Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Titeket nem akaszt ki a sok...

Titeket nem akaszt ki a sok abortusz ellenes szónoklat?

Figyelt kérdés
Én se vagyok abortusz párti de azért amiket sokszor itt olvasok az nagyon beteg és abszurd. Nem megyek bele részletekbe, gondolom mindenki érti miről beszélek. Miért nem lehet elfogadni mások döntését, és miért kell szinte a nyakára tolni a véleményünket?
2013. júl. 11. 12:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Nem, engem meglep és elszomorít, mennyire hétköznapi megoldás lett elvenni egy magzat életlehetőségét. Azt gondolom, hogy inkább túl lazán kezelik egyesek, és indokolatlanul magas az abortuszok száma.
2013. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Engem az zavar, amikor van egy abortusszal kapcsolatos kérdés, és ott elkezdik pocskondiázni a kérdezőt az abortusz ellenesek. Én sem támogatom, de megértem és elfogadom, hogy vannak esetek, mikor az a jobb megoldás, és elfogadom azt is ha valaki amellett dönt, legyen bármi is az oka, mindenkinek saját maga döntése és problémája.

De ha nem a kérdésre válaszol, akkor mi értelme van vitát szítani, és egy vadidegent látatlanban pocskondiázni? Na ezt nem fogom sose megérteni. Miért nem tud egyszerüen átsiklani a kérdés fölött? Nem értem. Biztos unatkozik?! Más ötletem nincs, mivel értelmét még nem találtam..

2013. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
De. Alapból utálom a beszűkült embereket, noha nem vagyok én sem az abortusz pártján, de ez akkor is mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen és vannak helyzetek, amikor így a legjobb. Amikor teljesen lehetetlen helyzetben levő anyáknak, nem egyszer kislányoknak mondják, hogy de csak tartsa meg, arra már nem gondol, hogy utána mi lesz, mert nyilván nem ő fogja őket anyagilag, vagy fizikailag támogatni.
2013. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Értem, de nem tudok ellene tenni. A sok szónok közül kíváncsi lennék, hogy konkrétan mit tesznek a megszületett gyerekekért, mivel támogatják a szegényebb családokat, mert azt nagyon nem látom, hogy olyan gyerekbarát lenne a társadalom. Elég ehhez csak közlekedni vagy valahová ügyintézni menni a gyerekkel, már megkapod, hogy miért nem maradtál otthon a francba. Az a tapasztalatom, hogy a magyar csak addig szereti a gyerekeket, ha csak egy statisztikai adat egy papíron, de 100 méteres körzetben már ne legyen gyerek, mert az zavaró...

De bezzeg beszólni azt tudnak, de ha már kibújt a gyerek az anyjából, akkor mind a kettő le van t.jva, addig nagy életvédők, amíg a gyerek az anyjába van csomagolva.

2013. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Engem konkrétan az sokkal jobban kiakaszt hogy ha valaki védekezés helyett használja az abortuszt!:( Úgy jár oda mint más a moziba.

Nem vagyok egyik oldal mellett sem ellen,megértem ha valakinek nincs más választása!


Volt itt az a kérdés ahol a lány 25évesen a 4.abortuszára készült,na ott teljesen megértettem a szónoklatokat.

2013. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Engem nem zavar, egyszerűen figyelmen kívül hagyom :) Én csak bizonyos helyzetekben tartom elfogadhatónak az abortuszt (beteg magzat, anyai életveszély stb), ezért inkább hozzá sem szoktam szólni az ilyen kérdésekhez (főleg, mert EÜ-s vagyok, a fejlődéstani tanulmányaim során értettem meg igazán mennyire él a magzat már az első perctől), nem szoktam ítélkezni, legfeljebb magamban sajnálkozom (főleg, amikor kiderül, hogy sz*rtak a védekezésre, és ez a magzat életébe kerül). Sokkal jobban kiakaszt, aki még a 12 hetes magzatra (akinek már tényleg mindene megvan, csak nőnie kell tovább) is képesek egyesek azt mondani, hogy sejtmassza... Na, őket küldeném továbbképzésre, hogy legalább butaságot ne beszéljenek, de inkább ilyenkor sem szoktam megszólalni, mert úgyis csak vita lesz belőle...
2013. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
konkrétan a fanatikusokra gondoltam a pokolra jutsz meg ilyesmi szövegekkel.
2013. júl. 11. 12:35
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Én sem pártolom, de látom a másik oldalt, mivel a legjobb barátnőm gyámügyön dolgozik. Rengeteg olyan körülmény van, ahol inkább azt mondom,hogy inkább az abort, mint a gyerek, mert bár sokan azt gondolják,hogy lesz, ahogy lesz, de ez nem így van.
2013. júl. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Én is maximálisan ellene vagyok. Hozzá szoktam szólni, de minden esetben törekszem arra, hogy ne az érintett emberről, hanem az abortuszról alkossak véleményt. Illetve, hogy korrigáljam azokat a tévedéseket/hazugságokat, amik tejednek: hogy pl. az embriónak nincs élete, mert ő csak az élet lehetősége.

Hogy mit teszek? Ha mégis megteszi egy nő, és nem tudja feldolgozni, akkor vigasztalom, tartom a lelket benne, akár itt, a fórumon. És elmondom, hogy van reménye, bocsánata, helyre tudja hozni.

Hogy Pokolra jut-e, azt én természetesen nem tudom, nem is tudhatom. Nem én leszek ott, amikor lepereg előtte élete filmje. Ilyen kijelentésekre sosem vetemednék.

Ha mindezért fanatikus vagyok, akkor legyen.

2013. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%
Kiborít. Engem megszóltak, szidtak, sárral dobáltak, hogy milyen betegesen önző vagyok, mert elvetettem egy babát, akinek semmiféle végtagkezdeményei nem voltak, valószínű ha megpróbáltam volna kihordani én is ott maradtam volna az asztalon.Pokolra fogok jutni persze, lehet szidni, nem sz.rtam a védekezésre, terveztük, de sokan sokmindent nem tudnak.
2013. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!