Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy lehet, hogy itt amiket...

Hogy lehet, hogy itt amiket olvasok történeteket, mindenhol missed ab a vége ha nem él az embrió, vagy ha be is indul a vetélés, akkor is van műtéti befejezés?

Figyelt kérdés

Nekem két éve nyáron lombikkal sikerültek az iker babák (mindkét embrió megtapadt). Aztán az 5.héten elkezdtem durván vérezni, de szó szerint, fél tenyérnyi méhnyàlkahàrtya darabok váltak le, a legnagyobb betét kb addig tartott, míg felálltam az ágyról és zutty, már át is àztam.

A reprodukciós intézetben az egyik petezsàkot már a belső méhszàjhoz sodorta a sok vér, a másik még feljebb volt, így még reménykedett benne a doki, hogy ő hátha megmarad, bár ilyen vérzés mellett én sejtettem, hogy nem így lesz. De annyira véreztem a vizsgálat közben is (hüvelyi ultrahang), hogy a vizsgáló szék alatt rendes kis tócsa gyűlt össze ,míg a doki forgatta bennem ide-oda az ultrahang fejet és még az ultrahang fejen is végigfolyt a vér, persze nyilván nem problémáztak rajta, maximálisan emberségesek voltak.

De szóba sem került, hogy ki kellene tisztítani a méhet, csak hetente hivtak mindig vissza oda az intézetbe vérvételre, hogy lássák, csökken -e a HCG. Szerencsére 5 alá ment ,így gyakorlatilag megszűnt a terhesség, de utána még jó két hétig elég rendesen véreztem. Vagy csak szerencsém volt, hogy nem látták indokoltnak a műtétet (amit nyilván nem ott végeztek volna el), vagy felelőtlenek voltak, mert akár maradhatott is volna bent szövet darab ,ami komplikációhoz vezetett volna. Vagy nem is tudom.

Érdekes mindenesetre , hogy nálam fel sem merült a műtét lehetősége.


jan. 21. 18:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Boldog babavárást!:) Én legszívesebben végigpörgettem volna egy időgéppel a terhességem. :D 8# voltam.
jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele. Főleg így a végén már 🥴....

Köszönöm 🙂.

jan. 21. 21:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Korai terhességnél általában magától ürül. Én is 5 hetesen vetéltem el, hirtelen nagy adag sötét vérrel. Elmentem orvoshoz, aki beküldött műtétre, merthogy vérzek 🙄Bakker, épp vetélek, persze, hogy vérzek. Ott nem javasolták a műtétet, hisz nem volt mire. Az endometrium leválását kellett megvárni, mert az nem vált le a progi miatt. Abbahagytam és pár nap múlva megindult a menstruáció(nem volt erős akkor már.)

Most 10 hetes vagyok, ha ne adj Isten megállna a fejlődés, tuti nem várnék semmire, kérném a műtétet. Lelkileg is rosszabb várni, hogy kijöjjön a halott embriód, meg azért ilyenkor már nem is pici. Nem mindegy, hogy lehet az utca közepén roskadsz össze a fájdalomtól és önt el a vér.

Egyébként egy neves nőgyógyászt hallottam erről beszélni és ő is azt mondta, olyan 6 hét fölött, pláne idősebben ő mindig a műtétet javasolja. Lelkileg és fizikailag is sokkal megterhelőbb spontánra várni.

jan. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nálam nem voltak még embriók, hiszen még csak abban a fázisban voltak, hogy volt petezsàk, de még kellett volna 1-2 hét hogy lássák az embriót. Talán ezért nem viselt meg annyira (lombiknàl máshogy megy ez a fejlődési dolog ugye), mert se egy szivhangot se semmit nem hallottam.
jan. 21. 23:13
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tudom, nekem se volt még. Attól függetlenül megviselt, de fizikailag nem fájt egyáltalán csak lelkileg. Nem is láthattam semmi durvát.

Most viszont már egy több centis embrióról van szó, akit többször láttam, hallottam, ahogy dobog a szíve. Biztos nem nézném végig, ahogy távozik, inkább akkor aludnám át. De gondolni se akarok ilyenre.

#13

jan. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően ha valakinél megindul a vetélés "rendben" (már ha lehet ilyet mondani), az orvosok nagyrésze nem fogja azonnal műtőbe tolni, visszahívja pár nap múlva kontrollra. Nyilván ha lát valami rendelleneset, az más téma. Ilyen formán én biztosan az orvosomra hallgatnék. Viszont ha a vetélés nem indult be, nincs vérzés, szimplán csak elhalt a magzat, akkor szerintem nő legyen a talpán, aki képes hetekig türelmesen várni úgy, hogy lehet már két hete nem történik semmi. Az én lelkem sem bírná, hogy azt várjam melyik pillanatban távozik a már 1,5-2 centis embrióm, szóval na... Nem gondolom, hogy emiatt lehet embert hibáztatni.
jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Ide azok szoktak írni akiknek valami probléma volt vagy műteni kellett és nem azok akiknél simán elment, pedig rengetegen vannak így.
jan. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!