Akik azt mondják, az anya szülje meg, tartsa meg, nevelje fel a beteg gyerekét, azok mégis hogy gondolkoznak? Ők akarják örökbefogadni a fogyatékossággal született babát?

Figyelt kérdés
Elhiszem hogy abortusz ellenesek,de azért van egy pont ahol már nem tud mit csinálni az ember.
2016. ápr. 21. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor azzal érvelnek, hogy ennyi erővel a magatehetetlen idős embert, vagy a balesetben/betegségben fogyatékossá vált embert is el lehetne tenni láb alól.

Én úgy látom, hogy az ember tudatosan csak annyit vállal, amennyire képesnek érzi magát, de ha nincs választása, akkor többre képes. Nekem van az ismeretségi körömben Down kórost nevelő család -ők nem élik meg nehezsegkent, tudatosan vállalták, én képtelen lennék rá, hogy kihordjak egy ilyen babát, viszont ha a már meglevő gyerekemmel történne valami, egyértelmű, hogy nem dobnam el.

2016. ápr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Ugyan már! Tudod: a kibicnek semmi sem drága!
2016. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%

Vagy talán átélték és tudják miről beszélnek, ahogy én is. Úgyhogy nekünk van viszonyítási alapunk, míg a többi, aki simán kinyiratna egy idegen gyereket, na az az igazi kibic, hisz ő csak dumál, de semmiről sincs fogalma.


Mellesleg épp most olvasom ezeket a cikkeket, van lehetőséged megmagyarázni ezeknek az anyáknak, hogy ők boldogtalanok és tönkrement az életük:

[link]

2016. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Állítom hogy 90% -uk "csak" írja és fordítva ők sem vállalnák. Kampányolnak,de nem ismerik a másik félt. Semmit sem tudnak a kérdezőről csak vadul állítják,hogy az abortusz gyilkosság. Nemhiszem,hogy egy beteg gyereknek jobb megszületni és szenvedésben élni.
2016. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

3!


Nem mindenki elég erős ehhez. Ha te így Boldog vagy, nagyszerű. De millió szülő, család tönkre megy a fogyatékos gyermek nevelésébe. Akkor is, ha egészségesen született gyermek lesz később sérült. Senki nem akarja megmagyarazni, hogy márpedig te boldogtalan vagy. De nekem se akarja már senki se megmagyarazni, hogy én mit akarok és mire vagyok képes. Nem, én nem akarok soha tudatosan fogyatékos gyermeket vállalni. Tisztelem azt, aki kepes rá, de nem irigylem, nem gondolom azt, hogy tizpszta rózsaszín köd az élete, ahogy azt se, hogy csak nyomorúságban, boldogtalanul tengeti az életét.

2016. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát én olyan választ még sehol se olvastam ahol azt mondják, hogy súlyosan fogyatékos vagy beteg babát tartson meg valaki. linkelnél párat?
2016. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2016. ápr. 21. 15:19
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Igazad van kérdező. Én abortusz ellenes vagyok, teljes szívemmel, de azt sose mondanám hogy egy súlyosan beteg babát meg kell tartani, hisz az a gyereknek is szenvedés.
2016. ápr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Konkrétan leszarják az egészet, de jó érzés beszólni valakinek. Kb. olyan szinten vannak, mint a falusi vénasszonyok, akik beszólnak annak, akinek kivillan a térde a szoknya alól. Vagy még az alatt.
2016. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3-as!Jószándékkal kérdezem, hogy anya az, aki képes szenvedésekkel és fájdalmakkal teli életútra ítélni a saját gyermekét? Melyik gyermek érdemli meg ezt a borzalmas életet? Láttál te már egyáltalán szenvedő gyermeket? Voltál már valaha gyermekkórházban?
2016. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!