Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ennyire olcsó, ötlettelen...

Ennyire olcsó, ötlettelen megoldással zárnák le a Bosszúállók több mint egy évtizedes történetét?

Figyelt kérdés

A legtöbb helyen azt olvasni hogy a teóriák szerint azzal lesz megoldva a Végjátékban a Thanos által okozott pusztítás, hogy visszamennek az időben és úgy állítják meg. Már én is kaptam itt kérdésre válasznak ezt a kézenfekvő megoldást. Kérdem én, tényleg ilyen ötlettelen és gyenge módon tesznek pontot 11 év filmes univerzumának végére?

Tényleg egy olyan óvódás "csavart" fognak alkalmazni egy ekkora volumenű történetnél, ami már a 80-as években is klisének számított?

Tényleg erre építettek huszonakárhány mozifilmet, hogy a végén visszamennek az időben mint Marty meg a Doki, megmentenek mindenkit és hepiend? Erre kellett a sok órányi játékidő, a rengeteg áldozat, önfeláldozás, harc?

És akkor még azt meg sem kérdeztem, hogy ez esetben minek a Marvel Kapitány, az egyik (ha nem A) legerősebb szuperhős, akit mindeddig talonban tartottak és semmi szerepe nem volt? Ez azt sugallná hogy ő az aduász, de tudtommal időutazni nem tud, akkor felesleges lesz? Akkor minek hozzák be?


Szóval tényleg reális esélye van annak hogy ilyen gyermeteg módon zárjanak le egy ilyen nagy ívű sztorit? Nektek nem lenne csalódás egy ekkora klisé befejezés?



2019. jan. 17. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Az egész egy rakás szar, szal nem tudom mit vergődsz, illeszkedik a befejezés.
2019. jan. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Chuck Norris fogja legyőzni... Vagy Hawkeye.
2019. jan. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Az eddigi filmekben senkinek sincs akkora ereje, hogy visszamenjen az időben az időkő nélkül, szóval talán erre kell Marvel Kapitány.


Amúgy meg hiába írod le 10-szer tízféleképp, hogy ez szerinted gyermeteg, attól még nem lesz az. Thanost akkor sem lesz egyszerű legyőzni, ha visszamennek az időben, csak így a lehetetlenből egy szinte lehetetlen küldetés válik.

2019. jan. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de én nem arra értem hogy gyermeteg hogy le akarják győzni Thanost, hanem hogy egy ennyire olcsó, ezerszer elcsépelt általános iskolás megoldással, ami már 30 éve is lerágott csontnak számított. Marvel kapitány pedig nem tud utazni az időben.
2019. jan. 17. 15:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy miről beszélsz, de figyi, időutazás nélkül Thanost nem lehet legyőzni. Egyébként meg gondolj bele, hogy ha nem mennek vissza az időben, akkor a Marvel dobhatja az összes eddigi karakterei felét... Ez dramaturgiailag szerintem elég ingoványos talaj. Nekem pl. nem tetszene, ha minden így maradna, pedig nem vagyok egy nagy happy end fan.

Szerintem túlságosan erre az egy mozzanatra hegyezted ki a dolgot. Túlságosan nagy jelentőséget tulajdonítasz ennek az időutazás kérdésnek. Ha lesz is időutazás, akkor sem ezzel győzték le, mert még akkor is irdatlan feladat legyőzni Thanost.


És szerintem egyébként sem gyermeteg ötlet! Csak azért mert láttunk/olvastunk már ilyet, még nem lesz gyermeteg.


Samuel L. Jackson nemrég azt nyilatkozta, hogy "Marval kapitány azon kevesek egyike a Marvel-univerzumban, akik képesek az időutazásra". Persze ezt még nem vehetjük nyilván készpénznek, de azért elég sanszos a dolog.

2019. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értelek, de nekem akkor is elcsépelt dolog marad, ezermillió filmben, könyvben, sorozatban volt már időutazás, túlságosan is faék-egyszerűségű megoldás amit kismilliószor látott már a néző. A karakterek közül sem tragédia hogy meghalt pár, kb. 50 hős volt már behozva az univerzumba ami rengeteg, a legfontosabbak életben maradtak, a többieknek pedig az áldozatát tenné semmisség ha mindet visszahoznák az időutazással.
2019. jan. 17. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Bármiből ki lehet hozni egy érdekes fordulatot.

Olvasd el, hogy történt a képregényekben. ;)

2019. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek teóriák... lehet, hogy van valóságalapja... sose tudni... az időutazásból is lehet egy olyan filmet csinálni amitől mindenkinek (vagy majdnem mindenkinek) leesik az álla.. NEM felyezik be a végjátékkal... rengeteg filmel készülnek még nézz utánna ;) már idén kijön (a végjáték után!) A pókember: idegenben vagy akár a doctor strange 2. Fekete özvegy galaxis őrzői 3 és még sok más elvileg minden filmből terveznek trillógiát (azaz 3 részt) de lehet lesz vasember 4 is stb...
2019. jan. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Emlékeztek arra az IW jelenetre, amiben Űrlord pofán vágta Thanost. Ha nem teszi meg, leveszik a kesztyűt. problém solved. Időutazással, a zöld kővel ez tökre megoldható lenne :)

Viszont az univerzumra tényleg el kéne a felezés.

2019. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ja még annyi, a kerdezőnek. Thanost elvileg Dark phoeni tudná legyőzni 3 összecsapásból, 3x nyerne.... csak hát ő másik marvel univerzumban van, még nem olvasztották egybe a Marvel moziverzum kiadásával.
2019. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!