Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítása után...

Terhesség megszakítása után munka?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátló és izotretinoin szedése mellett (súlyosan károsítja a magzatot) estem teherbe, azaz semmiképpen nem tarthatom meg a babát, bármennyire szeretném is.

Felszolgálóként dolgozom, nem tudom mennyire számít fizikai munkának, sokat kell rohangálni és előfordul hogy nehezebb dolgokat kell cipelni. Abortusz után mennyi idővel tudok újra munkába állni, hogy később ebből ne legyen problémám?

(Kérek szépen mindenkit, hogy a kérdésre válaszoljatok. Nem érzem felelőtlennek magam, soha egy szemet nem hagytam ki a fogamzásgátlóból és mindig ugyanabban az időben szedtem be. Egyszer sem hánytam, vagy volt hasmenésem, és nem szedtem olyan gyógyszert sem ami befolyásolná a fogamzásgátló hatását. A másik készítményt pattanások miatt szedem már fél éve, viszont nagyon erős magzatkárosító hatása van. Tisztában vagyok vele, hogy ezektől függetlenül is sok embernek szúrja a szemét az abortusz szó, de tényleg nincs más lehetőségem, próbáljatok meg nem ítélkezni felettem. Előre is nagyon szépen köszönöm.)



2014. márc. 17. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt egy nögyógyásztól kell megkérdezned, pontos választ csak ott kapsz.
2014. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első 5-6 hétben, amíg nincs placenta általi táplálás, tudtommal nem kell tartani attól, hogy bármilyen anyag is károsítaná a babát.

De orvost mindenképp kérdezz! Csak azért írtam, hogy egy ilyen pici infón ne múljon.

2014. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tényleg az orvost kérdezd meg erről! Mind a tényleges károsodás lehetőségéről (sok gyógyszerre csak ráírják, de valóban nem gond), mind arról, hogy kb mennyi idő múlva állhatsz munkába. Nyilván 1-2 nap táppénzzel számolnod kell.
2014. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem pénteken műtöttek, hétvégén otthon voltam, és még a következő héten is végig, de akkor már csak elővigyázatosságból, amit a doki javasolt. Nem végeztem mondjuk fizikai munkát, de azért így jobban éreztem magam, hogy még egy hetet pihenhettem. Igaz közben otthon tettem-vettem, takarítottam, főztem, mostam, elmentem vásárolni, stb. De túl nem hajszoltam magam. Állítólag erősebb lehet a vérzés a műtét után a megerőltetéstől, és komplikációk lehetnek, ezért javasolt a doki pihenést. Mindenképp kérdezd majd meg az orvosod, szerintem egy hetet maradj otthon te is legalább.
2014. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kb 2 hetet javasolok de egyén függő a dolog,Nekem ennyi kellet,hogy regenerálódjak.Mondjuk én 2 hétig feküdtem bent a kórházba,mert véreztem de a tesz mindig pozitív volt(másnaponta nézték)UH-n viszont semmit nem láttak,kb 5 hetes lehettem,végül missed ab.lett.Szóval 2 hétig pihennem és feküdnöm kellet ezért kicsit legyengültem.Bocs hogy hosszú voltam.

Ha biztosat akarsz tudni a gyógyszerrel kapcsolatban Czeizel Endrét kérdezd.

Ismerősőm nagyon erős gyógyszert szedett izületi gyulladásra,közben terhes lett,minden doki azt mondta neki ,hogy el kell vetetni.Ebből elege lett és felkereste Czeizel Endrét aki azt mindta nyugodtam tartsa meg a babát és igaza lett,egészséges kislánya született már 18 éves.

2014. márc. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
en reszemrol masnap meg egesz nap pihentem, de inkabb a lustasag miatt :) de a doki azt mondta hogy egy hetig kemenyen ne eroltessem meg magam, utana mehetek vissza az edzesekre.
2014. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem csütörtökön műtöttek, hétfőn már dolgoztam. 2-3 nap és kész.
2014. márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább börtönt javasolnék munka helyett.
2014. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
És igenis lett volna más lehetőséged: az örökbe adás.
2014. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
És ez hol volt kérdés? Pfff..senkit nem érdekel, hogy mit javasolsz :D
2014. márc. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!