Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát?

Megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

A magzat 7. hétben van. Az anyuka 20 éves lett nem rég, több mint fél éve leukémiás, sugáron már pár hónapja nem volt, de a kezelések nagyrészére nem ment el. Korábban az orvos azt mondta jelenlegi állapotában minél többet pihenjen és állítólag max 5 éve van ha nagyon figyel magára. Anyukának szívbetegsége, vérnyomás problémája van, vitaminhiányos, pánikbeteg, borderline-s, pszichiáterhez jár. Kétszer volt öngyilkossági kísérlete, de állítólag nem tenné meg újra. Családja nincs, egy örökölt vidéki háza van édesanyjától. Rendszeresen depressziós, öngyilkossággal szokott viccelődni. A gyermekre azt mondja legalább adna neki értelmet, arra a válasz hogy fogja felnevelni ha elméletileg meghal a válasz hogy "majd megoldom". Családban volt jelen skizofrénia. Az orvos szerint jelenlegi állás szerint 20 százalék esély van arra hogy valami betegsége(?) lesz a gyereknek.

Bocsánat ha az igen vagy nem egyértelmű, de nem tudom meggyőzni hogy szerintem ez még vallási nézőponttal nézve sem tűnik jó ötletnek hogy most anya legyen.



2023. okt. 15. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
53 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem. De tokmindegy mit mondunk, anyukanak valoszinuleg a sok mentalis betegseg miatt nincs eleg belatasi kepessege, csak arra tud gondolni, hogy majd a cuki pici baba ertelmet ad az eletenek.

Csak hogy mi lesz utana a gyerekkel, akar o meghal akar nem (obmagaban egy mentalis beteg anya se fonyeremeny) nem erdekli vagy nem is akar erre gondolni.

2023. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy sikerült teherbe esnie? Hol az apa?

20 êvesen makkegészségesen se szívesen lettem volna anya. Döntési helyzetbe szerencsére nem kerültem.

2023. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
A leukémia kezeletlenül halálos, úgyhogy itt valami nem kerek.
2023. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Apa egy évvel idősebb, levelezőn tanul egyetemen mellette dolgozik állítólag. Nem tudom van-e neki bármi betegsége.
2023. okt. 15. 11:22
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Nyilván nem, de csak ő dönthet.
2023. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
6%
Anyuka döntése. Én tartanám meg. Ki neked a 20 éves anyuka?
2023. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Kizárt. Én voltam depressziós közel ennyi idősen, mint a szóban forgó lány. Egyértelmű, hogy megtartottam volna, mivel a depresszióm egyik fő oka pont a gyermekvállalás reménytelensége volt. De nem voltam leukémiás, borderline, nincsenek skizofrén felmenőim és nem volt tervben, hogy 5éven belül meghalok. Mégis , hogy a jó fr@ncba képzeli ezt a megoldást? Pár évig elszórakoztatja a gyereke, aztán majd eltengődik valahol árvaként? Ilyen önző embernek soha nem való gyerek.
2023. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy nem anyuka, csak egy koraterhes nő. Akkor anyuka, ha van már gyereke.
2023. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Ennek nincs értelme. Valószínűleg a terhesség sokkal veszélyesebb az ő állapotában, az 5 év valószínűleg megfeleződik a terhesség miatti megerőltetés miatt a szervezetére nézve. Arról nem beszélve, hogy az 5 év nyilván a kezelések mellett lenne igaz, de még azokra sem megy el, tehát nem is 5 évről indul, hanem kb 3 ról. Az egy dolog, hogy talán ki tudná hordani a babát, de utána mi lesz? Mi lesz, ha annyira legyengül, vagy a betegsége annyira elorehaladottá válik, hogy nem lesz képes ellátni a gyereket? Mi van, ha apuka lelép? Ki látja el a gyereket, ha majd ő nem tudja, és ha meghal? Kihez fog kerülni? Értem hogy neki értelmet adna, de a gyereknek mit adna? Szenvedést. Hogy pici gyerekként végig kell majd néznie ahogy az anyja meghal, hogy utána rokonok híján valószínűleg intézetbe kerüljön. Ilyen helyzetben megszülni a gyereket kegyetlenség a babára nézve.
2023. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez vagy ordas nagy kamu, vagy alaposan ki van színezve a történet, mert a kérdező hallott valamit a szomszédból, amin felhúzta magát, és most itt akarja megerősíteni, hogy neki van igaza. Csak mivel tudja, hogy nem neki van igaza, így felturbózta a történtet.
2023. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!