Genetikai rendellenesség miatt sajnos meg kellett szakítani a terhességem a 16.hétben. A következő babánál is előfordulhat? Nagyobb/kisebb az esélye?

Figyelt kérdés
Rettegek már most, hogy nehogy baj legyen legközelebb is. Tudom, fontos a pozitív hozzáállás, de nem szeretném még egyszer átélni az egészet. Volt valaki így esetleg? Egészséges lett a következő babátok?
2022. febr. 6. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el genetikai tanácsadásra, ott tudnak erre szakértő választ adni. Nem mindegy, hogy mi volt a rendellenesség, a Down pl teljesen random, nem következik egy esetből az ismétlődés, de ha mindketten hordozói vagytok valamilyen genetikai betegségnek akkor arra lehet megint esély.

Nagyon sajnálom ami történt és drukkolok nektek, hogy következőre minden rendben legyen!

2022. febr. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a huszadik héten kellett megszakítani sajnos,magzati retardáció miatt.A következő baba egészséges lett.Most ismét várandós vagyok,de ugyanúgy rettegek,nehogy baj legyen.
2022. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondták, hogy alapvetően minden terhesség “tiszta lappal” indul, semmivel nem lesz rá több esély, hogy újra megtörténik, mint másnál. Ettől függetlenül persze végig rettegtem a következő terhességet, de szerencsére egészséges babám született.

Drukkolok nektek!

2022. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kariotipizálás tudja megmondani, hogy hordozók vagytok e. Sajnos csak magánban csinálják és nem olcsó.
2022. febr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerősnek volt 5 vetélése (ebből kettő a 12. hét előtt, a másik három pedig különböző hetekben).

A hatodik baba, amit végre ki tudott hordani a 7. hónapig, az már eégszséges lett (bár császár után 1,5 hónap PIC + 1 hónap még benn)

2022. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!