Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 éves vagyok 4 hetes terhes...

Babóca24 kérdése:

24 éves vagyok 4 hetes terhes és egyedül maradtam! Mit tegyek elvetessem vagy megtartsam? Tapasztalatokat is írhattok akik egyedül maradtak és ugy döntöttek hogy megszülik a kisbabát!

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 15:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
7%
Honnan tudjuk mi azt, hogy mit tegyél?
2011. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
32%

Neked kell ismerni a körülményeket és a lehetőségeidet, főleg így, hogy semmit nem írtál.

Ha mondjuk nem lenne gondom a pénzre és pofára ejtenének, akkor megtartanám.

2011. jún. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
63%
Ezt neked kell eldöntened, de csak akkor tartsd meg, ha egyedül képes vagy eltartani, és felnevelni. A nagyszülőknek ne szülj, illetve a segélyekre, és szociális támogatásokra alapozva se.
2011. jún. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
21%
Ha meg van a megfelelő háttered, azaz biztos fedél a fejed felett, min. 1 éves munkaviszonyod, h ne csak havi 38ezret kapj és szeretnéd ezt a babát, meg tudsz neki adni minden szükségeset, akkor semmi akadálya annak, hogy elvetesd.
2011. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
54%
Elég szűkszavú vagy...se a körülményeidről,se a lehetőségeidről nem írsz.Nem tudjuk dolgozol-e,vagy tanulsz(a juttatások miatt nem mindegy),és azt se,hogy TE mit szeretnél!Egy ilyen fontos kérdésben SENKI NEM dönthet helyetted!
2011. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
68%
15.30-as válaszolónak:mármint semmi oka,hogy elvetesse.Úgy értetted,ugye?
2011. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Tudom hogy senki nem dönthet helyettem! Szüleim segítenének az anyagi részben amíg lábra nem állok teljesen!! Érthetetlen nekem mért hagyott el a párom hisz ő akarta nagyon ezt a picit! Nagyon nehéz eldönteni mit tegyek hisz egy életről lenne szó!!!! :( Azért is vagyok kiváncsi hogy mit tenne más hátha kicsit könnyebb lenne eldöntenem mitt tegyek!!! Mert én szeretném de nagyon elgondolkozok hogy lehet nem kéne!! :( Még a sulimból is lenne vissza egy év igaz estin is megtudnám csinálni de gyerek mellet lehet nehéz lenne!!!
2011. jún. 29. 18:49
 8/37 Andrea1987 ***** válasza:
58%
Én mindenféleképpen megtartanám akkor is ha szülöi segitség mellet tudnám öt felnevelni.Szerintem hülyeség az amikor más kismamát lehurrogják mert a szüleinek szüli a gyereket.Ha a szülök segiteni akarnak,tudnak akkor miért ne.Az abortusz gyilkosság.
2011. jún. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%

Ha szeretnéd és a szüleid is tudnak segíteni, akkor nem kérdés, hogyan dönts. Biztos nem lesz egyszerű, de az a kis élet már megfogant és nem véletlenül.

Gondolj bele, ha valóban meg szeretnéd tartani és mégis elveteted, egy életen át gyötörni fog a bűntudat, hogy miért tetted. Ha meglátsz majd egy gyereket eszedbe fog jutni, hogy vajon a tiéd milyen lenne.

Nekem sosem volt abortuszom, de volt már egy vetélésem és a mai napig sokszor eszembe jut, hogy vajon milyen lett volna a kicsink (fiú vagy lány, szőke, vagy barna...).

Már van egy 3 és fél hónapos kislányunk, de a kérdések örök életemben ott maradnak bennem...

Úgy is dönthetsz, hogy megszülöd és örökbe adod, ha úgy érzed nem tudnád felnevelni. Rengetegen vannak, akik szeretnének babát, de sajnos nem lehet nekik saját.

2011. jún. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
71%
Neked kell döntened. 24 éves voltam én is, mikor terhes lettem nem tervezetten. Én nem tartottam meg és bár nagyon fájdalmas időszak volt, helyesen döntöttem, nem csinálnám vissza. Akárki akármit mond, gyereket nem lehet a puszta szeretettel tisztességesen eltartani. Nagyon jól gondold meg, hogy döntesz, mert vissza egyiket sem csinálhatod.
2011. jún. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!