Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 6 hetes terhes vagyok, barátom...

Barbi27 kérdése:

6 hetes terhes vagyok, barátom elhagyott. Elvetessem, vagy megtartsam? Eszemre, vagy a szivemre hallgassak?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok,albérletben lakom a szüleimmel,nincs saját lakásom,a magzatom apukája nem vállalja a gyereket,nincs elég pénzem,el vagyok keseredve,mert biológiailag nagyon szeretnék már gyereket (első terhesség),a szivem azt mondja tartsam meg,sosem volt még abortuszom,attól is félek,de ha az eszemre hallgatok és a gyerek érdekeit nézem,el kell vetetnem.Annyira vivódok magamban!Mi tévő legyek?
2010. dec. 29. 20:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
uramisten,nagyon sajnallak... :((( szuleid mit mondanak?
2010. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
én megtartanám. és ha nem lehet másik? ha dolgoztál előtte, jár gyed, meg szerintem a szüleid is segítenek.
2010. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

És az apa is köteles lesz gyerektartást fizetni. Ha akarja ha nem.

Figyelj, nézz mélyen magadba. Gondolkodj, tervezz. Ha meg tudod oldani a jövőtöket szüld meg, mert az, hogy megöletted a saját gyereked egy életre teher lesz, nem is kicsi. Hát ha nem tudod megoldani a jövőt akkor úgysincs más út.

2010. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim válasza:
66%
Szegénykém. :( És ha örökbe adnád? Bár már meg lenne az érzelmi kötődés és nehéz lenne az elválás. Tény ami tény, gyerekkel már nem feltétlenül lesz könnyű társat találnod magadnak. Majd írd meg, hogy mire jutottál! Sok szerencsét kívánok Neked az életben!
2010. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
29 évesen én megtartanám. Egyik barátnőmnek abortusza volt, s nagyon nehezen jött össze a baba. Egy ismerősömnek meg semennyire, pedig mindent megpróbáltak. Nagyon sajnállak, de szerintem, ha a szüleid melletted állnak, tartsd meg, nagyon szenvedni fogsz, ha elveteted, s a babus mindig erőt fog adni Neked.Ezt tapasztalatból mondom.
2010. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
6%
29 évesen még se lakást se férjet nem tudsz felmutatni? Mit csináltál eddig?
2010. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó! Nem mindenki kap a segge alá házat, lakást vagy nem mindenki vállal be egyedül jelzálog hitelt! Mi ketten vagyunk ,de hála az égnek ,hogy nem mentünk 1 éve egy ilyenbe ,mert most szívnánk! Mostanság jobb és biztosabb egy albérlet mint egy lakás!

A kapcsolatok meg két emberen múlnak.

A kérdésre kellene válaszolni ,vagy inkább hallgatni.

2010. dec. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező : ha a családod melletted áll akkor vállald. Lehet ,hogy 10 év múlva is itt fogsz tartani és akkor bánni fogod ,hogy most nem vállaltad.
2010. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:

Szia, ez tényleg nagyon nehéz helyzet, együtt érzek veled... Ráadásul az talán jó, ha minél több ember véleményét meghallgatod, de a végén csak te dönthetsz, s bárhogy is dönts, biztos, hogy a jövőben is sok vívódásod lesz még a döntésed miatt. (Ha elveteted, lehet bűntudatod, ha megtartod, akkor is: pl. nem tudok neki elég jó életet biztosítani...)


Nem tudom, hogy ha vállalod a babát, ki lesz melletted az első időkben, ki segít a szülés után, ilyesmi... Ha a szüleiddel jó viszonyban vagy, és ők lehetnének azok, akkor mindenképp beszélj szerintem velük, próbáld meg végigvenni velük a baba megtartása és ellene szóló érveket. Hátha ez segít a döntésben.

Próbálj meg erős lenni, ebben a helyzetben szerintem nem lehet vagy az eszedre vagy a szívedre hallgatni, mindkettőre szükséged lesz a döntéshez.

Talán tudtam valamicskét segíteni, bár túl sokat ebben a helyzetben nem lehet... Kívánok minden jót!

2010. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Én nem tartanék meg egyedül egy babát. szüksége van apára,h egészséges lelkű ember legyen belőle.
2010. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!