Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszhoz szükséges vérvétel...

Abortuszhoz szükséges vérvételre és ekg-ra ki adja a beutalót? Továbbá az egész procedúra mennyi időt vesz igénybe (családsegítő, háziorvos stb. )?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy mi az abortusz menete, mármint az odáig vezető út, de azt olvastam, hogy vérvétel és ekg is kell hozzá. Ezekre a beutalót majd a háziorvostól kell kérnem?


4+6 hetes vagyok, holnap megyek majd először nőgyógyászhoz, a babát nem vállaljuk a férjemmel. Előre leszögezném, hogy nem "felelőtlenkedés" miatt csúszott be a baba, 9 éve szedek fogamzásgátlót...



2013. nov. 21. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:

"holnap megyek majd először nőgyógyászhoz"

majd Ő, tájékoztatni fog a beutalókkal kapcsolatban is!


az állapotos nő terhességmegszakítás iránti kérelmét a családvédelmi szolgálat munkatársa előtt személyesen terjeszti elő, a terhességet megállapító szülész-nőgyógyász szakorvos által kiállított igazolás benyújtása mellett.


a családsegítő szolgálat munkatársa a terhességmegszakítás iránti kérelmet írásban rögzíti. A kérelmet a kérelmező, illetőleg - lehetőség szerint - a magzat apja aláírja és megnevezi(k) a beavatkozás elvégzésére választott egészségügyi intézményt.


a kérelmet a családsegítő szolgálat munkatárs ellenjegyzi és átadja a kérelmezőnek. A munkatárs az ellenjegyzett írásbeli kérelem másolatát - a kérelemnek a kérelmező részére történő átadását követő 24 órán belül - megküldi a választott egészségügyi intézménynek. A munkatársként közreműködő személyeket titoktartási kötelezettség terheli.


Az állapotos nő a kérőlappal legkésőbb az ellenjegyzését követő 8 napon belül jelentkezik a választott egészségügyi intézményben. Az egészségügyi intézmény a beavatkozás elvégzését követő 8 napon belül a terhesség megszakításáról tájékoztatja a kérelmet ellenjegyző munkatársat.


Az állapotos nő kérelmét a beavatkozás napján aláírásával ismét megerősíti. Ha az állapotos nő 8 napon belül nem jelentkezik, erről az egészségügyi intézmény a munkatársat a kérőlap másolatának visszaküldésével értesíti.


stb... mindent pontosan megtudsz, a család-védelmi szolgálaton.

2013. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de amiket bemásoltál, azt már olvastam.


Mint ahogy azt írtam is, tudom, mi az abortuszig vezető út. Én egy sacc per kb. időintervallumra lettem volna kíváncsi...

2013. nov. 21. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász adja. A családsegítőhóz 2x kell menni. Másodjára azért, hátha meggondolod magad az abortusszal kapcsolatban. Úgy emlékszem kb. 30 ezer ft-ot kell csekken befizetni. És az ő általa adott "engedéllyel" tudsz menni majd a műtétre bejelentjezni. Kb. 3 hét procedúra.
2013. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. nov. 21. 17:06
 5/7 anonim ***** válasza:

a nőgyógyászod(is) adhat hozzájuk beutalókat!

(nem kell a háziorvosodat bevonni, ha nem akarod...)

2013. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem akarom bevonni, de ha a nőgyógyász is adhat beutalót, akkor úgymond ott helyben le lehetne tudni, nem kellene még külön a háziorvoshoz is menni.
2013. nov. 21. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Neked csúszott be a fogyókúra mellett?
2013. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!