Hogy lehet bárkit is úgy elítélni hogy nem tudni mit miért tesz, vagy hogyan lett terhes?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok abortusz párti, sőt azokat a nőket akik úgy járnak kaparásra mint mások boltba csak mert képtelenek védekezni de egy gyerek zavarná őket azokat magam is elítélem. De és itt a kérdésem lényege, miért kell mindenkit elítélni és gyilkosnak kikiálltani? Mert mi van ha az a gyerek erőszakból fogant, vagy a lehendő apa szépen lelép és ott marad a nő egyedül se munka se lakás se semmi? Na és ha kockáztassa az életét, ha beteg a gyerek vagy az anya? Mi van ha védekezés melett jön össze egy 16 17 évesnek? Ha már a tizedik gyerek lenne a nyomorba vagy az apa börtönben van és csak segélyből élnek? Mindenki csak addig abortusz ellenes amíg nem kerül ilyen helyzetbe. Onnantól kezdve pedig minden át értékelődik. S aki azt írja hogy az örökbe adás jobb az még nem adott gyereket örökbe soha.
2013. jún. 15. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Egy gyerek életét elvenni gyilkosság. Körülményektől függetlenül. Hogy vannak körülmények, ahol a társadalom megengedőbb, tény. De akármilyenek a körülmények, egy emberi lénytől elvesszük a lehetőséget, hogy éljen. Ez történik, akár a 30. gyerek a nyomorba, akár erőszakból fogant. Él, dobog a szíve, és megölik. Ezen a tényen semmi nem változtat. Nem lesz szebb a tény attól, hogy a körülményeket megértjük. A folyamat lényege nemn változik attól, hogy az anyát megsajnáljuk, és megértjük a döntését. Az a gyerek meghal. Akkor? Én nem elítélem azt, aki abortuszra megy, de azért ne szentesítsük, mert nem lesz soha sem apróság.
2013. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elég baj az ha valaki ilyen helyzetbe kerül. Nem kívánom senkinek. Szerencsére még nem voltam benne és remélem nem is leszek soha. De nem tudhatni mit tartogat a jövő. Ítélkezni pedig csak akkor ítélkezzen bárki is ha már volt a másik helyzetében. Nyilván igen egy gyerekről egy életről van szó. Ez tény. De az mivel lenne jobb ha éhen halna vagy bele halna valamilyen betegségbe mert nincs pénz gyogyszerre. Na és ha ütnék vernék, ha egész nap azt kéne nézze ahogy apa iszik. Esetleg ne adj isten bemászik az ágyába. Az mivel lenne jobb mint még az elején gátat szabni ennek? 14 hetes kismama vagyok 2. babát várom szóval tudom mit jelent ha egy kis élet van a szívem alatt. Ettől függetlenül nem kiáltok ki senkit gyilkosnak főleg úgy hogy a körülményeket se ismerem.
2013. jún. 15. 13:17
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Mindenkinek magának kell a döntésével tovább élnie. Abban igazad van, hogy nem tartozik senkire de aki gyilkosságnak tartja az akkor is annak tartja ha először megy arra meg akkor is ha huszadszor.



"S aki azt írja hogy az örökbe adás jobb az még nem adott gyereket örökbe soha."


De lehet őt egy szerető család fogadta örökbe.

2013. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De az is lehet hogy nem.
2013. jún. 15. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:
9%
Persze az is lehet mint ahogy az is lehet, hogy marslakó.
2013. jún. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

13.hétig csak embrio és nem gyerek, minden nőnek jogában áll eldönteni, hogy vállal-e egy terhességet vagy nem, ebbe a világon senkinek nincs beleszólása.

Annak sem aki meddő, meg annak sem aki épp örökbe fogadna, sőt elítélni sincs joga senkinek, de még köze sincs hozzá.


Az jobb, ha nylon zacskóba az erdőbe hagyja, vagy a wc.be, emésztőbe,csatornába dobja? nem hiszem...

2013. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos vannak ilyen bigott, elfogult, buta megértésre képtelen emberek, nem lehet velük mit kezdeni.
2013. jún. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
igen, őket kellett volna anno abortálni...
2013. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az lenne a legjobb ha senkinek nem kéne ilyen döntést hoznia és nem lennének nem kívánt terhességek. De ilyen sajnos nem lesz soha.
2013. jún. 15. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Látod, te is elítéled azokat, akik úgy járnak abortuszra, mint a boltba! Úgy ítélkezel, hogy fogalmad sincs, mi áll a háttérben!

Én igyekszem nem a személyt, hanem a tettet elítélni. Veled ellentétben viszont számomra már egyetlen emberi élet kioltása is tűrhetetlen, nemhogy 2, 3, sok. Nekem az a véleményem, hogy aki nemi életet él, annak számolnia kell(ene) azzal a nyilvánvaló ténnyel, hogy a nemi aktusból új élet is foganhat. Még védekezés mellett is. Ha meg így alakul, akkor a baba marad - legalábbis szerintem.

Gyilkosnak kikiáltani senkit nem kell: a magyar nyelv gyilkosnak nevezi azt, aki emberi életet olt ki. Ha annak nevezzük az abortuszt választókat, ha nem, valójában majdnem azok. A közvetlen gyilkos az orvos, aki a beavatkozást végzi, a nő "csak" bérgyilkos. És ma Magyarországon bárki válhat azzá a 12. hétig. És ez végtelenül szomorú.

2013. jún. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!