Sandyka89 kérdése:

Abortuszt csinaltatam de megbantam h lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
sziasztok.október 31.én volt abortuszom 10hetes terhes voltam.párom kórházban volt mikor megtudtam h babas vok sajnos 4hetet volt a kórházban a betegsége miatt majdnem meghalt és még most sincs teljesen jól.már van egy fiunk aki most másfél éves.akkor úgy gondoltam h nem lenne jó egy újabb baba és a család sem örült neki.így végül ennél maradtam.de anyira banom mindennap gondolok rá és nem könnyű májusban szultem volnamindig ezen gondolkodok h nem szabadott volna megtenem.

2014. márc. 20. 23:07
1 2
 1/20 Vilcsianyuja ***** válasza:
75%
Felkészültél, hogy fogsz kapni itt hideget-meleget? Nem biztos, hogy fog segíteni a lelkiállapotodon. O.K. Ha most kérdeznéd, hogy fenti helyzetben elvetesd-e a babát, biztosan azt mondanám, hogy ne tedd, de sajna a dolgon már nem lehet változtatni. Hibáztál, de ha már megtörtént, nem szabad, hogy felemésszen. Van egy kisfiad, akiben vigaszt lelhetsz! Remélem, meggyógyul a férjed, és előbb-utóbb majd közösen vállaltok egy újabb gyerkőcöt. Talán az majd segít feldolgozni a veszteségedet.
2014. márc. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Miden okkal történik. Akkor úgy gondoltad, ez a helyes lépés, ezt kell tenned. Próbáld feldolgozni, túllépni rajta. Mit kezdtél volna egy újszülöttel, egy kisgyerekkel és egy felépülőben lévő férjjel? Aki a halál szélén volt? Borzasztó érzés lehet, de próbáld meggyászolni, bár azon már túl lehetsz és elengedni. Ha mindketten egészségesek és erősek lesztek, lesz másik pici és megpróbálja feledtetni a meg nem születettet.

Nagyon sok erőt kívánok hozzá!

2014. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Bocsáss meg magadnak. Máshogy nem megy. Akkor ez volt a helyes döntés. Sokszor kell hoznunk az életben nagy döntéseket és mindig próbálunk a helyzethez mérten a lehető legjobban dönteni. Néha utólag kiderül, hogy talán a másik út lett volna a helyes. De már nem tudunk változtatni, csak elfogadni a következményeket.
2014. márc. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Azt gondolom helyesen döntöttél. Fel tudtad volna egyedül nevelni, ha a pároddal nagyobb baj történi mind anyagilag mind lelkileg? Ha nem tudod túltenni magad, keress egy pszichológust.
2014. márc. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

Az nem jó, ha csak győzködöd magad, hogy jól tetted. Te is tudod, hogy rohadtul nem jól tetted, hiszen megöltél egy magzatot, csírájában elfojtottál egy leendő életet. Ráadásul biztosan nem a mélyszegénységed indokolta, valószínűleg fel tudtad volna nevelni, még ha nem is dúsgazdagon.


Az eset feldolgozására kérdeztél rá. A bűntudat a legjobb jel, jó úton haladsz. Ha egyedül nem megy, kérj meg egy pszichológust (vagy akár menj el egy paphoz), ő biztos tud segíteni feldolgozni.

2014. márc. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a pszichológiában a gyász fogalma, a gyász érzése már a feldolgzás kezdete.
2014. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha ennyire vágysz egy babára és második gyerekre akkor várd meg amíg minden feltétel adott lesz, teremtsetek hozzá megfelelő körülményeket és ne gondolkozz rajta, ne nézz hátra csak előre, nem biztos hogy ez a legjobb tanács de az én fájdalmamon és gyászomon ez enyhítene. Jobbulást a párodnak.
2014. márc. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


A feldolgozás első és leglényegesebb fázisán máris túl vagy. Sokan el sem jutnak, mert nem tudnak, vagy nem akarnak idáig. Te azonban szembesültél a tetteddel és meg is bántad az abortuszt, így jóval előrébb vagy, mintha nem tettél volna így. És ez jó. :)

A múlt lelkiismereti rendezésében következő lépés az szokott lenni, ha az adott nő érzelmileg és tudatilag is teljes valójában éli át mindazt, amit az abortusz jelent. Ez a lelki út nagyon fájdalmas és akár hosszú is lehet, de abban segít, hogy megszülessen Benned a saját kínnal kiérlelt vélemény és elhatározás: az abortusz számodra soha többé nem alternatíva. Soha többé. Semmilyen körülmények között.

És ha ezek után még van lelkierőd és szándékod, azt tanácsolom Neked, hogy próbálj megmenteni Te is legalább egy magzati életet, szépen, békességgel, szeretettel, a saját megszenvedett példád által: meséld el bárkinek, aki az utadba kerül, hogy az abortusz tévút, Téged is becsapott, mert megoldást ígért, és nagy bajt, sok fájdalmat hozott és számolj be róla úgy, ahogyan csak Te tudsz, hogy a beavatkozás utáni lélekállapot akár eleven pokol is lehet.

És persze, ha készen állsz, álltok a következő baba fogadására, vágjatok bele. De az nagyon fontos, hogy ne az elvetetett baba "pótlására", mert az nem lehetséges, hanem azért, mert őt is szívből szeretni tudnátok és akarjátok. Önmagáért.


És meglásd, az idővel könnyebbedik a lelked, megtanulsz együtt élni az abortusz emlékével, és a saját tapasztalataiddal olyan iránytűvé válhatsz, aki a ballépése ellenére felül tudott emelkedni a múltján és az életet szolgálja. És ez örök motivációt adhat Számodra.


Kívánom, hogy sikerüljön megtalálni a lelki békédet, és párodnak mielőbbi gyógyulást!

2014. márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem szoktam ilyen témákhoz hozzászólni, de nem bírom megállni. Kedves kérdező! Fordulj pszichológushoz. Nehéz helyzetben voltál, dóntöttél, ahogy dóntöttél.

Off. Nem bántani kell a kérdezőt, van elég baja. Ti kedves abortuszellenesek! Nagyon nagy a szátok, ha a magzatról van szó, de azért az empátiátok nem terjed addig, hogy ne rúgjatok bele egy fekvő emberbe, ugye? Néhány válaszból egyértelmű, hogy nem is a magzatot véditek, csak egy téma kell, hogy valakire rámozdulhassatok. Az abortusz megtörtént, nincs visszaút.

Menjetek iskolákba, hajléktalan szállókba prédikálni, és óvszert osztogatni, vagy ajánljátok fel a fizetésetek egy részét a bajbajutott anyák megsegítésére. Azzal, hogy itt megmondjátok a tutit, nem változik semmi.

2014. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ami volt elmult a tortènteken kár rágodni. Nyilván aki nem volt a helyedbe nem tudja min mesz keresztul. De nem szabad az onmarcangolasba menekulnod. Bocsass meg magadnak es lepj tovább.
2014. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!