Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha véletlenül terhes lennék,...

Ha véletlenül terhes lennék, akkor jogom van hogy elvetessem a babát?

Figyelt kérdés
Szedek fogamzásgátlót,leszögezném,DE! egyik rokonom így lett terhes.Én 20 éves vagyok,és nem szeretnék gyereket sem most sem később,mindenképpen elvetetném.Azt hallottam már van valami törvény,hogy csak akkor vetethetem el ha a családnak kevés a keresete vagy jelenleg hogy megy ez,hogy bizonyítanom kell hogy nem tudnám eltartani stb,ez nagyon aggaszt.Akkor most hogy van ez?L20

2013. júl. 3. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Elvetetheted, van hozzá jogod.
2013. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Mi ezt te hol hallottad? Semmi ilyen törvény nincs.
2013. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ilyen törvény, akkor veteted el amikor akarod.
2013. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Semmi ilyen nincs...el kell menni egy védőnőhöz el kell neki mondanod h miért akarod elvetetni, megpróbál rábeszélni h tartsd meg de kötelezni nem fog rá. Kiállítja a papírt h engedélyezett és ennyi.

Semmi olyasmi nem kell amit te írsz. Szóval ha teherbe is esnél és nem akarnád akkor nem kell megtartanod.

2013. júl. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Saját döntésed. Nagykorú vagy. 30.000.- forint és a te döntésed kell hozzá. Még az "apát" sem kell megkérdezniük. Azt csinálsz, amit akarsz. Ha ennyire biztos vagy ebben, ügyelj, hogy pontosan szedd a tablettát!
2013. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

12. hétig gyakorlatilag indok nélkül (vagyis inkább úgy mondom, hogy bármilyen indokkal...) elvetetheted.

Bizonyos helyzetekben 18. ill. 20-24. hétig is, de azok már speckó esetek.

Szóval az alap a 12. hét.


(De azt azért nem árt tudni, hogy az utolsó vérzés első napjától számolják a terhességet, azaz mikor kimarad, már kb. 4 hetes vagy..)

2013. júl. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

A törvény lehetővé teszi, hogy ezt tedd. Ez tény.

DE! Ahogy írod: elvetetnéd a BABÁT, azaz...

Ilyen esetekben sosem a törvény betűje a kérdés, hanem a morális tiltás/megengedés.

3 dolgot tanácsolnék:

- Mindig szedd pontosan a tablettát!

- Tudd meg pontosan, mit jelent az abortusz a babára nézve

- Ha picit idősebb leszel, és másképp gondolod majd, ne szégyelld, hogy volt idő, amikor nem akartál gyermeket! Nincs nagyobb ajándék egy anya életében, mint egy gyermek.


Az abortusz során egy emberi lénytől tagadják meg a létezés jogát a női "önrendelkezés" joga miatt. Azaz egy még a fogantatásában is vétlen embert ölnek meg általa. Neked kell eldöntened, hogy az élethez való jogot tartod előrébb valónak, vagy a saját ún. reprodukciós jogaidat.

Kívánom, hogy soha ne kelljen választanod!

2013. júl. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Persze a törvény melletted áll. Bármikor elvetetheted ha úgy döntesz. De azért szerencsére nem sűrűn fordul elő hogy valaki gyogyszer mellett lesz terhes.
2013. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nagyon igyekszem rendesen szedni,soha nem maradt ki egyetlen szem sem.én csak rettegek a terhességtől, a szüléstől,és nem szeretem a gyerekeket,ezért biztos vagyok benne,hogy nem tartanám meg.
2013. júl. 4. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem missed ab volt, mert nem volt szívhang. Én is rettegtem a terhességtől és a szüléstől, de a tapasztalok után azt mondanám, hogy az abortusznál nincs rosszabb.

Normálisan szedett tablettával nem lehet teherbe esni. Ebbe az is beletartozik, hogy azzal is tisztában kell lenni, mi gyengíti, pl. nem lehet bizonyos gyógyteákat vedelni mellette, ezt sokan nem tudják, csak az antibiotikumot, és arra se figyelnek. De ez nem a tabi hibája.

2013. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!