Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meg lehet állapítani, hogy...

Meg lehet állapítani, hogy egy ennyi idős magzatnak milyen fejlődési rendellenessége lett volna?

Figyelt kérdés
A szomszéd csajszi, néha beszélgetünk és elmesélte,hogy sosem akart gyereket, de a pasija mivel utálja az óvszert (....), így mindig megszakítással hát "nem védekeztek", mert az szerintem nem védekezési módszer. Nos terhes lett 3 hónapja és úgy adta elő, hogy jaj mennyire örülnek neki, lesz esküvő is miatta ,stb stb. Aztán 10 hetesen elkezdett barnázni és a kórházban mondták, hogy nincs szívhang, nem él a baba, de várjanak,hátha magától beindul a vetélés. Hát nem indult és 11+6 hetesen meg kellett műteni. Mondta az orvosnak, hogy tudni akarja ,hogy miért halt meg a baba és a műtét után azt mondta neki az orvos, hogy súlyos vizfejűséggel született volna a baba. 11+6, majdnem 12 hetesen ezt meg lehet így állapítani? Tudom mekkora egy baba 12 hetesen, nekem is van egy kislányom, csak kíváncsi vagyok. Most érthető módon nem szeretnének egy ideig gyereket, de maradt a megszakításos módszer a csajszi elmondandàsa szerint.

máj. 12. 03:37
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
mondjad neki szedjen tabit
máj. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Elöször is nem igazán lehet sok mindent megállapítani ilyen idös elhalás esetén, másodszor ez az egyik legtermészetesebb dolog, a terhességek jó része megszakad amiatt, hogy nincs szívhang, az okát nem igazán nézik, mert nincs értelme, az esetek 99 %-ban egyszeri alkalom.
máj. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezért furcsállta én is, hogy egyrészt az orvosok nem szeretik ha a páciens mondja meg, mit csináljanak, adott esetben ugye ,hogy vizsgálják meg a magzatot miért halt el, másrészről,meg szerintem nem is szokás vizsgálgatni, mert hát hála istennek fogalmam sincs róla, de nem hinném, hogy egy egészben szedik ki a halott babat ennyi idős terhességnél. Azt tudom, hogy a csaj olyan családból jött,.ahol volt jó pár testvére (nem "C", csak így szocializálódtak), nyomorogtak is emiatt és végülis a pasi akivel együtt van szakitotta ki ebből a környezetből. Lehet ezért nem szeretne gyereket a csaj és csak simán abortuszra ment. Amúgy ez a része nem érdekel, mert nem rám tartozik, csak ez, hogy hogy lehet egy 12 hetes msgzatrol missed ab után bármit megállapítani. És ez is csak azért volt érdekes számomra,mert Csak nekem merte elmesélni, holott olyan igazán jóban sem vagyunk.
máj. 12. 07:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy 12 hetes magzatot egészben szednek ki, 5 centis az egész.

12. héten van a genetikai iltrahang is, amikor UH-val, anélkül hogy kézzel foghatóan ott lenne kint a magzat, ki tudják szűrni a genetikai rendellenesség jó részét. Ha 12 hetesen kivesznek egy elhalt magzatot még jó hogy egy csomó olyan eltérés van, ami azonnal, szemmel láthatóan indokolja, hogy miért történt az elhalás.

máj. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is 10 hetesen vetèltem el, de a mérete 8 hetesnek felelt meg, mivel akkor állt le a fejlődèsben. Tipikusan genetikai rendellenesség miatt mennek el ilyenkor. Nekem végül kijött magától, nem kell műteni. A doktornő azt mondta, hogy ha műtéti úton távolítják el a magzatot, mindig van szövettan. De előre figyelmeztetett a doki , hogy az ég világon semmi nem derül ki belőle.


4# 10 hetesen nem volt neki már szívhang. Közel sem volt 12 hetes az a magzat. Még az is lehet, hogy 10 hetes sem, mint ahogy nálam sem.


Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy van olyan dolog ami látszik ennyi idősen. De gondolom nem vizsgálgatjàk agyon. Akkor inkább lehetne ingyenes államiban a prena teszt.

máj. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom.sajnos elképzelni, hogy egy ekkora magzatot agyon vizsgálgatnak, mert az anya azt kéri. De ez az én véleményem, lehet másképp van, nem tudom szerencsére.
máj. 12. 10:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vizsgálják, és nem jön ki egyben. A szövettan annyit ír le, hogy elhalt méhen belüli terhességnek felel meg a kaparék.

Ha valaki eljut a 12 hetes ultrahangig, ott pl. egy súlyos fejlődési rendellenesség látszódhat.

máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6# egyetèrtek
máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
11+6 hetesen műtötték, nem töltötte hivatalosan be a 12.hetet. és nyilván mivel nem volt már 2 hete szívhang, így nem vártak a 12.hétig, mert akkor sem lett volna , ergo ultrahangon nem látták, mi a baja.
máj. 12. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!