Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 20éves vagyok, terhes. Senki...

20éves vagyok, terhes. Senki nem támogatja, hogy megtartsam a picit. Anyagi okok miatt. Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Mèg iskolába járok, a barátom is.Nagyon szeretjük egymást,de egyszerűen nem olyan az anyagi helyzetünk,hogy gyereket vállaljunk.

Gyógyszerrel védekeztünk ráadásul!

Szivem szerint megtartanám,nincs sok hátra a sulibol,de a párom(20)folyton azt mondja,van még időnk,ő nem akar igy gyereket,hogy nem tud mindent megadni a picinek...A szüleimre se számíthatok,nagyon rossz az anyagi helyzetünk...

Ti ilyen helyzetben mit tennétek?


2014. ápr. 28. 18:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
81%

Ha anyagilag nincs háttér, és mivel nem dolgoztok nem támogat titeket senkit,így nincs, akkor én elvetetném.

Majd jönnek az úgyis lesz valahogy komment - de te tudod, hogy azt akarod hogy nélkülözzön a gyerek, és nem a forintokat akarod számolni a családiig.

2014. ápr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs meg a megfelelő háttér akkor semmiképp nem tartanám meg a semmire. Persze, majd lenne valahogy, de úgy hogy senki nem tud segíteni, ti tanultok, nem lenne szép életetek. Sajnálatos, de ebben az esetben tutira elvetetném. Mondom ezt úgy, hogy iskolába jártam, 20 évesen szültem, de külön laktam a párommal és a kicsinek mindent meg tudtunk adni. Ha ez nem így lett volna, nem szültem volna.
2014. ápr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%
Tudod milyen szar lesz, amikor télen teszed fel itt a GyK- n a kérdést, hogy mihez kezdj, mert nem telik a fűtésszámlára és fázik a baba?biztos szeretni fogod, de abból nem lesz pénzed.
2014. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
47%
Hàt igen a fiú ezt fogja mondani! Az enyèm is ezt mondta.. 17 èvesek voltunk... Azóta a nagylányunk 17 èves, ès az apja el nem tudná nêlküle kèpzelni az èletèt..
2014. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Mindig elhatározom,hogy most megmondom neki,hogy megtartom de amikor elkezd érvelni az abortusz ellen,rájövök igaza van:( De amikor nincs velem megint úgy érzem,hogy jobb lenne megtartani.Nem akarok ráerőltetni egy gyereket,mellettem lenne tudom,de biztos benne lenne a tudat,hogy ő nem volt felkészűlve...

Bárcsak meglehetne győzni:(

2014. ápr. 28. 19:45
 6/43 anonim ***** válasza:
75%
De mégis miről akarod meggyőzni? Egyikőtöknek sincs jövedelme miből akartok megélni????
2014. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
46%

Én képtelen lennék elvenni az életét. Egyetemre jártam még, amikor teherbe estem, és ma ő már 15 éves, nagyobb, mint én. Ha rágondolok, hogy akár meg is foszthattam volna az élettől, hááát... Másfél éves volt, mikor dolgozni kezdtem a gyes mellett, mert nagyon rosszul álltunk és így szép lassan anyagilag is rendbe jöttünk. Végül befejeztem a sulit, diplomáztam, és ma már hárman vannak. Sok munka (volt), sőt, rengeteg, de más utat el sem tudtam volna képzelni. Mindent tudtam halasztani, kivéve ezt a gyermekemet. Percig nem bántam meg.

Szerintem gondold meg, pláne, ha tudod, mit jelent az abortusz és szeretnéd a gyermeket.

2014. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
41%

Tartsd meg és add örökbe! Akkor nem ölöd meg és adsz lehetőséget egy teljes életre.

Én ezt tenném a helyedben. (Párom meg sztem időközben megszeretné)

Ne bántsd szegényt... Nem tehet semmiről.

2014. ápr. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
25%

Én nem tudnám elvetetni.Ha Te is szeretnéd tartsd meg.

Az abortusz olyan döntés amit soha nem csinálhatsz vissza.

2014. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Ma átbeszéltük.Sajnos nem tudnánk eltartani önerőből,igy az abortusz marad:(( egyedűl képtelen lennék felnevelni egy gyereket.

Nagyon nagyon megszeretném tartani,de attol sem nekem sem a picinek nem lesz jobb,ha megszülöm a semmire kb...

Az biztos,hogy nagyon magam alá kerülök,és nagyon félek,hogy majd soha többet nem lehet gyerekem:(

2014. ápr. 29. 18:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!