Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Aki az első terhessége alatt...

Aki az első terhessége alatt vetélt el, hogy tudta feldolgozni?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvos, hogy az első gyermekükkel várandós nőknél nagyon kicsi a vetélés esélye (kb. 5 %). Amikor meghallottam, nagyon elkeseredtem. Hogy lehettünk ilyen szerencsétlenek? Akinek már van gyereke, vigaszt talál benne. De mi hol, miben leljünk vigaszt?Hogy lehet elfogadni azt, hogy az emberrel így kiszúr a sors?
2014. márc. 4. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát egy a dokid mondott, nekem személy szerint 6 olyan ismerősöm van aki az 1 babáját veszítette el (6,8,8, 12,13 hetesen, egy pedig a 37héten) Én 7 hetesen vetéltem el. Azóta már mindenkinek van babája abszolút probléma mentes volt a második terhességünk. Egy ismerősöm most a 2 sikeres terhessége után a 3. terhessége lett sikertelen. Túl lehet ezt élni, persze rettenetes érzés, de minden nő elvetél egyszer, max nem tud róla.
2014. márc. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
bocs kimaradt: baromság amit a dokid mondott!!!!
2014. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Előző honnan veszed hogy minden nő elvetél egyszer? Tök baromság...


Kérdező, nekem nem volt vetélésem, de nagyon nagyon sajnálom. És kitartást, nemsokára lesz szép és egészséges babád :)

2014. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem igaz amit az orvosod mondott. A vetélés sajnos gyakori a megtermékenyülések kb 60%-ból nem is lesz baba. A legtöbb be sem ágyazódik. Legalább minden második nönek volt legalább egy vetélése élete folyamán de ettöl függetelenül szül több egészséges babát. Ez a természetes szelektálódás. Tudom hogy ez nem vigazstal de igy van. van akinek pl a 3.-4. terhességénél van vetélés, az a magzat nem lett volna egészséges. Akinél már 2-3 vetélés volt ott érdemes elkezdni kivizsgálásokat hogy mi az oka. A következő terhességednél jóval kisebb az esély rá hogy baj legyen. Valószinüleg semmi gond nem lesz.
2014. márc. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem valós,hogy az első babát váróknál kicsi a vetélés veszélye. Nekem pont az ellenkezőjét mondták. Az első babát mi is elvesztettük sajnos. Az első időszak nagyon nehéz volt,de nekem segített,hogy a család és barátok mellettem voltak,utána próbáltam visszarázódni a mindennapokba. Az igazi megnyugvást csak az hozta,amikor újra sikerült teherbe esnem és túlestünk a kritkus első 3 hónapon. A kisfiunk most 10 hónapos. Sokszor eszembe jut,hogy ha másként alakult volna az első várandóság,akkor most ő nem lenne velünk.
2014. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hány hetesen vetéltél el?
2014. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Na hát én akkor kattantam be! Szo szerint bediliztem csúnya dolgokat végeztem ki.Aztán egyszer csak mint aki felkel a rossz álombol megkérdeztem magam mi a fenét muvelsz????!!!! Sokáig tartott a szenvedésem de sikerult legyozni és lett egy szuper bájos fiam akire ha ránézek minden szenvedés eltunik mintha nem is lett volna!
2014. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem az elsö,második és harmadik terhességem is vetéléssel végzödött. Gyermekünk még nincs... :(

Az eslö után iszonyatosan nehéz volt,egyfolytában sírtam...és csak mégjobban sírtam mikor az ismerösök,barátok sorra jelentették be h várandósok.

A másodiknál annyival volt könnyebb h már tudtam mire számithatok,tudtam h milyen egy borzalmas érzés elveszíteni öt...már nem sírtam csak elfogadtam a tényt és próbáltam erös lenni.Persze volt h igy is sírás lett a vége de tizedannyit sírtam mint az eslönél.

A harmadiknál megláttam a pozi tesztet és csak az volt bennem hogy hmmmmm pozitív teszt...már megszoktam...majd másnap megjött és én azóta élem tovább az életem, összejárok a kismami banömmel és készülünk a szülésre. :)

Baromi nehéz egy dolog nem irigynek lennem,de sokszor belegondoltam h miért is lennék az???én örülök nkik és hiszem h egyszer én is anyuka leszek.

én azt mondom h sírj amennyi csak jólesik,beszélj róla sokat(lehetöled ne a párodnak egyfolytában) pl egy jo barátnönek,anyukának....a férfriakra elég nyomasztóan hat ez a dolog.Gondolj arra h vszinü nem lett volna egészséges,én ha meglátok egy értelmileg fogyatékos gyermeket ,köszönetet mondok h nekem nem született meg a feltehetöen beteg babám.lehet csúnyán hangzik,de én így gondolom.

Az biztos h idöbe telik míg könnyebb lesz,és talán ha újból terhes leszel az majd enyhíti a fájdalmadat . Elfelejteni soha nem fogod,de megtanulsz majd együttélni ezzel a tudattal.

Még lehet 1-2-3-4-5 gyermeked is és majd ök azok akik eröt adnak és nem a múlton fogsz keseregni.

Ha teheted járj el vmi edzésre vagy csak simán fuss vagy csinálj olyan dolgokat amik egy kicsit elterelik a gondolataidat.

Remélem mihamarabb sikerül majd a baba! :)

2014. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat, akkor úgy látszik, sajnos nem annyira ritka eset, ahogy jártunk. Természetesen nem az vigasztal, hogy más is szenvedett mint mi, hanem kicsit az, hogy ugyanúgy benne van a pakliban az első terhességnél is, előtte azt hittük a hallottak alapján, hogy többszörösen pechesek vagyunk. Most már úgyis mindegy, igyekszem felállni a padlóról. Amúgy majdnem 9 hetes voltam, és sajnos nem váratlanul jött a dolog, előtte napokig barnáztam és egyre erősebb lett.
2014. márc. 5. 20:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Ot eve 11 hetesen veteltem el. Megcsak 18 voltam szinte gyerek. Teljesen ossze zavarodtam. Egyreszt fajt a baba elvesztese masreszt ugy voltam vele fiatal vagyok es a sors igy akarta. Elsirattam es tovabb leptem. Mara ket fiam van es ok mindenben vigaszt nyujtanak. A multat lezartam s mar csak ritkan jut eszembe. Az ido sok minden segit.
2014. márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!