Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes kismama vagyok, a...

8 hetes kismama vagyok, a munkám miatt szeretnék táppénzre menni. A háziorvos fel tud venni táppénzre, vagy a nőgyógyász vesz fel? Elég rosszul vagyok, a héten még dolgoztam, de a főnököm szerint is mennem kéne, mert veszélyes anyagokkal dolgozok.

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvastam erről,és nem tudom. Valahol a háziorvost írták,valahol a nődokit. Ha esetleg város szerint is más,Győri kismamik is tudnának írni? Köszönöm!
2013. aug. 25. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nem Győri vagyok, így a válaszom nem feltétlenül mérvadó. Nekem a háziorvos azt mondta, ő csak akkor tud 9-es kóddal kiírni ha a nőgyógyászom ad egy papírt, miszerint kéri a háziorvost, hogy tartson tartósan táppénzen. Ideig óráig kitud írni a háziorvos is ha rendes, de veszélyeztetett terhesnek (én úgy tudom) csak a nőgyógyász utasítására írhat ki a háziorvos tartósan táppénzre. Én 8. héttől vagy táppénzen, most 30 hetes vagyok. A nőgyógyászom minden alkalommal meg írja, hogy veszélyeztetett terhesnek számítok , és havonta egyszer ezt elviszem a háziorvosnak ő pedig adja a táppénzes papírt amit viszek be a munkahelyre. Én is főleg azért hagytam abba a munkát, mert sokat emeltem, óvódában dolgoztam és még nem voltam bárányhimlős és járvány jött az óviba, éjszaka is kellett dolgoznom, és 6-8 hét között picit véreztem.
2013. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász tolt ki egy szakorvosi javaslatot táppénzre es a háziorvos ír ki.
2013. aug. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
OFF Éjszaka??? Óvodában??.
2013. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 25. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Én most írattam ki magam 3 hete. Első babámmal nekem is a nőgyógyászom adott egy javaslatot, amit elvittem a háziorvosomhoz, és ő írt ki táppénzre. De most második babámmal (hogy jól jöjjenek ki a dátumok a munkámmal kapcsolatban) előbb gyorsan elmentem a háziorvosomhoz, kiírattam magam táppénzre és mondtam a dokinak, hogy 1 hét múlva megyek csak a nőgyógyászomhoz és majd csak akkor tudok szakorvosi javaslatot hozni tőle. Így is minden gond nélkül kiírt.

Amúgy a tb tanácsadóm azt mondta (mert én is féltem tőle, hogy így nem írnak majd ki, hogy nincs nőgyógyásztól javaslatom), hogy a háziorvos is kiírhat 1 hónapig javaslat nélkül.

Szerintem nyugodtan vetetsd magad táppénzre, aztán mikor amúgy is mész a nőgyógyászodhoz, akkor kérsz tőle egy javaslatot, amit beviszel a házi dokidnak.

2013. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Halmozottan fogyatékos gyermekek bentlakásos intézménye. (gyermekotthon) A gyermekek nagy része hétfőtől péntekig, de aki nagyon messze lakik az 2 hétig hétfőtől péntekig bent alszik az intézményben. (óvodában) Az ország minden pontjáról érkeznek hozzánk gyermekek, akit a szülők nem tudnak haza vinni minden nap, vagy mert messze laknak, vagy mert anyagi okok miatt, vagy mert nincsenek is szüleik azok mind mind bent vannak éjszaka és hétvégén is.
2013. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az intézmény 3-22 éves korig látja el a gyermekek fiatal felnőtteket. Papír szerint 3 külön intézmény vagyunk 3-8 óvoda , 8-18 iskola, 18-22 (24) éves korig szakiskola, valójában egy hatalmas épületen belül minimálisan elkülönítve egymástól működünk. Valamint az állami gondozott gyermekek is ellátunk, de ők fizikálisan is egy másik épületben vannak, de velük is egy kerten osztozunk, tehát velük is egybe tekinteném magunkat. Én az óvisokkal vagyok.
2013. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem a háziorvos írt ki, de a nőgyógyász adott javaslatot minden hónapban. Úgy tudom, hogy kismama esetén ez a megoldás.
2013. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ma megyek dokihoz,és elintézem.
2013. aug. 26. 07:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én Győrbe járok dokihoz. Nekem azt mondták - és én így is csináltam - hogy az orvosom, akihez magánrendelésre járok , és a háziorvos sem adhat ki ilyen papírt. Ezért a terhesgondozóba mentem (most a Szent Imre úton van, a rendelőintézetben), hogy állományba kérjem magam, ill. kéthetente/havonta kell kérni ugyanott TB-s "kutyanyelvet". Én a könyvelőmhöz viszem, mert őstermelő vagyok, gondolom neked a munkahelyedre kell vinni. Én meglepődtem egyébként, hogy folyamatosan meg kell ezt újítani, de hát ez van...
2013. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!