarországon elek- az elso injekció beadása előtt az asszisztens terhességi tesztet csinál.
2022. okt. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Csak egy bazi nagy adag progeszteron, nem lesz tőle semmi baja.
2022. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Én sajnos nem rendelkezem szakértelemmel, és szerencsére nem is voltam ilyen helyzetben, de józan paraszti ésszel inkább azt gondolnám, hogy nem marad meg, hiszen gondolom, valami hormonváltozást okoz, annak meg gyakrabban az az eredménye, hogy a, nem jön létre terhesség, b, megszakad a terhesség. Legalábbis én még sose hallottam olyanról, hogy egy nőnek nem volt rendben valami hormonértéke(pl.hormonpanelből kiderült) és amiatt beteg gyereke született. Olyanból viszont rengeteg van, akinek amiatt nem tud fent maradni a terhesség.

Ha az orvosok között is megoszlik a vélemény, akkor arra hallgatnék, aki meg tudja mondani, konkrétan milyen anyag van az injekcióban és az az anyag konkrétan mit okozhat(hat) a magzatban.

2022. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

"Ha az orvosok között is megoszlik a vélemény, akkor arra hallgatnék, aki meg tudja mondani, konkrétan milyen anyag van az injekcióban és az az anyag konkrétan mit okozhat(hat) a magzatban."


Bármelyik nőgyógyász megmondja neked, hogy mi van az injekcióban... medroxiprogeszteron-acetát, ami egy porgeszteronszármazék. Progeszterin pedig egyébként is bazi nagy mennyiségben termelődik a terhesség alatt, valamint vetélés megelőzésére is progeszteronpótlást alkalmaznak, tehát igen meglepő lenne, ha vetélést okozna.

Egyébként az első 5-6 hétben a "minden vagy semmi" elv érvényesül, ha valami ártalmas a magzatra, akkor elhal a terhesség, ha meg nem árt, akkor továbbfejlődik. Utána a 6-12. hét között történik a szervek kifejlődése, ott tudnak bekavarni rendesen a dolgok.

2022. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Szia. Nekem hasonló problémám volt csak tablettával. Szedtem a gyógyszert, a 7 napos szünetben volt vérzésem. Majd folytattam a szedését, és a következő alkalommal mikor vérzés kellett volna legyen, csak barna folyásom volt, de kivártam a 7 napot, és folytattam a gyógyszert. Nem is sejtettem hogy terhes vagyok, csak mikor elkezdtem tuneteket érezni, 3 baba után tudtam hogy valami nincs rendben, nem mindennap érzi az ember úgy magát mint a terhesség elején. Elmentem orvoshoz, és kiderült 8 hetes terhes vagyok. Nem tartottam meg a babát, van 3 kisgyermekem, többet nem is terveztünk és nem is adott a helyzet jelenleg hogy megtartsam, és normális körülmények közt felneveljem, és az orvos se mondta egyertelmuen hogy nem lenne semmi gond a gyógyszer miatt. Így nem is gondolkoztam.

A gyógyszer mint kiderült gyenge volt számomra, de én ezt nem tudtam nem is gondoltam. Korábban semmi gond nem volt a gyógyszeremmel, de az orvos szerint 3 gyermek után már gyengenek bizonyult amit szedek. Most ha újra megjön a műtét után, új gyógyszert vagy új fogamzásgátlási módszert kell választanom.

A te esetedben annyiban rosszabb hogy az injekció ha jól tudom 3 havi adag hormon, amit nem tudsz megszüntetni. A tablettát viszont abba tudja hagyni az ember és még úgy sem biztos hogy nem lesz gond.

2022. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Az injekciót azért adják a menstruáció elso 5 napjában, mert akkor biztos, hogy nem vagy terhes, hiszen menstualsz - az, hogy menstruálsz nem jelenti azt 100%, hogy nem vagy terhes.


Van, aki terhesség során is vérzik (ami természetesen hormonzavarra utal, de létező jelenség).

2022. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#5! Pont ezért írtam, mert minden gyógyszer és egyéb esetben 3 lehetőség van. A, Elegendő minta alapján az derült ki, hogy nem okoz semmit. B, Elegendő minta alapján X problémát okoz. C, Fogalmuk sincs, nincs még elég tapasztalat. Ha az orvos azt mondja, hogy okozhat bajt, de nem tudja megmondani, hogy mi és mit, akkor a C eset áll fent. Azt kell mondania, mert nem bizonyított az ellenkezője. Na, most szerintem egész más így kockáztatni, mint úgy, hogy konkrétan tudomásod van róla, hogy olyan anyag került beléd, ami X problémát okoz a magzatban.
2022. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!