Milagros kérdése:

Terhesseg megszakitassal kapcsolatosan segitene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2012.07.02-An szuletett meg az en Pici Amiram ket Nap szenvedes utan ,majd nem megszulten siman, vegul csaszar lett . Tehat 1 ev utan ujra terhes vagyok, de nem tarrhatom meg( anyagiak, es meg sok mas ok miatt). Raadasul osszeferhetetlenek vagyunk. Felek a mutettol, es lelkibeteg vagyok attol is, hogy nem tarthatom meg. Mielott korbe venne a sok itelkezo, vedekeztem, es en is ellene voltam eddig, es most is. Le irna nekem valaki, hogy hogy mukodik ez az egesz? Hala Istennek sosem kellett meg ilyet tegyek.. hallottam, hogy laminariat helyeznek fol.. semmirol semmit nem tudok. Valaszokat elore is koszonom!

1Eves kislany anyukaja.



2013. júl. 22. 17:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elmész az orvoshoz, megállapítja a terhességet. Megmondod, hogy nem szándékozod megtartani. Elmész a családvédelmi szolgálathoz, ott megmondod, hogy abortuszt szeretnél. Elbeszélgetnek veled, kapsz 3 nap gondolkodási időt.

Ha nem gondolod meg magad, akkor 3 nap után visszamész, megkapo a csekket, amit be kell fizetned. (Ha orvosi oka van, akkor nem kell fizetni).

Bemész a kórházba, kérsz időpontot. Lamináriát az kap, aki még nem szült hüvelyi úton. Nem tudom nálad hogy van, hiszen ha tágultál, akkor lehet nem kapsz lamináriát, majd az orvos megmondja.

Ha kell, akkor egy nappal hamarabb befekszel, megkapod a tágítót, következő nap műtét. Ha nem kapsz,m akkor a műtét napján kell bemenni.

Elaltatnak, megcsinálják, ha rendben van minden, pár óra múlva mehetsz haza.

