Abortusz után 7 héttel + spirállal normális, hogy nem vizsgáltak meg?

Figyelt kérdés

7 hete volt abortuszom. Akkor felrakták a Mirena spirált (ha már tágítás van abortuszkor, így volt rá lehetőség).

Azt mondták 4 hétre menjek vissza. De időpontot csak 3 héttel későbbre kaptam. Tehát így lett 7 hét. Úgy gondoltam, hogy legalább a spirált ellenőrzik. Erre ma bemegyek, megkérdezi a doktornő, hogy vagyok. Mondom nem érzek fájdalmat viszont a menstruációm még nem jött meg. Erre az volt a válasz, hogy a spirál miatt lehet nem is fog, de egyébként minden rendben és mehetek.

Abortusz után nem tudom hogy kellene történnie, de úgy tudom, hogy spirált ellenőrizni kellene, vagy normális ez így?



2013. nov. 18. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Őszintén: én máég életemben nem hallottam olyanról, hogy abortuszkor spirált rakott volna fel egyetlen doki is. És szerintem ez hatalmas kamu.
2013. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*még
2013. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Már miért lenne kamu? Csak mert te nem hallottál róla?

De akkor leírom csak a te kedvedért részletesen, hátha el tudod így már képzelni:

Óvszerrel védekeztünk előtte. Abortusz előtt el kellett menni pár elbeszélgetésre, ahol a védekezés is téma volt, de nagyobb gondom révén nem ezzel foglalkoztam. Majd maga a nőgyógyász, miután le volt fixálva a műtét időpontja mondta, hogy ezután mivel szeretnék védekezni. Mondtam, hogy fogamzásgátló tablettát nem szeretnék, egyébként ezen kívül a hüvelygyűrű amiről hallottam. Ekkor mondta, hogy ha alacsony hormontartalmút szeretnék, akkor 2 megoldás van. Kombinált tabletta és a spirál, az utolsóra esett a választás így ezt tárgyaltuk meg részletesen.

Itt nálunk ingyenes volt maga a műtét is és a spirál is, ezért a pénz ebben nem játszott szerepet. Mondta a doktornő, hogy általában azoknak rakja fel, akik már szültek, de abortuszkor alapból történik tágítás, így az én esetemben ez megoldható. Magát a spirált én nem is láttam, nem nekem kellett intézni. Aznap bementem, előtte 2 tablettát kellett felrakni, ami bénító hatású, így helyettesítve hogy feszítve tágítsanak. 40 percet töltöttem bent, miután magamhoz tértem, közölték, hogy minden rendben, 4 hét múlva menjek vissza a dokihoz. Viszont ahhoz a dokihoz akivel a műtét előtt konzultáltam, hozzá nem tudtam visszamenni, hanem a körzetihez kellett. Mikor időpontot kértem, akkor elmagyaráztam a nőnek aki az időpontot adja, hogy mi a probléma. Ekkor mondta hogy 3 hét múlva tud csak adni. Gondoltam ha heteket várok, akkor csak lesz egy nőgyógyászati vizsgálat is, nem csak egy perces "interjú".

Igaz, hogy ez teljesen lényegtelen a kérdés szempontjából, de talán így már hihetőbb.

2013. nov. 18. 22:42
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

A spirált amennyire én tudom csak olyan nőknek szokták felrakni,akik már nem akarnak gyereket,mert sajnos ha még panaszokat nem is okoz,de tehet kárt olyan mértékben a szervezetben,hogy nem eshet többet teherbe az illető.Én ismerek olyat,aki utána már nem menstruált,miután lekerült a spirál,és olyat is aki nagyon nehezen esett teherbe miután leszedette.

Egyébként szerintem nem normális,hogy nem vizsgált meg.

