Megtartanátok így a babát?

Figyelt kérdés

2 napja tudtam meg, hogy körülbelül 7 hetes terhes vagyok. Nemrég kezdtem az egyetemet, mellette részmunkaidős állásom van, amiből még az egyetemi költségekre is nehezen fogja futni, mivel még albérletet is fizetek.

Nagyon nem így terveztem ezt az egészet, eszem ágában nem volt még a gyermekvállalás, én tanulni szerettem volna, karriert építeni..

Iszonyatosan letaglóz a helyzet, teljes tanácstalan és döntésképtelen vagyok. Egyik véglet sem lenne jó a számomra, hiszen ismerem magamat, nem lennék képes megbirkózni a lelkiismeretemmel, ugyanakkor aggaszt, hogy mi lesz a jövőmmel..

Mielőtt az apukáról kérdeznétek, ez a szituáció pont nem jól jött ki, hiszen 2 hete szakítottunk 4 év után, azóta nem vagyok vele semmilyen kontaktban. Kérlek, adjatok valamiféle jótanácsot, vagy csak 1-2 jóleső mondatot, de aki érdemben nem bír hozzászólni, szépen kérem, ne is írjon, mert így is eléggé kivagyok! :(

20/N


2023. okt. 17. 01:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
22%
Most szerzem a 2. diplomámat, 2 óvodás gyerek mellett. Az elsőnél még csak a férjem volt, nyilván sokkal egyszerűbb volt úgy, de így sem lehetetlen. Ha meg tudtok élni, megoldod. 😊 És a tanulást sem kell abbahagynod, csak menj át levelezőre.
2023. okt. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
69%
Én abortusz ellenes vagyok,de így apa nkül.?Hogy.?Legalább a gyerektartást fogod vele fizettetni?
2023. okt. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
78%
Szia!Nem vagyok az abortusz mellett de ellene se!Van az a élethelyzet amikor kemény döntést kell hozni!Sajnos tudom én is átestem rajta!Sok mindent át kell gondolnod!Lenne-e segítség,apuka támogatna-e...Fiatal vagy borzasztó nehéz döntés!Én nem szeretem az összehasonlítgatásokat!Lehet XY sikerült így,de AB nemfog!Neked kell eldöntened!Bárhogy is döntesz nehéz lessz,de én szorítok!
2023. okt. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
81%

Abortusz.


Még saját magadat sem tudod fenntartani, nem hogy egy gyereket.

2023. okt. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%
A kérdést se értem, hát leírásod alapján el sem tudod tartani a gyereket sem most, sem a közeljövőben, akkor hogy tartanád meg?
2023. okt. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ha védekezésre se futotta, miből nevelnéd fel szerencsétlent?
2023. okt. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%
Abortusz, aztán pszichológus hosszú távra. Nem kell a lelki bajnokkal egyedül lenni.
2023. okt. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%
Nincs lehetőséged megtartani. Abortusz.
2023. okt. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Itt nincs min gondolkozni. Nincs társ, nincs anyagi háttér, semmi. Ha megtartod, az egész jövődet tönkreteszed. A gyerek sem lesz hálás azért, hogy ilyen körülmények közé született.
2023. okt. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
45%
Apukával beszélj mindenképp előtte, olyan nincs hogy nem tudsz vele kontaktba lépni. A te családoddal mi a helyzet?
2023. okt. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!