Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszpártiak vagy az...

Az abortuszpártiak vagy az abortuszellenesek lehetnek többen?

Figyelt kérdés
Itt nem elsősorban elvekre gondolok, hanem konkrét számokra, amik konkrétan a tettel függenek össze. Egész pontosan: 100 nőből hánynak volt/van/lesz élete során abortusza? 100 nőből hány olyan nő lehet, aki mindenképp, minden körülmények között kihordaná a babát?

2012. jún. 11. 23:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
93%

ha elvek,akkor ellene vagyok,viszont vannak olyan esetek,mikor 99%,h nem hordanám ki a magzatot..Így máris az "abortuszpáriakhoz"tartozom...Szerintem ilyen megvilágításban,ahogy kérdezted többen támogatják,mint ellenzik..

Amúgy én a védekezés híve vagyok:D

2012. jún. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%

1957-ben 123 ezer abortusz történt,

1969-ben 207 ezer 134% élveszülés: 154.000 fő

1989 90.508 71% Élveszületés: 127.000 fő

2009 43.200 45% élveszületés: 96.000 fő


(1960 és 1973 között több volt a terhességmegszakítások száma mint az élveszületéseké

-viszont '54-ig ellenkezőleg - igaz volt gyermektelenségi adó)

2012. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
96%
Van, akinek több is van, azt is figyelembe kell venni.
2012. jún. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%

Ez fönn csak a tényleg szülőkre vonatkozik. Ha az összes szülőképes korú nőt vesszük, akkor más szám jön ki, a szülők, és az abortálók mellé jönnek akikkel egyik sem történt.

Így:

100 szülőképes nőre 1960-64 közt 7,83;

1965-69 közt 8,51;

80-84 közt pedig 3,62 terhesség-megszakítás jutott.

2012. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
55%
Sokkal több az abortuszellenes, de ők i srákényszerülhetnek, elveik ellenére.
2012. jún. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
59%
Ez annyira korosztály függő.Egy idősebb nő(30+) szerintem inkább ellene van,míg a fiatalok többsége mellette.Én ellene vagyok alapvetően,de bármi történhet ami még rákényszerít,hogy megtegyem.Bár az igaz,ha védekezik az ember rendesen,azért nem sűrűn jön össze a baba.Van olyan körülmény,ami között nem hordanám ki.Most születik majd az első babánk,őt nem vetettük volna el semmi pénzért,inkább meg lesz oldva rossz anyagiak mellett is.De ha van már egy gyerekem és hitel hitel hátán,akkor nem lenne célszerű megtartani.21éves 24hkm
2012. jún. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy gondolom, hogy az abortusz pártiak vannak többen. Na de én például megengedőbb vagyok ebben a kérdésben másokkal mint magammal. Keresztény vagyok, így meg sem fordulna a fejemben, hogy abortuszra menjek. Viszont a környezetemben elő nem keresztényektől nem várom el, hogy ugyanazt tegyék ami én. A véleményemet pedig csak akkor mondom el erről, ha kérdezik. Így volt már, hogy egy barátnőm mellett voltam az abortusza idején. Ismerte a nézetemet, de nem kérdezte a véleményemet(én meg nem erőszakoltam rá). Vigasztaltam, tudom, nem volt neki könnyű. Ám ettől az abortuszt még nem tartom helyesnek. Sőt.
2012. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
79%
Ez buta szó,hogy abortuszpártiak.Nem,én nem pártolom az biztos,ellenzem,mégis van olyan ok,amikor szükséges lehet.Akkor én most mi vagyok???? :)
2012. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Sókristály ***** válasza:
83%

Az abortuszpárti szó keltette fel először a figyelmemet. Most komolyan, van olyan aki kimondottan pártolja a művi vetélést? Mert szerintem nincs. Van aki elfogadja, van, aki rákényszerül, van, akinek nincs más megoldás, de nem pártolja, csupán szükséges rosszként kezeli.

Az viszont nagyon tetszett a kérdésedben, hogy különválasztottad az elvet és a gyakorlatot. Szerintem elvben több az ellenző, viszont éles helyzetben nem vagyok biztos benne, hogy mindig kiállnának az elveik mellett. Számokat nem tudok, szerintem olyan statisztika nincs is, ami a nem várt terhességek kimenetelét taglalná, de valamivel 50% fölé tippelném az abortuszra menők arányát a nem kívánt terhesség esetén.

2012. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
80%

Na, ezen az "abortuszpártiak" kifejezésen nekem is megakadt a szemem. Nagyon nem helyénvaló szó.

Én NEM vagy ok abortusz-rajongó, nem lökném be az anyukákat a műtőasztalra a legkisebb problémák miatt is, de tény, hogy van amikor ez a leghumánusabb és "legjobb" megoldás. Szerintem nagyobb "bűn" egy ártatlan, új, védtelen kis emberkét olyan családba szülni ahol az egész gyermekkora egy kínszenvedés lesz, ezáltal a felnőttkora is tele lesz viszontagsággal, mint eltávolítani egy néhány hetes embriót. Aki azt mondja, hogy ez gyilkosság és ennél még az intézet is jobb, az nem járt még intézetben és nem ismert onnan kikerült embereket.

Elég baj, az, hogy valaki az abortuszig jutott, semmi joga az abortuszellenzőknek ítélkezni felette és osztani az igét az "élet szentségéről", mert nem tudják mit él át egy nő ilyenkor-én sem tudom, de van annyi intelligenciám, hogy elképzeljem.

2012. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!