Miért van az hogy valaki vállalkozik az abortuszra, utána meg itt nyavajog hogy mennyire rossz érzés?

Figyelt kérdés
Senki nem tartotta a nagykést a torkukhoz hogy megtegyék, most már ne sajnáltassák magukat. Azt a kis magzatot nem sajnálja senki.
2013. dec. 22. 12:36
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Miért teszel fel ilyen provokatív kérdést? Nem tudod, hogy aki megtette milyen szituációban tette és miért. Nem látsz senki életébe sem bele. Lehet hogy a szüleivel él és nem engedhette meg magának, lehet, hogy nem volt mire megszülje és meg rengeteg lehet van, amit nem tudsz. Az pedig, hogy miért sajnálja utána szimplán azért van, mert nem is akarta igazán megtenni ezt a lépést. Mert aki meg akarta, az utána nem siránkozik rajta, hanem elfogadta a döntését.
2013. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Erre csak egy szót mondok: védekezés. De persze itt mindenki védekezés mellett lesz terhes. De ne teregessék ki a szennyesüket, sajnálják magukat otthon. Aki annyira nem akarja az abortuszt az megoldja.
2013. dec. 22. 12:42
 3/40 anonim ***** válasza:
32%

Ezt én sem értem. Főleg azért nem, mert gondolhatja hogy nem babusgatást fog kapni.


De még nem volt abortuszom, szóval fogalmam sincs milyen lelki-idegi-fizikai állapotban van olyankor az ember.

2013. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
Szerintem van aki missed ab után ebbe a kategóriába ír ki kérdést.. Olvastam már nem 1-2 olyat. A kettő között pedig tudjuk mi a különbség.
2013. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mai kérdésre gondolsz, ő azt írta, hogy egészségügyi okok miatt.
2013. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
30%

Gyűlölöm az abortuszt. És végtelenül sajnálok minden megölt magzatot.

De! Számtalan esetben zsarolnak bele egy ilyen döntésbe nőket (ettől még nem mentem fel őket), de azután a valóság felismerésekor, a tettükkel való szembesülés után eleven pokol, amit éreznek. Ezért fordulnak bárkihez és bárhová, aki segíteni tud nekik. És én átérzem, milyen lehet számukra egy-egy ilyen pillanat, mikor már vége mindennek. Nem őket vetem meg, hanem az abortuszt.

Ezért én, aki harcos abortuszellenző vagyok, próbálom ápolni a lelküket.

2013. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván védekezni kellene mindenkinek, de amikor becsúszik a baba, akkor egy nő kénytelen választani, és gyakran csak két rossz lehetősége van. Elég elolvasni az itteni kérdéseket, hogy hány ember szül/szülne úgy, hogy még otthon él a szülei nyakán, semmi jövedelme, se szakmája, tulajdonképpen a szereteten kívül semmit nem tudna adni annak a gyereknek (tudooom, itt meg mindenki szerint adnak kenyeret a szeretetért a boltban).


Én azt gondolom, hogy emberek vagyunk, ezért igenis hibázhatunk, még olyan nagyot is, hogy annak egy gyerek legyen a következménye. De amikor semmije nincs az embernek, senki nem támogatja és még csak nem is akarja a babát (amúgy mi a rosszabb, végigéhezni a gyerekkor, vagy naponta meghallgatni, hogy nem akartak?), akkor kénytelen az abortuszt választani.


Ami nyilván (főleg ha anyagiak miatt kell bevállalnia) neki is rossz. Azt, ha valaki évente jár abortuszra,azt nyilván nem sajnálom, de akinek egyszer becsúszott, és nem tarthatja meg, azt igen. Nem láthatsz az emberek életébe, nem ismerheted a körülményeit, nem tudhatod mi vitte arra, hogy inkább elvetesse a gyerekét.

2013. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem mindig valasztas kerdese. Van mikor a sors ugy hozza hogy ket rossz kozul kell valasztani. S egy ilyen dontes kepes megviselni a not. Ilyenkor fontos a lelki tamasz es a segitseg. Hogy megtudjon bocsajtani maganak. Ez nem jelenti azt hogy a magzatot nem sajnalja senki. De akkor az a fontos hogy a no ne essen depresszioba es tul tudjon lepni.
2013. dec. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Én nem az egészségügyi okok miatt végzett missed ab-ra gondolok, hanem a nő felelőtlensége miattiakra. És vessetek meg, nem sajnálom az ilyen nőket.
2013. dec. 22. 18:19
 10/40 anonim ***** válasza:
Én sem teljesen értem.
2013. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!