2013. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elmész nődokihoz megállapítják a terhességet, majd jelzed, hogy nem szeretnéd megtartani. Ekkor elmondja a szükséges teendőket. El kell menni a védőnőhöz és vele is beszélgetni (miért nem akarod megtartani) Ha már szültél akkor elég csak a műtét napján bemenned a kórházba. Reggel bemész, csinálnak egy utolsó uh-t , aláírod a papírokat. Majd vársz szépen az ágyadban míg szólnak, hogy akkor sétálj a műtőbe. Előtte félórával kapsz 2 gyógyszert (nyugtató, hányás csökkentő) majd kórházi köpenyben lefekszel és elaltatnak, kb. 10-20 perc altatás van. Utána vissza visznek az ágyadba és ha van kísérőd akkor 6 óra múlva mehetsz is haza. Ha nincs kísérőd akkor asszem csak másnap engednek haza. Általában délelőtt vannak a műtétek, műtétig nem ehetsz, ebédre farkas éhes leszel, viszont ha meg volt a műtét és ebédeltél is akkor már teljesen jól vagy. A műtét ára 30.000Ft (ha indokolt akkor megérdeklődheted, hogy valami kedvezményt kaphatsz e) Talán egyértelmű, hogy ez nem testileg inkább lelkileg megterhelő, egyénfüggő ki hogyan viseli lelkileg ezt a dolgot.
2013. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy így jártál. Kitarás ki fogod bírni minden rendben lesz. Először is bemész a korházba ahol egy csomo papírt kell aláírnod utána kapsz háló inget egy doki megvizsgál. Majd elvisznek a műtűbe. Felteszik a tágítót ami kissé kellemetlen de ki lehet bírni. Utána lehetnek görcseid. Nem is nagyon szabad felkelni. Pár óra múlva visznek a műtőbe. Elaltatnak így semmit sem érzel. A korteremben térsz magadhoz. Vérezni és görcsölni fogsz ám az is el mullik. Utána hat hét múlva kontrol. A lelki dolog is enyhülni fog ha rájössz hogy ez volt az egyetlen helyes döntés.
2013. júl. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a gyors valaszokat, nagyon meg visel az egesz, es bevallom felek is az egesztol, de hat ez csak az en hibam, nem a babae, neki jobban fog fajni, ugy hogy en elturok mindent... nagyon nehezen szultem, nagyon meg szenvedtem, majd nem ott maradtunk mind a ketten. Azota mindentol nagyon felek, a tagitorol azt hallottam nagyon faj.. tartok tole.. olyan mint egy rakszures??
2013. júl. 22. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Én magam épp a babámért küzdöttem a kórházban egy vetélés után, az új babával ismét dőlt a vér belőlem. De a szobatársaim abortuszra jöttek. Ők egyáltalán nem mondták, hogy fájna vagy bármi ilyesmi lenne. Persze kellemetlen volt meg minden, de nem fetrengtek félholtan az ágyban, sőt még nevetgéltünk is. Ők aznap érkeztek és mentek is este haza.Ebédre vigyél magaddal evőeszközt mert pl. a mi kórházunkban nem adtak és volt aki kézzel evett, mert már iszonyat éhes volt. Vérezni fogsz és görcseid is lesznek, de a vérzés majd elmúlik, a görcsökön segít a gyógyszer. A magzatka semmit nem érez az egészből, ne is foglalkozz ilyesmikkel, nem kell abortusz előtt még ezen is aggódni. (Nem vagyok abortusz párti, nagyon nem, de a szobatársaimtól megtanultam, hogy valóban van az a helyzet mikor ez a jó megoldás)
2013. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom, meg nyugtato valasz volt, es szivbol sajnalom ami veled tortent... Belehaltam volna, ha barmi tortenik a kislanyommal, aki mar 1 eves. Tenyleg sajnalom :(
2013. júl. 22. 20:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem missed ab volt, elhalt a baba. Nem volt választásom, mégis az járt a fejemben, hogy mit keresek itt, én ez nem akarom... El nem tudom képzelni, hogy élő babával ez mennyire borzasztó lehet, bármennyire is azt tűnik a legjobb megoldásnak. Legszívesebben megszöktem volna, csak nem lett volna értelme, mert lehet, hogy elvérzek a sarkon. Ha élő baba lett volna, 1000%, hogy meggondoltam volna magam utolsó pillanatban, és otthagytam volna az egészet.

A többiek csak a testi oldalát írták, de inkább a lelkire készülj, már amennyire lehet. Én egész nap bőgtem, adtak nyugtatót is.

Amúgy a tágító felrakása nekem nagyon fájt, olyan volt, mintha tűket szurkáltak volna a méhszájamba. De egyrészt lehet, hogy te nem kapsz, másrészt gondolom a szülés még rosszabb. Utána már nem fájt, csak amíg felrakták. A többit nem érzed, vérzés van, görcs nekem nem volt, se előtte (a tágítótól), se utána. Nem éreztem semmit, csak nagy ürességet, hogy vége...

2013. júl. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem beteg magzat miatt volt terhesség megszakításom az első gyerekemet én is császárral szültem és ha tágultál a szülés közben ha nem akkor is kapsz laminária pálcát, de ne félj tőle, nekem egyáltalán nem fájt, olyan volt mint egy rákszűrés , nekem görcseim se voltak utána !!Ne félj , túl leszel rajta
2013. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem egy hete volt a terhességmegszakításom. Már nekem is volt két császárom, így én nem kaptam tágítót. Fél 10-kor vittek el a műtőbe, 1-kor már jöhettem haza. Ismerősömnek is két császára volt, ugyanaz a dokija volt, neki rakott fel tágítót, de csak annyi volt, mint a rákszűrés, és utána sem fájt neki, csak egy pici mensiszerű görcsökkel járt.
2013. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, fél 11-kor vittek a műtőbe.
2013. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!