Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhes vagyok? A terhességi...

Terhes vagyok? A terhességi teszt kimutatja az ilyen korai terhességet?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves lány vagyok, és rettentően félek hogy teherbe estem, mivel 17.-én, azaz másfél hete elfelejtettem bevenni a gyógyszeremet, de csak egy szemet hagytam ki, utána rendesen bevettem a következő napit. Lehetséges az, hogy elment a hatása és az utána lévő sem hatott már? Mert alapból is egy hetet kell várni, hogy hasson, amikor elkezdem szedni. Fáj a mellbimbóm, feszül, és alig lehet hozzáérni. Feltűnően sokat eszek, fáradékony vagyok és gyakrabban megyek pisilni is. Először azt hittem csak felfáztam vagy csak beképzelem hogy terhes vagyok, de mostanra már komolyan aggódok, miután éjszaka arra keltem hogy egyre jobban fáj a hasam. A méhem tájékán görcsölt, mintha ki akart volna szakadni, mintha húzódott volna össze és össze akart volna roppanni, kiszaladtam a fürdőbe mikor már nem bírtam egy helybe fekve. Nemigazán tudtam mit kezdeni ezzel, így összehúztam magam, de nem lett jobb. Lefeküdte ma földre, mivel bejönni már nem volt erőm a lábamon, közbe már leizzadtam a szívem meg kalapált, a kép is elhomályosodott és már csak alig-alig "hangyásan" láttam. Mikor letettem a fejem a földre és ellazultam, próbáltam egyenletesen és lassan venni a levegőt jobb lett, végül el is múlt. Hányingerem csak nagyon enyhén volt, de szerintem az csak a stressztől és az idegességtől, mivel ez nálam gyakori. Mi a véleményetek?

Lenéző, aljas és lefikázó kommentektől kíméljetek, egyáltalán nem erre van szükségem! Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. nov. 27. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Hányadik ciklusnap volt ez, hogy elfelejtetted? És mikor kéne megjönnie?

Szerintem nem vagy terhes, csak stresszes, de várd meg a hétvégét és csinálj egy tesztet. Azért kéne még várni, mert nem telt el annyi idő, hogy biztosan kimutassa, ha terhes vagy. Legalább szombatig, de inkább hétfőig.

Hacsak közben meg nem jön a mensesed, akkor megnyugodhatsz :)


Az viszont nem értem, hogy ha ismered a tabletta hatásmechanizmusát, a kihagyás utáni hét napban miért nem védekeztél más módszerrel is?

2013. nov. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
7.-én kell megjönnie legközelebb. Az meg, hogy miért nem védekeztem máshogyan is, egy jó kérdés :(((
2013. nov. 27. 15:14
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Korai lenne, szóval a tüneteidet úgy hiszem, nem a terhesség okozza. Ha meg akarsz bizonyosodni róla, hogy tényleg nem vagy-e terhes, az aktus utáni 15. nap reggel az első vizeletből csinálj egy 10-es tesztet.
2013. nov. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem Kérdező, ha rendszeresen szeded, akkor egy nap kihagyás nem függeszti fel a tabletta hatását... szóval annyi esélyed van kb a terhességre, mint az adott gyógyszer természetes hibaszázaléka, ami valszeg 1% körüli-alatti...

Ha 7-én kell megjönnie, akkor most léptél túl pár napja a ciklus középidején, tehát, amikor a legnagyobb esély van a megtermékenyülésre, akkor már 1 hete újra rendszeresen szedted.

Úgyhogy no para - szép terhességi tüneteggyüttest tud összehozni a pszichés álterhesség, a terhességtől való félelem is, én már láttam élőben is - de ez, amit leírsz, meg nem terhességi tünet. Viszont, ha visszatér menj el nőgyógyászhoz mindenképp, mert sokminden lehet, pl. egy formás clamydia-hólyaghurut nézhet ki egészen hasonlóan.

Hányingert érezni meg nem most kell, hanem REGGELENTE főleg, kb a 10-20 terhességi hét között:) - már, ha terhes az ember lánya:)

Ettől még persze csinálhatsz tesztet, biztos ami zicher...

2013. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Sokszor olvastam,hogy egy szem gyógyszert kihagyott az illető és terhes lett! Szóval akár lehetsz terhes is, de teszt leghamarabb az aktus utáni 14ik napon mutatná ki. Nem akarlak kioktatni de ha időben észrevetted,hogy elfelejtettél egy tablettát kiegészítő védekezés kellett volna egy hétig. Majd írd meg mi lett az eredmény.
2013. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyet kihagysz semmi baj nincsen. Gyengíti ugyan a fogamzásgátló hatását, de nem annyira, hogy teherbe ess. Szalad el a boltba (DM-be is van) terhességitesztért és meg fogsz nyugodni :)
2013. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem árultad el, hanem ránk bíztad, hogy számolgassunk, de kb. az első héten hagyhattad ki, nem igaz?

Hányadik tabletta volt pontosan?


Hülyeség, hogy egy szemből nem lehet probléma, s főleg akkor hülyeség, ha a levél első 7 tablettája közül hagytál ki egyet.

Ilyenkor nem csak hogy lehet terhesség, de a kihagyást MEGELŐZŐ 1 héten folytatott aktusból is lehet (plusz utána 1 hétig kiegészítő is kell)!


Csekkold csak a tájékoztatót! Meg fogod találni ezt benne!


Mindenesetre a tüneteid koraiak, a stressz okozza őket, nem terhesség.

Ha teherbe estél, annak később lesznek tünetei!


Azt jól írták, hogy leghamarabb 14 nap múlva tesztelhetsz, de ezt NE a kihagyástól számold, hanem ha a kihagyást követő 1 héten szexeltél, akkor attól az időponttól!

2013. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Óvatosan ezekkel a gyogyszerekkel, mert megbolonditjak a hormonjaidat es klimax utan borzalmasan fogsz kinezni!!
2013. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!