Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Down szindróma miatt meg kell...

Down szindróma miatt meg kell szakítani a terhességet. Kb 15-16 hetes leszek mire a megszakításra sor kerül. Hogy lehet ezt lelkileg túlélni? Aki már túlélt hasonlót annak mi segített?

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom. Én is keresztülmentem ezen. Nekem az segített, hogy kisírhattam a bánatom. Nekem fontos volt, hogy beszéljek róla. Idővel jobb lett, de elfelejteni nem tudom.
2022. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hány hetes voltál? A férjemen kívül nem tud még senki a terhességről, remélem sikerül is a műtétig titokban tartani. Nincs kedvem magyarázkodni meg a sajnálkozásra sincs szükségem.
2022. nov. 23. 15:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hamar kiderült, mert Prena tesztet csináltattunk a 10. héten. Utána chorion biopszia 12 hetesen. Edwards- kór volt. Én is csak a testvéreimnek mondtam el, és velük tudtam erről beszélni. Ők közel állnak hozzám.
2022. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem KELL megszakítani a terhességet, ha akarod, megtarthatod nyugodtan, senki nem kényszerít és nem kényszeríthet abortuszra, ez kizárólag a te (meg a párod) döntése.

Viszont egy Down-kóros gyerek nevelése rengeteg idöt, energiát igényel, és az eredmény nem túl sok pozitívum lesz, ezért szokták javasolni a terhességmegszakítást.

2022. nov. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem tartjuk meg, magunkkal és főleg a meglévő gyermekeinkkel tolnán ki!

3as nagyon sajnálom. Nekem a niftyből derült ki, most vették le chorion mintát,ost vagyok 13 hetes. 10nap az erdnényig kb, utána lehet műteni.

2022. nov. 23. 16:05
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nem volt ilyen gondom de én utána tuti elmennék párommal együtt pszichológushoz. Nekem más téren de sokat segített.
2022. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meglátjuk a műtét után hogy fogjuk magukat érezni. Volt már sajnos missed abom, a műtétig pokol volt, de utána sokkal jobb lett, előre néztünk és úgy érzem sikerül túllépni rajta
2022. nov. 23. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem más teszt volt, 12.héten tudtam meg, rákövi héten biopszia péntekre meg is volt az eredmény, mert elsőre a rosszgént ellenőrizték és mivel jelen volt hamar eredmény lett, 14.hétben volt a megszakítás.

Azt nem tudom hogy éltem volna túl egy szülést, mert így 2 évvel utána is majdnem naponta sírok mert nem születhetett meg egészségesen

2022. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 1Léna ***** válasza:
0%
Ez egy életbe vágó kérdés. Emlékezni fogtok mindig rá. Ha már vannak gyermekeitek akkor már tapasztalattal rendelkező szülők vagytok. Alkalmassak vagytok egy életre vágyó újjabb gyermekre aki a nehézségek ellenére sok örömöt és sok tanulságot hozhat a család minden élő tagja számára.
2022. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
" aki a nehézségek ellenére sok örömöt és sok tanulságot hozhat " - meg az ellenkezőjét is...
2022. nov. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!