Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartsam? Most tudtam meg,...

Megtartsam? Most tudtam meg, hogy terhes vagyok, nem jó az időzítés, van már egy 2 éves gyermekem, most álltam vissza munkába GYES mellett.

Figyelt kérdés
A férjem sem rajong az ötletért, segítségem semmi, viszont a szívemmel szeretném ezt a babát. Mit csináljak?
2011. máj. 18. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Tartsd meg! Szerintem nagyon megbánnád a másik esetet....
2011. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Kérdés, hogy egyáltalán te magadban fel tudnád-e dolgozni, hogy elveteted. Mert ha nem akkor nem csak neked, hanem a házasságodnak is annyi, nem is beszélve a 2 éves gyermeked lelkivilágáról. Ha viszont igen, akkor ez a te döntésed, én magam nem támogatom a dolgot, de nem vagyok a helyedben.
2011. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Gondold végig a dolgokat. Egy pici élet van már benned, igaz, váratlan ajándékként jött.

Ne haragudj érte, de nagyon őszinte leszek veled. Ha elveteted, hogy fogod kilenc hónap múlva érezni magadat? Vagy ősszel, amikor látsz az utcán egy nagy pocakos várandós nőt? Te már átélted egyszer, milyen pocakosodni, pici babádat ölelgetni, látni az első lépéseit... Mire ő megszületik, a nagyot akár már oviba is lehet adni. És nekem az a tapasztalatom, hogy az egy gyerekhez képest nem hoz nagy változást, hogy két gyerkőcöd van, minden sokkal olajozottabban megy már.

Amúgy terveztétek, hogy később vállaltok még gyereket? Ha igen, akkor lehet előre hozott projektnek is tekinteni.

2011. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nem mindig a legjobb időben jönnek. Én 3 hónapos gyerek mellett lettem terhes, az sem volt éppen optimális, pánikba is estem rendesen. Most már azt mondom, hogy a világ legjobb dolga, hogy Ő megszületett.
2011. máj. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tartsd meg, addig tudsz dolgozni, amíg bírod, és utána mehetsz táppénzre. Nekem most volt méhen kívülim és mindent megadnék ha sikerülne teherbeesnem, pedig már nekem is van egy lányom, de szeretnénk kistesót. Egy baba ajándék és ha minden rendben van vele akkor ne vetesd el, mert megbánhatod később. Főleg, hogy már van egy gyereked tudod mit veszítettél el, milyen érzéseket és milyen örömöket. Férjeddel beszéljétek meg, az azért nagyon fontos, hogy Őt rávedd, hogy támogasson a döntésedben, akárhogy is döntöttél, ha nem támogat, akkor megint el kell gondolkozni mi a jó döntés. De együtt érdemes meghozni, főleg a nő akarta érvényesülése mellett. Vagyis, ha már tudod mit szeretnél próbáld úgy megbeszélni, hogy az legyen, amit Te szeretnél, mert hidd el az a legjobb megoldás. Lehet, hogy a férjed nem rajong most még a babáért, de nem Ő fogja végigcsinálni egyik varációt sem, hanem Te. Kitartás bárhogyan is döntöttél!!!
2011. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyértelműen megtartani, hiszen él a pocakodban a gyereked!!!

De ha nem akarsz gyereket mert épp nem optimális, akkor talán védekezni kéne, nem abortuszon gondolkodni.

2011. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tinker Bell ***** válasza:
75%

Én mindenképp mellette döntenék. Oka van, hogy teherbe estél vele, családtag akar lenni. Ha úgy gondoljátok, hogy van hova születnie, (márpedig ahol van már egy, ott elfér egy másik is) akkor tartsd meg! Valóban képes egy abortusz családokat tönkretenni.


Sok sikert! :)

2011. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden okkal történik ahogy az is hogy az a pici élet megfogant. Tarsd meg hallgass a szívedre különben örökre bánni fogod.
2011. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindegyik választ nagyon köszönöm, átbeszéltük, és akarjuk a picit, most már egész nap csak ez jár a fejemben, aggódom is kicsit, féltem a "nagyot", hogy mi lesz vele, amikor szülni kell mennem, és amikor majd a kicsit rendzenem, és attól is nagyon tartok, hogy nehogy valamilyen probléma adódjon a babával, vagy szülés közben, mert akkor mi lesz a másik kicsikémmel.
2011. máj. 22. 21:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök neki! Ezek természetes aggodalmak, minden több gyerekes szülő így van vele. :)


Jó babavárást, kellemes pocakosodást!

2011. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!