Ki az aki beteg gyereket nevel és ha tudta volna másképp döntött volna??

Figyelt kérdés
Olyan szülők véleményére vagyok kiváncsi , akik beteg gyereket nevelnek, és akik ha ezt a nehézséget tudtak volna, nem máshogy döntenek :( az én történetem: 22 héten vetélési indukacio, genetikai rendellenesség miatt… NEM TUDOM FELDOLGOZNi! Sokszor ostorozom magam, hogy meg sem próbáltam eme nehézséget 😭😭😭 az ítélkezésbol nem kerek , elég nagy büntetés nekem a lelkiismeretem :( a sors társaim véleménye érdekelne :(

2023. okt. 10. 19:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Vagy aki előre tudta, de nem mérte fel …. :( vagy csak valamilyes fajta megnyugvást szeretnek , hogy jól döntöttem :(
2023. okt. 10. 20:01
 2/67 anonim ***** válasza:
92%

A szörnyű helyzetben a jó döntést hoztad, hidd el! Ne ostorozd magad!

Ezzel adtál magatoknak esélyt egy jobb életre, egészséges gyerekre/gyerekekre!

2023. okt. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ♥️
2023. okt. 10. 20:17
 4/67 anonim ***** válasza:
96%

Beteg gyereket nevelek. Jól tetted,hogy nem vállaltad be. Ez felemészt,tönkretesz, a gyereknek sem élet,és a tiéd is odalesz.

Nem.

Ha tudtam volna előre,nem vállalom be.

2023. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az őszinte válaszod ❤️❤️ és minden tiszteletem a tied, hogy ezt ennyire őszintén ki merted mondani ❤️ és hidd el nekem sokat segítettél ❤️❤️❤️
2023. okt. 10. 20:35
 6/67 anonim ***** válasza:
95%
Ismerősünk fia 26. hétre született, hidocephal fia vakon, súlyos mozgás- és értelmi sérülten 30 évig élt. Az anyukája mondta egyszer, hogy ha tudja, hogy ez vár rá, akkor abban a percben, mikor út elengedték a kórházból, azt mondta volna, viszem a gyereket is. Az ajtóig sem élt volna (akkor még gépen volt, műtétek után), de nem gyűlölte volna meg a két nagyobb gyerek és nem ment volna rá a egész család.
2023. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
:( szörnyű sorsok :( abban reménykedem , hogy ő sem szeretett volna ilyen életet :( a vakság nálunk is benne volt a sok sok egyéb mellett :(
2023. okt. 10. 20:49
 8/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszod is ❤️❤️
2023. okt. 10. 20:53
 9/67 babyboom567 ***** válasza:
95%

Jól döntöttél!

Adhd-s,beszédfogyatékos,viselkedés és tanulászavaros,súlyosan szorongásosan szenzorosan szelektív evő,inzulinos cukorbeteg,és gluténérzékeny kisfiam van.És neki még lehet jövője(ép értelmű),de kegyetlenül nehéz,és a szívem szakad meg, hogy mi lesz vele, ebben a vad világban.Mert annyira nem beteg,hogy ne legyen önálló,de annyira meg nem biztos,hogy ép,hogy elkerülje a társadalom kirekesztését.Mert aki más, azt eltiporják.Arra a kérdésre én nem tudok jól válaszolni,hogy ha előre tudom, elvetetem-e.Mi a férjemmel a terhesség előtt azt beszéltük meg,hogy csak akkor, ha élettel össze-egyeztethetelen, vagy értelmi-fogyaték esetén igen,de pl végtaghiányost,vagy korrigálható rendellenességgel születőt megtartottunk volna.Na,most már tudom,és ha lenne(de nem lesz) másik gyerek,max kozmetikai jellegű ajakhasadékkal tartanám meg, nem vállalnék beteg babát.És nem magam miatt, hanem a gyerek miatt.Mert most az én kisfiam is boldog,vagy boldognak tűnik,de még csak 7 éves,és annyira meg ép,hogy megkérdőjelezze majd 10-15 év múlva,hogy miért kell ennyit szenvednie,önmegtartóztatnia,miért viselkedik a világ/társadalom másképp.

Hidd el,hogy jól döntöttél!

2023. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
87%
A lehető legjobban döntöttél. Nekem egészséges gyerekem van és így is nehéz, azok akik beteg gyereket nevelnek mind hősök, viszont ezért semmi kitűntetést nem kapnak,csendben viselik és ez borzasztó lehet. Nekem van mozgássérült közeli rokonom, nem tolószékes, de még az is roppant nehéz a szülőknek. Aki tényleg úgy neveli a gyerekét, hogy nincs reménye arra, hogy egyszer egészséges legyen, vagy csak annyi hogy ne legyen kiszolgáltatva valakinek, azoknak 2 életről is le kell mondaniuk, a gyerekéről és a sajátjukról is. Tényleg nem tudom elképzelni se milyen nehéz lehet. Minden tiszteletem az övék!!
2023. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!