Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszt beírja az orvos...

Az abortuszt beírja az orvos a gépbe?

Figyelt kérdés
Még nem biztos, hogy terhes vagyok (még nem voltam orvosnál), de nagyon úgy néz ki. Nem akarom megtartani, most semmiképpen sem férne az életembe. A gond csak az, hogy anyukám orvos, mindig ő ír fel nekem gyógyszert, ha kell valami vizsgálat, akkor hozzá megyek és ilyenkor persze belép a gépen az én adatlapomra. Nem akarom, hogy tudjon az abortuszomról, ha lesz. Szóval dokumentálnak erről valamit?
2013. okt. 28. 19:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
igen, úgy, mint a szülést is.
2013. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
...sőt, Te magad is nyomon követheted a TAJ kártya számod alapján, ha megnézed a Betegéletút adataidat, előzetesen az Ügyfélkapun regisztrálva.
2013. okt. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom mi lesz... köszönöm annak aki a kérdésre válaszolt személyeskedés nélkül. Valahogy majd megoldom, de biztos nem tartom meg.
2013. okt. 28. 19:53
 4/36 anonim ***** válasza:
46%
Igen, minden orvosi papírodon fel lesz tüntetve. Sőt a későbbi terhességnél is rá fog kérdezni az orvos. De ez jó is, legalább nyoma marad és legközelebb talán előbb gondolkodsz.
2013. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%

Elvileg, csak azokat a beavatkozásokat listázza a gép, amik abban az intézményben (kórházban) történtek. Tehát, ha pl. anyukád háziorvos, ő a kórházi adatokba a rendelőjében lévő gépből nem lát bele. Ha anyukád a kórházban dolgozik, és megnyitja az adatlapod, akkor az abban a kórházban történt dolgaidat is listázza a gép (laboreredmények, beavatkozások...stb.)

Szóval elvileg, ha egy másik kórházban történnek a vizsgálatok és maga az abortusz, akkor ő azt nem fogja látni. De erről egy kórházi adminisztrátort lenne érdemes megkérdezni inkább, ő biztosat tudna mondani.

(az ügyfélkapun keresztül ha belépsz a taj számoddal, akkor tényleg kilistáz mindent kb. 1990valahánytól, akárhol is történt, de gondolom anyukád nem nézegeti az ügyfélkapudon keresztül az eü. adataidat)

2013. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
60%
Az lemaradt, hogy ha később terhes leszel, és megtartod, akkor rá fognak erre kérdezni, és feljegyzik a kiskönyvbe illetve a törzslapodra(ami a védőnőnél lesz), de ha anyukád nem nézegeti a kiskönyvedet, (amit kétlek, mert tuti bele fog néha kukkantani, pláne ha orvos) akkor nem veszi észre.
2013. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
50%

A korodat nem árultad el.

Ha nem vagy 18, akkor mindenképpen megtudja, mert az engedélye nélkül nem is jutsz el a műtőig.

2013. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok, nem kell a beleegyezése. Amúgy nem szokta nézni nyilván az adatlapom, de előbb-utóbb megtudná és ettől félek. Ő abortuszellenes, nagy balhé lenne, ha kiderülne, hogy abortuszt csináltattam. Tudom, hogy ha elmondanám neki, akkor úgy lenne vele, hogy megoldjuk, segítene, de nekem eszem ágában sincs szülni és utána gyereket nevelni. Annak meg semmi értelme, hogy a szüleim nyakára szüljek, hogy ők neveljék föl.
2013. okt. 28. 20:51
 9/36 anonim ***** válasza:
50%
Hát nem tudom, de én pl nem mondtam el a háziorvosnak..így az ő gépében ez nem szerepel.
2013. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
43%

21 évesen azért nem vagy már gyerek. Abortusz is, hazugság is, meg tabula rasa is... Mégis hogyan? Neked a gyereked, édesanyádnak az unokája a kisember! Egy gondolatnyi esélyt sem adsz neki? Eleve elvből kidobod az életedből? Mi bűne van?

A hazug embert pedig hamarabb... Előbb-utóbb ki fog derülni. Édesanyád rá fog jönni.

2013. okt. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!