Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz esetén mi a teendő?

Abortusz esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Megkérek mindenkit, tartózkodjon a kelletlen megjegyzésektől, nekem sem öröm ezt megtenni, de hosszas gondolkodás után erre kellett jutnunk.


Nőgyógyásznál, Uh-n voltam.


Ha nem tudjuk megtartani a magzatatot, akkor keressem fel a védőnőt, s ő ad beutalot vérvételre?


Magamtol felkereshetek egy családsegítő konzulenst, vagy nem?


A csekket ki adja, meddig kell befizetni? (Tehét befizetés után kérhetek időpontot kórházba? )


Első baba lett volna.. meddig tartanak bent a korházba, mire számitsak?


Köszönöm


2013. dec. 1. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

A nőgyógyásszal közöld, hogy nem szeretnétek/tudjátok megtartani. Ő kitölt egy papírt, amivel fel kell keresned a családsegítőt. A családsegítőbe kétszer vagy háromszor meg kell jelenned. Ők adnak majd a végén csekket, amit ha befizettél mehetsz a kórházba időpontot kérni.

Az abortusz ambuláns műtét, azaz reggel bemégy és délután kiengednek. (Már ha nem lép fel komplikáció)

Nagyon sajnálom!

2013. dec. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Megmondod a nőgyógyásznak, hogy nem szeretnéd megtartani a babát. Ő kitölt egy papírt, ami ahhoz kell, hogy a védőnő fogadjon (családvédelmis). 2 beszélgetés a védőnővel, a kettő között min. 3 napnak kell eltelnie. A második beszélgetés alkalmával kapsz csekket, amit be kell fizetned, továbbá egy papírt, és ezekkel kell bejelentkezned a kórházba a műtétre.

2013. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nőgyógyásznak kell szólni, hogy nem szeretnéd megtartani, ő ad egy papírt amivel jelentkezel a családvédelemnél és ad beutalót is vérvételre. A családvédelemnél 2x kell megjelenned 3 napnak kell eltelni-e közben. Adni fog csekket befizeted és kérsz időpontot a kórházba. Mivel még nem szültél, tágítani fognak, ez kórházanként eltérő, nálunk azoknak egy éjszakát bent kell tölteni. Kitartás!
2013. dec. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sajnos nekem 9-én kell befeküdnöm a kórházba de nekem gyógyszeres kezelés miatt kell abortusz nekem már van 1 kisfiam 10 hónapos minden úgy van ahogy leírták mondjuk én az első babámat nem vetetném el félnék hogy lehetne e még gyerek tudod rengeteg komplikáció lehet szerintem nagyon alaposan gondold át mert ez nagy dolog sajnos találkoztam olyannal akinek utána már nem lehetett. sok szerencsét és kitartást
2013. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de olyan könnyen rá tudják egyesek vágni, hogy első babát nem kellene elvetetni, mert lehet, hogy nem lehet többé gyereke...


Nekem spontán vetélésem volt, műszeres befejezéssel. Tehát engem is "kikapartak"(jajj, de utálom ezt a szót). Nem önszántamból mentem, nem így akartam. Első baba lett volna. Akkor a későbbiekben - ha esetleg nem lehet majd gyerekem - majd én is meg fogom kapni, hogy nem kellett volna...???

2013. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!