Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ez így nem lesz túl késő?...

Ez így nem lesz túl késő? Hogyan számolják ki?

Figyelt kérdés

Eléggé össze vagyok zavarodva, a terhességi hetek kiszámítását illetően.

Van ahol így olvasom: “ Első számú alapszabály: a terhességet mindig az utolsó elmaradt menses első napjától számolják.”

Tehát, ha nekem 5.nap múlva esedékes a menstruációm, de már voltak tüneteim és 3 korai teszt is pozitívat mutatott, akkor a terhességem 5 nap múlva számolódik ? Tehát ha nem jön meg, eltelik egy hét akkor leszek egy hetes?

Más helyen azt olvasom, hogy az utolsó mensi első napjától számolják, ami nekem július 22-én volt, tehat akkor ez alapján már 3 hetesnek számítok?

Amint kijöttek a tesztek felhívtam egy klinikát gyógyszeres abortusz miatt. Azt mondták, hogy megkell várnom a menstruációm és telefonáljak újra és rá egy hétre kaphatok időpontot. Szóval az mèg két hét. Nem túl sok az? Ha tényleg az vagyok könnyebb lenne minél hamarabb megejteni és túl esni rajta mert borzasztóan érzem magam.


2023. aug. 14. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Most vagy három hetes.
2023. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem jön meg, akkor aznap számítasz kerek 4 hetes terhesnek.

Igen, most 3 hetes vagy - de olyan "hivatalosan" nincs.

Nem, nem túl sok. Szerinted ők szándékosan el akarnák tseszni?

2023. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Azért várnak szerintem ennyit mert ez még akár kémiai terhesség is lehet, és simán megjöhet még a mensesed
2023. aug. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

a terhességet mindig az utolsó elmaradt menses első napjától számolják


Nincs olyan, hogy utolsó elmaradt.

Az utolsó, ami megvolt.


Megmutatod, honnan másoltad ezt így? Mert nekem nem ad rá találatot a google...

2023. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Hol lehet szívhang nélkül elvetetni egy terhességet (anélkül nincs is terhesség, amit el lehetne vetetni), ráadásul gyógyszerrel??
2023. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

ma 11:43


Gyógyszeres terhességmegszakítás több országban elérhető, Magyarországon nem.

2023. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

6, de szívhang nélkül nincs élő terhesség, arra pedig nem az elmaradt menstruáció napjáig kell várni....

Külföldön a semmit is megszakítják?

2023. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
A gyógyszeres megszakítás teljesen máshogy működik. Csak a terhesség nagyon korai szakaszában lehet ezt a módszert használni. Ha jól emlékszem a 8-9.hétig lehet így abortálni.
2023. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Az utolsó valós menstruáció első napja számít, nem ami most fog elmaradni!
2023. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
8, tévedsz, 14. hétig használható.
2023. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!