Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartsam a második picit...

Megtartsam a második picit vagy sem?

Figyelt kérdés

Férjemmel van már egy lassan 9hós kisfiúnk, és most úgy néz ki terhes vagyok megint.

Szerettünk volna még egy gyerkőcöt, de nem terveztük ilyen korán. Tudom tudom akkor vigyázhattunk volna jobban.

Anyagilag jól megvagyunk nem lenne gond a másik babával sem, ellenben félek, hogy egyedül (Férjem sokat dolgozik)

nem tudnék úgy gondoskodni mindkettőről, ahogy szeretnék. Egy gyerek is komoly figyelmet kíván, hát még kettő :S Ráadásul

mindkettő pici lenne még. Anyósomnál lakunk elférünk, de ő már közölte, hogy nem tudna segíteni két gyerek mellett

Eleinte szerettük volna a másodikat is bár egyre jobban úgy gondolom, hogy jobb döntés lenne, ha mégse tartanánk meg :(

Ti ilyen helyzetben hogyan döntenétek? Járt már valaki hasonló cipőben?



2012. szept. 29. 09:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
nálunk 8 hónapos volt a nagy, amikor kiderült, hogy érkezik a tesó, 17 hónap van köztük, tervezett gyerekek. Ha minden körülmény adott, akkor nem értem a kérdést. Én úgy vállaltam ,hogy a párom reggel elmegy 8-kor és este 9 előtt ritkán látjuk. Mégsem bánom, azt sajnálom csak ,hogy lemarada gyerekek fejlődéséről. De azt ,hogy bevállaltuk őket ennek tudatában is egy percig nem bántam meg. Tanácsot ne tőlünk várj, Neked/Nektek kell eldönteni, hogy vállaljátok-e, mert később is nektek kell felnevelni mindkettőt, nem az itt válaszolóknak.
2012. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem töltöd minden percedet a gyerekkel, akkor a másodikat is eltudod látni. Nem kell velük állandóan foglalkozni, hagyhatod egyedül érvényesülni.

Nem vagyok abortuszellenes, ha arra ok van. De ebben az esetben csak ti dönthettek.

2012. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
53%
Igen, ezt neketek kell eldönteni, nem tőlünk kérni választ. De én sem tudnám, a helyetekbe mit tegyek. Tényleg nehéz kérdés. ezt te érzed, az első picivel mennyi gond van? Mert ha nem nehéz eset, akkor vágjatok bele.
2012. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Másfél év korkülönbség már nem is számít olyan kicsinek.

És hamar összenőnek, együtt játszanak majd.

Persze sok lesz a munka eleinte, mert rohangálni, pelusozni, etetni duplán kell.

De nem hiszem, hogy több munka, mint ha ikreid születtek volna elsőre.

Gondolj bele, ha elsőre ikerterhességed van, elveteted őket, mert ketten vannak?

2012. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem minden körülményetek adott a második picihez. Hányan vannak akik még ennyi segítségre sem számíthatnak mégis bevállalják. Én megtartanám. Mi is szülőkkel lakunk, jobban mondva a nagymamámmal, aki 86 éves, az én férjem is sokat dolgozik. Most várjuk a második babát és nem egész 2 év lesz közöttük. Terveztük és nagyon várjuk. Lehet az elején nem lesz olyan könnyű, de meghálálja majd.
2012. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg nem értem miért nem lehet normálisan védekezni, ha még nem akarsz babát.

Ha már összejött a dolog, amúgy is akartok másikat, ráadásul anyagi gondjaitok sincsenek, akkor szerintem tartsd meg. Vagyis inkább úgy mondom, hogy én megtartanám a helyedben....

2012. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak attól félsz hogy nem tudod megoldani, akkor szerintem tartsátok meg.


Ha viszont nem szeretnél több gyereket, akkor ne. Az neki se lenne jó hogy érzi (mert érezni fogja) hogy nem akartad őt.


Férjed mit mond?

2012. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Az első válaszoló válaszát mintha szóról szóra én írtam volna :D Mi is terveztünk kistesót, de igaz, nem ilyen korán... Gyönyörű időszak volt, mikor a másik is megszületett, és szinte észre sem vettem, hogy két picim van. Tandemben pelenkáztam, a kicsi tápszeres volt, a nagy még naponta 3x cumisüvegből itta a tejet, kakaót, szóval ezt is úgy időzítettem, hogy egyszerre menjen... 2 hónap után már egyszerre mentek az étkezések, az alvás, a "játékidő", életem legszebb időszaka volt, de tényleg... És nekem abszolút semmi segítségem volt, a férjem tényleg csak aludni járt haza, nagyszülők messze laktak, kéthetente egy délutánra találkoztunk, mégsem volt nehezebb, mint egy babával. Pl. amit a legnehezebben kivitelezhetőnek gondoltam, az a közlekedés: mivel nem volt pénzem testvérbabakocsira, egy jó nagy méretű babakocsim volt, sétánál a pici feküdt ugye a kocsiban, a nagy meg ha elfáradt, beleültettem a kocsi elejébe. Csak egy kis praktika szükséges, de hamar bele lehetett jönni mindenbe :)
2012. szept. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%

Nekem 22 hónap van a két gyerkőc között. A nagy 3,5 a kicsi 1,5 éves. Már most szinte teljesen összenőttek. Van, hogy hosszú ideig abszolút nem igénylik a szülői közreműködést, eljátszanak magukban. Az első fél év elég rázós, de megéri, hidd el! És ahogy az előző írta, rengeteg praktika van: én pl amíg a picit szoptattam, a nagynak mesét olvastam, vagy ült a lábamon és lovagoltatós játékokat játszottunk. Fürdetni is kb fél éves kortól simán együtt fürödhetnek.

Egy gyereknek kell a testvér, nem lesz elég egy idő után a szülő figyelme. A testvér az, akire egész életében számíthat (ha minden igaz:-), akivel kötelékben van egész életében, aki kortársa. Ő lesz neki, amikor ti már nem lesztek, vagy öregek lesztek, és kell a testvér-támasz. Megéri azt a fél év kemény gürcölést, ami a születés után jön.

Az egész életedben nem tudnád megbocsátani magadnak, ha elmennél az abortuszra. Gondolj csak bele, 18 hónappal ezelőtt a kisfiad ugyanakkora volt, mint most ez a gyerkőc? Tehet róla a második, hogy ő fogant meg később? Kérlek, kíméld meg magatokat attól, hogy beállj azok sorába, akik úgy látják az abortusz után, hogy "kidobtam a kukába a gyerekemet" (szó szerint fogalmazott így egy testvért elvetető anyuka pár hónapja)

2012. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%

Egy barátom és a húga között összesen 10 hónap van. Tehát az anyjuk 1-2 hónapos baba mellett esett teherbe. Nem csináltak belőle nagy ügyet, nem volt a legkönnyebb, de teljesen oké család lett belőlük.

Szerintem vállald be, tökre vállalható, főleg, ha már másfél éves lesz az első gyerek.


Nekünk most 8 hónapos a fiúnk, de úgy vagyunk vele, hogy bármikor jöhetne a 2.

2012. szept. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!