Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Kismamák! Ti a terhessé...

Kedves Kismamák! Ti a terhességetek hányadik hetéig dolgoztatok? Milyen jellegű munkát végeztetek?

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok, 29 éves. Első babánkat várjuk. Irodai munkát végzek egy családsegítő szolgálatnál, ami fizikailag nem megterhelő, inkább lelkileg és stresszes. A nap végére gyakran keményedik a pocakom és időnként görcsölök is; ezt a problémát Magnerot-tal igyekszem orvosolni.

Nem akarok puhánynak tűnni és a pénz sem jönne rosszul, de úgy érzem, május 1-ig bírom csak tovább, vagyis a 28. hétig.



#munka #kismama #hét #dolgoztatok #hetéig
2014. márc. 14. 10:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön babysitterkedtem, mikor terhesség gyanúval hazajöttem kb. 4 hetesen, tehát azóta nem dolgozom.

Első baba egyébként nekünk is.


25 hkm

2014. márc. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál 10hétig,másodiknál nem dolgoztam,most a 24-ik hétig tervezem.Fizikai munkát végzek,de hála az égnek segitenek a kolléganőim igy nem kell megerőltetnem magam.
2014. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
25. hétig dolgoztam, irodai munkám volt és 28 évesen szültem. Akkor mentem betegállományba amikor már akkora volt a pocakom, hogy nehéz volt vele sokat ülni és a baba mozgásától koncentrálni. Nehezemre esett reggelente felkelni mert már nehezebben tudtam felöltözni, van aki az első perctől otthon van, van aki a munkahelyéről is szülni megy, mindenki máshogy éli meg. Ha nem bírod tovább az nem puhányság, az a lényeg, hogy egészségesek legyetek, és jól érezd magad ebben a szép, áldott állapotban :)
2014. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Irodai jellegű munkám van/volt, a 23. hétig dolgoztam bent, azóta itthonról, nem teljes munkaidőben.

33hkm

2014. márc. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Katonaként 13. hétig dolgoztam. Mivel második baba, nagyon hamar látszott, így nagyon kényelmetlen volt az egyenruha, nyomta a hasamat. Meg már így is alig engedtek valamit csinálni.
2014. márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szülés napjáig, fizikai/szellemi munkát.
2014. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel 34. hétig, a másodikkal 37. hétig dolgoztam védőnőként. Táppénzen egyikkel sem voltam. Végig bicikliztem. A másodikkal nekem is sokat keményedett a pocakom a 2. trimeszterben főleg, de mindkettejüket túlhordtam pár nappal.

Addig dolgozz csak, amíg bírod.

2014. márc. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

30. hétig, egy szakiskolában tanítok. Nekem is inkább lelkileg volt megterhelő, de féltem a fertőzésektől és attól,h nekem rohannak a folyosón.

Ehhez a kérdéshez nehogy úgy állj hozzá,h puhánynak nem akarsz tűnni. A baba és a Te egészséged mindennél előbbre való. Sok nő már eleve nem is dolgozik,h megtudta, terhes (mondjuk mert nagyon nehezen jött össze a baba - teljesen érthető).

Pénz: 7 nap szabival eleve te rendelkezel, és próbáld kivenni még részarányosan a 2014-es szabidat. Így máris jobban jársz, mintha végig táppénzen lennél.

2014. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
37. hétig dolgoztam, felsőoktatásban, nyugis volt eléggé szerencsére, kollégák kíméltek.
2014. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
30. héten hagytam abba a munkát. Építőipari kivitelezéssel foglalkozom. A vége felé azért építkezésre már nem mentem, csak irodában dolgoztam. Fizikailag bírtam volna még, de már magunkkal akartam foglalkozni. Jó döntés volt.
2014. márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!