Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a különbség? Vagy épp...

Frigg kérdése:

Mi a különbség? Vagy épp mekkora a különbség?

Figyelt kérdés

Elég sok időt töltök ezen az oldalon, és a kérdéseket, válaszokat olvasgatva vetődött fel bennem ez a téma..


Adott két eset:


1: Van egy pár, teherbe esik a hölgy, de nem szeretné megtartani a babát. Nyomós oka van rá (túl fiatal, nincs munkája, nagyon rossz körülmények, nem támogató családi háttér, stb.). Szóval nagyjából semmi esélye arra, hogy normálisan fel tudja nevelni a gyerekét. Erre azt mondja mindenki, hogy a párjának is ugyan annyi beleszólása van ebbe, mint neki. Lesarkítva a férfi engedélye nélkül nem teheti meg, a férfi ragaszkodna ahhoz, hogy tartsák meg a babát minden körülmények között.


2: Másik lehetőség: a férfi ragaszkodik ahhoz, hogy vetessék el a babát, a nő pedig szeretné megtartani. A körülmények ugyan azok mindkét esetben. Itt viszont azt mondják, hogy nem kényszerítheti erre a nőt.


Szóval az egyik esetben dönthet kizárólagosan az egyik fél, a másikban pedig nem?


Remélem érthető volt a kérdés.



2013. dec. 14. 20:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Közös döntésnek kell lennie egy család megalakulásához, de a nő teszi ki magát mindkét döntés következményének. Ha vállalja magára, tegye. A férfi így elhagyhatja. Viszont ha ész érvekkel nem vállalja, a férfi pedig szeretné, akár a kapcsolat is tönkremehet. De, egy nőnek mindig űgy kell gondolkodnia, hogy akármi történik, a gyerek akkor is az övé.
2013. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És azt látom, hogy a legtöbb ember a saját neme mellé áll.

A nők szerint a nőké a döntés, a férfiak szerint meg a férfi beleszólása nélkül a nő nem csinálhatna semmit.


Az igazság meg az, hogy ha a két fél nem ugyanazt akarja, akkor az egyiknek úgy is engednie kell. Ugyanis egy gyereket nem lehet félig elvetetni, félig meg megtartani.


És szerintem ha nem egyeznek a vélemények, az az esetek nagy részében úgy is a kapcsolat végét jelenti.

Ha a nő akarja a babát, de a férfi nem, akkor ha a nő megtartja, a férfi valószínűleg lelép.

Ha a nő akarja a babát, a férfi nem, és elvetetik, akkor a nő valószínűleg sosem fogja megbocsátani a párjának, szóval megint csak vége lesz a kapcsolatnak.

És ez fordított esetben is igaz.


Szerintem nem ártana, ha az emberek néha előre gondolkodnának, megbeszélnék a dolgokat és aszerint cselekednének...

2013. dec. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy a terhességgel mindig a nő szív, bármilyen csodálatos dolog is legyne az anyaság.

Egyrészt nem kockázatmentes a dolog egészségügyi szempontból. Sem a terhesség nem az, sem az abortusz. A nőnek kell döntenie, vállallja-e és ha igen, melyiket. (Nem tenyésznőstények vagyunk, hogy mindenáron szüljünk, ugyanakkor egy pasi sem ér annyit, hogy egy abortusszal esetleg meddővé váljunk.)

Másrészt ha tönkremegy a kapcsolat, általában a nő küzd a gyerekkel egy szál egymagában. A gyerek ritkán és erős indokkal kerül az apához. Én megértem, ha egy nő ezt nem akarja vállalni, mert nem biztos 100%-osan abban, hogy a pasi kitart mellette (vagy ő a pasival akar maradni).


Az egyetlen, amit soha nem fogok megérteni, hogy ha valaki nem akar gyereket, akkor miért nem védekezik normálisan. Ez a nőre és a férfira is egyaránt vonatkozik. Az "azt hittem" típusú dolgokkal nem tudok mit kezdeni, ha férfi lennék, bármit mond a nő a tablettáról, ragaszkodnék az óvszerhez. Nőként pedig mindig szedtem tablettát, amikor szükség volt rá, mert az én irányítottam, enyém volt a felelősség, ha elszúrtam volna, én szúrtam volna el, nem más a lyukas óvszerekkel stb.

És nincs az a gyerek, ami a gyógyszer-óvszer kombinációban megfogan... (Ha valamelyik nem járható út, akkor helyettesíthető mással is, de nem megszakítással.)

2013. dec. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
I
2013. dec. 14. 23:37
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont erre akartam kilyukadni, amit leírtatok.. Ugyanis, főleg ebben a témakörben egyesek igen részrehajlóan ítélkeznek vagy adnak tanácsot az illetőnek...
2013. dec. 14. 23:38
 6/16 anonim ***** válasza:
Akármi is a szitu, a döntés mindig a nő kezében van. Se abortuszra nem kényszeríthetik, se arra, hogy megtartsa. És akárhogy is nézzük, főleg ő viseli a következményeket. A döntés nagyobb joga (körülbelül 51% a férfi 49%-kával szemben) nem csak hogy azért van így, mert nem lehet egyik megoldásra sem kényszeríteni, hanem fizikálisan tényleg benne folynak le ezek a dolgok. Ha a férfi szülne, akkor ő döntene. Hiába beszélik meg, hogy mi legyen, a végső szót úgy is a nő mondja ki, ez tény. Hogy joga van e hozzá, az édes mindegy.
2013. dec. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindig a nő dönt. TUdom, már leírtátok előttem a válaszokat, és egy valaki soha nem dönthet.

A baba.

Őt soha senki nem kérdezi meg.

Csak cselekednek.

2013. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én az utolsó válaszadóval értek egyet. Szerintem nincs különbség: a férfinak pont úgy nincs morális alapja egy ilyen döntésre, mint a nőnek. A jog nyilván azért ruházza fel a nőt a döntés jogával, mert fizikailag őt érinti közvetlenebbül a várandósság, és a szülés.
2013. dec. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És hogy kérdeznétek meg a babát?
2013. dec. 15. 18:57
 10/16 anonim ***** válasza:
Mivel a nő teste, csak is ő dönthet róla. Én mondjuk nem feltétlen értek ezzel egyet, de jogi értelemben a nőt sem abortuszra nem lehet kényszeríteni, sem a baba kihordására. Az, hogy erről ki mit gondol, egyéntől függ.
2013. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!