2013. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem azt mondta a doki, hogy 5 évig véd, ha hamarabb szeretnék gyermeket, szóljak és simán le ki lehet venni. Egyébként 2 ismerősömnek van ugyan ilyen feltéve, egyikük egy 43 éves 2 gyermekes anyuka. Pontosabban neki csak volt feltéve, mivel lejárt az 5 év, de nagyon szerette, most is kényelmesebb lenne neki, mert erős a vérzése, csak Magyarországon elég drága. Másik ismerősöm 27 éves lány, még ő sem szült. Nem tudom neki milyen körülmények közt rakták fel, de ő is csak dicséni tudta.

Ez a két tapasztalat segített, hogy én is ezt válasszam.

2013. nov. 18. 23:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#1, annyira "hatalmas kamu", hogy benne van a cucc használati utasításában is:

"Mikor szabad a Mirenát felhelyezni?

- Fogamzóképes korban levő nők esetében a Mirenát a menstruáció kezdetétől számított 7 napon belül javasolt felhelyezni.

- Első trimeszterben történt vetélés után közvetlenül felhelyezhető...."

[link]


Kérdező, valamikor az első hónapokban tényleg tanácsos ellenőrizni a spirál helyes fekvését egy ultrahanggal... nézegetni tök felesleges, azzal csak azt tudja ellenőrizni a nőgyógyász amit te magad (vagy a párod:)) is, hogy kilóg-e rendben az ellenőrző szál a méhszájból...

Ennél a progeszteronos spirálnál az ellenőrzendők nagy része szóbeli dolog, pl. nem lett-e a spirál felhelyezése óta gyakori fejfájásod, migréned...

És igaza volt az orvosodnak, lévén ezt a terméket a fogamzásgátláson túl terápiásan is használják a túl bő menzesz kezelésére, lazán megeshet, hogy a szokott menzesz helyett csak pecsételő jellegű vérzést fogsz tapasztalni...

(olvasd el a linkelt tájékoztatót, ha még nem olvastad - benne volt az eszköz dobozában is)

2013. nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Nem kamuzik a kérdező! Nekem missed ab-om volt, de abortuszosokkal voltam egy kórterembe, és igen is van lehetőség a spirálra! Megcsinálják!


Bocs kérdező de nem tudok a te kérdésedre válaszolni..

2013. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves,hogy lepontoznak,pedig csak elmondtam amit a spirálról tudok.2-es voltam.
2013. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem magan nogyogyasz tette fel, akkor azt mondta, hogy felhelyezes utan egy honappal, majd fel evente, de legalabb evente egyszer meg kell nezetni, hogy jo helyen van-e, nem mozdult-e el. Ilyenkor huvelyi ultrahanggal nezi meg. En meg 3-4 honapig ossze-vissza verezgettem, de aztan beallt. A menstruaciom nem maradt el teljesen, de csak jelzeserteku veres pecseteles van, a ciklusom pedig rendszeres.
2013. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

#8, n.b nem az volt a kérdés, hogy szerintünk jó vagy rossz alternatíva a fogamzásgátlásra a spirál, az már eldöntetett, a kérdezőnek már fenn van, nyilván, mert a nőgyógyászával konzultálva arra jutottak, hogy neki valszeg ez a megoldás az előnyös, lehet, pl. nem bírja a tablettát, nem akar naponta ezzel vacakolni, stb...

Egyébként az agyam eldobom, hogy ha szóba kerül a spirál megjelenik pár lebeszélő, ha a tabletta, akkor is néhány lebeszélő, ha meg adott a nem kívánt terhesség, akkor a vérét veszik a kérdezőknek, hogy "miért nem védekeztél???"

Akkor most hogy is? Ha nincs sapka az a baj, ha van, akkor meg elkezdjük, hogy "az ángyunk is ettől kapott hajhagymarákot"???

Tessen már tudomásul venni, hogy ideális fogamzásgátló eszköz/eljárás momentán NINCS, mindnek vanank előnyei és hátrányai, és az adott embernek/párnak kell kiválasztani, hogy számukra melyik a megfelelő...


ps: a progeszteronos hosszú hatóanyag-leadású IUD meg már rég nem a rézdrót-hurok...

2013. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!