Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz. Pozitív teszt után...

Abortusz. Pozitív teszt után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mi ennek a folyamata?Jelezni kell a védőnőnek?
2010. dec. 15. 10:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
80%
Elmész az orvoshoz, ő megállapítja a terhességet és ő ad papírt, amivel jelentkezni kell majd az ANTSZ-nél vagy a Családvédelmi Szolgálat képviselőjénél (ha ezek nincsenek a védőnőnél). Hozzájuk 2 alkalommal kell elmenni. Először felvesznek egy anamnézist, elbeszélgetnek veled, majd a köv. alkalommal kapod meg az engedélyt. Ezt kell az orvosnak bemutatni a műtéthez. Megkérdezhetem miért nem tudod megtartani a picit? Az abortusz nem biztos, hogy a legjobb megoldás..
2010. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Minenképpen először nőgyógyászhoz kell menni,aki megállapítja,hogy valóban terhes vagy...Majd ő elmondja a továbbiakat...
2010. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

Nőgyógyásznak kell jelezni hogy nem akarod megtartani. Utána védőnővel elég kínos beszélgetés( bár vannak kivételek).Aztán még egy beszélgetés. Megállapítja hogy szerinte mennyit kell befizetned,megkapod a csekket és a megbeszélt időpontban bemész a kórházba

röviden ennyi

2010. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Három gyermekünk van,a 4.-et már nem merném bevállalni.Viszont abortusz ellenes is vagyok és tanácstalan.Mennyi időt kellene bent maradni a kórházban?Fájdalmas?
2010. dec. 15. 10:38
 5/44 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szültél már így neked nem kell elötte való nap bemenni tágításra

Sokan már aznap délután haza mennek.

Alszol , nem fogsz érezni semmit

Megértelek én se vállalnék még egy gyereket bármennyire is imádom őket, mert a szeretet az kevés pénz is kell a felneveléséhez

2010. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos a barátnőm már átesett rajta. A következő történt vele. Először nőgyógyász. Érdemes ahhoz menni, aki csinálni fogja, így egyből az időpontot is meg tudod vele beszélni. Megállapítja a terhességet, és az orvostól kapott papírral el kell menni a védőnőhöz. Ő elbeszélget veled, hogy miért nem tudod megtartani, és ad egy csekket. Azt hiszem 30.000 forint körüli összegbe kerül, de ezt nem tudom pontosan. Majd a beszélgetést követően egy héttel - legalábbis a barátnőmnek akkor kellett - vissza kell menni a védőnőhöz. Ekkor kell bemutatni a csekket. A védőnő ad egy papírt, a dokival egyeztetett időpontban bemész a kórházba. Ha még nem szültél, akkor egy este bent kell maradnod, mert méhszájtágítót raknak fel. Másnap reggel van a műtét, és délután 1-2 óra körül hazamehetsz.


Sajnálom, ha így döntesz. Én nem akarok sem mellett, sem ellene beszélni, hiszen nem az én életemről van szó, és neked kell élned az életed!!! Viszont azt látom, hogy a barátnőm teljesen kikészült tőle. Gyógyszerfüggő lett, és az állása is majdnem ráment a lelki betegsége miatt. Én akkor vártam a második babámat, amikor abortuszra ment, és miután megszületett a pici, még telefonon sem tudott velem beszélni. Nagy lelki teher ez egy nőnek. Ha nincs más választásod, akkor sok erőt kívánok neked!

2010. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
74%
10:44-es vagyok. Látom, közben írtál. Nem kell bent maradnod éjszakára. Amikor nekem missed ab-om volt elhalt terhesség miatt, délelőtt éhgyomorra bementem - mivel már szültem előtte - és délután jöhettem haza. Mivel az eljárás ugyanaz, így veled is ez fog történni. Fizikai része egyáltalán nem fájdalmas. Altatás, és ébredés után semmit nem érzel. Csak ismételni tudom maga. Sok-sok erőt kívánok neked!!! Anyaként nehéz lesz elveszteni a babát, bár kétségtelen, hogy a 4 gyerek anyagilag megterhelő. Én azért bízom abban, hogy megszólal az az anyai ösztön, és igazi nagycsalád lesztek :)!!! Viszont minél hamarabb menj el dokihoz, mert ha még csak petezsák van, akkor lehet, hogy megcsinálja neked egészségügyi küret címen, és nem kell fizetned érte, és védőnőhöz menned. Ez a dokidtól függ. Amikor missed ab-on voltam, a szobatársamnak így csinálta meg a dokija.
2010. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz,és szar ügy, de az egy hülyeség hogy ahol jut 5 nek ott jut a hatodiknak is.
2010. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőmet kísértem végig ezen az úton, és olyan nyomot hagyott bennem, hogy én képtelen lennék megtenni. Nem fizikailag volt számára fájdalmas, hanem lelkileg törte teljesen össze. A mai napig gyertyát gyújt azon a napon, amikor elvetette a babát, pedig annak már 9 éve.

Megértem a döntésedet, valószínűleg alaposan megfontoltad, és számba vetted a lehetőségeidet. Szorítok neked, hogy túl tudd tenni magad rajta, és a gyerekeid a megszokott kiegyensúlyozott anyukájukat kapják vissza.

Mindamellett azt tanácsolom neked, fuss neki még egyszer a kérdésnek, mert ha már megtetted, nincs visszaút.

Nem feltétlenül az anyagiak jelentenek mindent. Én most várom az 5. babámat, a nagyok 17,13,12 évesek, a kicsi 17 hónapos, és bár nincsenek kenyérgondjaink, nem élhetünk nagy lábon. De a gyerekeim imádják a nagy családot.

Sok erőt kívánok neked, bárhogy is döntesz.

2010. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
Már megint mi rosszat írtam????? Mivel magam is végigcsináltam (majdnem, az engedély megvolt, csak mégsem vetettem el a babát) az egészet, tudom, hogyan is zajlik a dolog... Szóval ha valaki hibát talált a leírásban, kérem jelezze, hogy mi az vagy ha mégis jól írtam, ne pontozzon le!
2010. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!