Az abortusz gyilkosság?

Figyelt kérdés

jan. 30. 18:26
 41/100 anonim ***** válasza:
93%

Nem gondolom annak. 17 évesen volt az első abortuszom. Nemierőszakból történt, anyámék egyik férfi barátja többször megerőszakot egymás után. Undorodtam a hasamtól undorodtam a gyerektől aki bennem volt. Elvetettem. Ha megtartottam volna szerintem világ életében utáltam volna a gyereket na meg anyámékhoz szülni gimisként...

Évekig jártam pszichológushoz a második gyerekem 29 évesen fogant meg. Megtartottam természetesen boldog és egészséges anya vagyok, a gyermekem is boldog és egészséges.

jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
60%

Ez a mai napig nagyon komoly erkölcsi és bioetikai probléma, nem eldöntendő kérdés, így én csodálkozom is, mind a kérdés megfogalmazásán, mind pedig azokon a válaszokon, ahol ez ennyi, hogy igen vagy nem.

Léteznek nagyon súlyos fejlődési defektusok, amelyek a mai világban, hála az orvostudománynak bizonyos szintig élettel összeegyeztethetőek, de ez azt jelenti, hogy mikor megszületik, nem napokon belül fog meghalni, hanem lehet végig asszisztálni a haláltusáját 10x éves koráig úgy, hogy sztómazsákba sz@rik, szondával táplálják, egész nap ki van kötve egy székhez, mert különben eldőlne, mint a liszteszsák, artikulálatlan óbégatásokat leszámítva nem kommunikál, 24 órás felügyeletre szorul, ha van is 18 éves koráig valamiféle iskola, ahova az ember viheti, ott is feszt azon stresszel mindenki, hogy csak ne itt kapja az utolsó epilepsziás rohamát. A példámat valós események ihlették, mivel dolgoztam halmozottan sérült gyerekeknek fenntartott intézetben, és ilyenek voltak az oda járók (többekről tudom, hogy azóta valóban meghaltak már, ma lennének 18-24 évesek…). Olyan apróságok még mellette, hogy emberi életek mentek tönkre, hiszen anyukák maradnak otthon mindvégig, nehezebb velük, mint egy csecsemővel, apuka általában nincs, mert kilép ebből a nyomorúságos életből, anyuka dolgozni nyilván nem tud, pedig nem kevés gyógyszerre is szorulnak az ilyenek, meg olyan dolgokra, hogy speciális szék, tolószék, szonda, pelenka, tápszer. Ezeket senkihez sem vágják oda ingyen. Kérdem: gyilkosság lett volna, ha megtudva a betegséget, elabortálják? Igen vagy nem akkor? És igen akkor is, ha azt mondom, hogy azért még így is horribilis összegekbe kerül az adófizetőknek ezeknek a gyerekeknek a vmilyen szintű támogatása, az iskola, benne a gyógypedagóssal és gondozóval, és ebből a pénzből bőven lehetne például a már megszületett, egészséges, de senkinek nem kellő gyerekeknek otthont, iskolát biztosítani, nem valami lelencben hagyni a szerencsétleneket kallódni, meg dobálni őket az egyik félhülye nevelőszülőtől a másikig?

Akinek ez a kérdéskör csak ennyi, hogy igen vagy nem, az annyira korlátolt gondolkodású, hogy nem is szabadna, hogy véleménye legyen erről.

jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim ***** válasza:
75%
Provokatív kérdés...
jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 anonim ***** válasza:
35%

42,

Alapvetően egyetértek ezzel. De ez a kijelentés meredek:

horribilis összegekbe kerül az adófizetőknek ezeknek a gyerekeknek a vmilyen szintű támogatása, az iskola, benne a gyógypedagóssal és gondozóval, és ebből a pénzből bőven lehetne például..."

Bőven jutna az adófizetők pénzéből még ezek mellett is.

jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/100 anonim ***** válasza:
85%

A 10 hetes UH-n derült ki, nem fejlődik rendesen, életképes, de valószínű rövid élete végéig ápolásra szorul, az értelmi fejlődést nem tudni.

Hiába hangzik el,hogy életképes, mégis az abortusz mellett döntenek a szülők, és azt mondják, jól tetted.

De mi a különbség, ha az UH-n nem látnak semmi rosszat, és ugyanígy dönt a szülő. Nincs különbség, ugyanazt követi el, mégis megkövezik azt a nőt, aki nem vállalja a terhességet.

jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 anonim ***** válasza:
75%

Először is, provokatív a kérdés....


Másodszor, soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz az egy embrió méhből való eltávolítása..... Vegyünk ég példát. 7 hetes terhes nőt megölsz. Hány élet kioltásáért ítélnek el? Hát persze, hogy csak egy miatt.

febr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/100 anonim ***** válasza:
0%

#46!"De mi a különbség, ha az UH-n nem látnak semmi rosszat, és ugyanígy dönt a szülő. Nincs különbség, ugyanazt követi el, mégis megkövezik azt a nőt, aki nem vállalja a terhességet."

Szerinted tényleg nincs különbség aközött, hogy megfosztod a gyereked egy pár évig tartó szenvedéssel teli élettől és aközött, hogy megfosztod a gyereked egy hosszú, egészséges, esetleg boldog élettől?🤦🏽‍♀️ Ja, tényleg tök ugyanaz.

#46? Nem lett volna bonyolult felfogni, hogy ez egy VÉLEMÉNYkérdés. A kérdező nem a btk-t kérdezte.

febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
100%
#47 a procedúrában semmi különbség nincs. Ezt írtam előbb. Ha maga a tett morális értéke feltételhez kötött, akkor a szándék ami morálisan elítélendő, nem a tett. Tehát maga az abortusz nem pozitív de nem is negatív morális értékű.
febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 anonim ***** válasza:
82%
Az anyának kell szeretni a gyerekét, szptatni, ellátni, kihordani és lemondani a testéről több hónapra. Feláldozni a vagináját és átélni egy szülést vagy akár egy császárheget hordani egész életében. Mindenkinek joga van eldönteni akarja e. Ez ennyi
febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/100 anonim ***** válasza:
77%
#47 azért nem ugyanaz, mert nem lehet szubjektíven megítélni hogy ilyen esetben gyilkosság, olyan esetben nem. Vagy mindkettőre igaz, vagy egyikre sem.
febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!